توضیحات برند بارنی

برند قهوه ساز با سابقه‌ی ایتالیایی بارنی در سال 1969 در موربگنو، در نزدیکی دریاچه کومو تأسیس شد.

رشد و گسترش بارنی

برند بارنی  در ابتدا بر روی  قطعات آسیابی برای شرکتهای بزرگ محلی متمرکز بود، اما تمایل مستمر به منظور بهبود و ذهنیت کارآفرینی منجر به رشد سریع شرکت شده و در نتیجه دامنه خدمات خود را گسترش می دهد و رضایت کامل طیف گسترده ای از مشتریان را بدست می آورد.

در سال 1990، بارنی مقام رسمی مكانیک Barni Srl می شود و با تولید هر دو خط و همچنین ماشین آلات جداگانه یکی از مشهورترین تولید کنندگان خطوط ایتالیایی می شود. سرویس ارائه شده با جزئیات کامل، از خرید مواد گرفته تا کارهای لازم برای پردازش، تا مونتاژ کامل سیستم، آماده برای آزمایش کاربر نهایی را شامل می شود.
تمایل مستمر برای بهبود املاک در مدت زمان کوتاهی منجر به خرید یک شرکت با تکنولوژی پیشرفته در لمباردیا می شود، که علاوه بر تجربه مکانیکی زیادی که کسب می کند، یک جهش نهایی در کیفیت است.

امروزه، بارنی ضمن حفظ تمام شرکای سنتی خود، فراتر از تولید صرف ماشین آلات و تجهیزات ویژه برای فلزکاری است و خود را به عنوان یک شرکت مهندسی با ارزش افزوده بالا، قادر به پیشنهاد و اجرای راه حل هایی پیشرفته، انعطاف پذیر و همه کاره می داند.

قهوه ساز چیست؟

این قهوه ساز Coffee Maker را با عنوان قهوه ساز فیلتری اتوماتیک می شناسند. اما چرا اتوماتیک؟ در روش های دستی، آب با هدایت کتری بر روی قهوه ریخته می شود اما در این روش، کار کتری را دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می دهد.
در این روزهایی که نوشیدن قهوه و فرهنگ قهوه نوشی به شدت رو به افزایش است، این نوع قهوه ساز کم کم پایش به خانه‌ها باز شده است، یکی از دلایل آن، شاید راحتی استفاده از این دستگاه باشد.

نوشیدنی نهایی این قهوه در ایران بعضا با عنوان قهوه فرانسه یاد می شود اما عنوان بهتر و صحیح تر برای آن، قهوه دمی یا قهوه فیلتری است. اگر به غلظت قهوه‌ای که این دستگاه می دهد، اشاره ای کنیم، می توان گفت که این قهوه از قهوه ترک و اسپرسو ، رقیق‌تر می باشد. کمی آبکی، روان و نسبتا تلخ!

قسمت‌های مختلف دستگاه قهوه ساز:

مخزن آب+توری+قوری = قهوه ساز
اجزای قهوه ساز فیلتری اتوماتیک

در مدل های مختلف تفاوت هایی وجود دارد اما سبک کار یکسان است

مخزن آب:

در این قسمت آبی که نیاز است هم نشین قهوه باشد ریخته می‌شود که برای تهیه قهوه، دمای آن افزایش خواهد یافت.

مخزن قهوه:

حالت قیف مانند که توری معمولا پلاستکی یا فلزی دارد و برای جداسازی پودر قهوه از نوشیدنی است. البته عده ای از فیلتر کاغذی نیز استفاده می کنند. این فیلترها یکبار مصرف اند، ممکن است به دلیل طعم کاغذی آن مورد پسند عام مردم نباشد اما می توانید با یک راه کار ساده بوی کاغذ را از بین ببرید به این ترتیب که:
قبل از اضافه کردن پودر قهوه به فیلتر کاغذی، بگذارید کمی آب داغ از فیلتر عبور کند این کار بوی کاغذ را از بین می برد و در پایان این آب را دور بریزید. همچنین می‌توانید از این آب برای گرم کردن قوری یا فنجان استفاده کنید

البته جریان قهوه سازها به همین جا ختم نمی‌شود، سازندگان خوش ذوق قابلیت‌های فراوانی را بر روی این دستگاه‌ها سوار می‌کنند که قهوه نوشی و تهیه آن را آسان تر و لذت بخش‌تر می‌کند. مثلا برخی قهوه سازها دارای صفحه گرم کن برای گرم نگهداشتن قهوه تا ساعاتی هستند، برخی دیگر نمایشگر، آسیاب قهوه، سینی چکه گیر، تنظیم حجم و غلظت دم‌آوری، قابلیت برنامه ریزی، سختی گیر جرم گیر آب و خیلی قابلیت های دیگری دارند.

ظاهر دستگاه قهوه ساز:

تنوع این دستگاه در طراحی بسیار گسترده است، اگر به بازار بروید متوجه ذوق و خلاقیت طراحان این قهوه‌ساز اتوماتیک خواهید شد. اما ساز و کار همه این دستگا‌ ها یکسان است. این گونه که آب داغ، توسط پمپ دستگاه، بر روی پودر قهوه ریخته می شود.

انواع قهوه ساز اتوماتیک

معمولی ها و حرفه ای ها در کنار هم!
اما اگر به نوع دیگری از این قهوه ساز اشاره کنیم گزینه اسپرسو روی میز خواهد آمد، یعنی دستگاهی که هم به شما قهوه فیلتری می دهد هم اسپرسو، اما معمولا کمتر این دستگاه توسط متخصصان توصیه می‌شود. شما فکر می کنید دلیل اش چیست؟

دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز

یادتان باشد! فقط یک دستگاه اسپرسوساز می تواند به شما اسپرسو عالی بدهد!

نکات خرید دستگاه قهوه ساز:

برندهای مختلف لوازم خانگی هم چون: فیلیپس، دلونگی، تفال، مولینکس، بوش، بیم، کنوود، کروپس و … در ساخت و عرضه قهوه سازها فعالیت دارند اما مدل های حرفه‌ای تر بیشتر در کافی شاپ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند، برندهایی چون گاستروبک لاسپازیاله، جیمبالی و بارنی و …

راستی!

به آشپزخانه تان نگاهی بیاندازید! حتما جای خالی‌اش را احساس می کنید حتی اگر قهوه خور نباشید!

مشاهده همه 7 نتیجه