دانستی ها

آیا قهوه در تمرینات ورزشی به شما کمک خواهد کرد؟

قهوه در تمرینات ورزشی

قهوه در تمرینات ورزشی

قهوه در تمرینات ورزشی | یک مطالعه جدید نشان داد که دوچرخه سواران از یک فنجان قهوه صبحگاهی بهره مند می شوند.
محققان گمان می کنند که کافئین می تواند کمک کند ، اما اگر سایر آنتی اکسیدان ها به تقویت عملکرد کمک می کنند ، در حال بررسی هستند.
برای درک مزایای کافئین باید تحقیقات بیشتری انجام شود.
محققان دریافته اند که زنان و مردان ممکن است با نوشیدن کافئین ، به ویژه در قهوه ، عملکرد ورزشی را بهبود بخشند.

این یافته ها به تحقیق فزاینده ای اضافه می کنند که مزایای افزایش عملکرد فنجان جو هر روز را برجسته می کند.

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

تحقیقات قبلی قرص یا پودر را بررسی کرد

در این مطالعه ۳۸ نفر ، نیمی از آنها زن بودند ، بررسی شد که چگونه نوشیدن قهوه قبل از آزمایش دوچرخه سواری ۵ کیلومتری (حدود ۳ مایل) بر عملکرد تأثیر می گذارد.

به شرکت کنندگان گفته شد ۱۲ ساعت قبل از نوشیدن قهوه یا تأمین ۳ میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم (۲.۲ پوند) وزن خود ، از مصرف کافئین ، الکل و فعالیت شدید خودداری کنند ، یا حاوی آب حاوی طعم دهنده قهوه (دارونما) و یا هیچ چیز دیگری برای گروه کنترل آزمایش.

کافه و ورزش

کافه و ورزش

آنها دریافتند که قهوه به طور قابل توجهی عملکرد آزمایش زمان را برای هر دو جنس بهبود می بخشد. نتایج نشان می دهد که نه تنها زنان و مردان به قهوه پاسخ مشابه می دهند. بلکه همچنین قهوه یک روش عملی برای دریافت کافئین قبل از ورزش برای بهبود عملکرد شما است.

نویسنده سرپرست مطالعه ، دکتر ، “کافئین یک کمک ارگونیک [تقویت کننده عملکرد بدنی] کاملاً ثابت است و اخیراً بحث شده است که آیا از طریق مصرف کافئین به عنوان قهوه می توان از همان مزایای ارگوژنیک مشاهده کرد؟” نیل کلارک ، دانشیار دانشکده علوم زندگی ، دانشکده بهداشت و علوم زندگی ، دانشگاه کاونتری ، انگلستان ، به Healthline گفت. “با این حال ، بیشتر تحقیقات بر روی مردان در مصرف کافئین خالص متمرکز شده است.”

زنان ، کنترل بارداری و کافئین

در طول آزمایش دوچرخه سواری ۵K پس از مصرف قهوه ، عملکرد زن و مرد در مقایسه با گروه دارونما و گروه کنترل به طور قابل توجهی بهبود یافت. هیچ تفاوتی در عملکرد بین دارونما و گروه کنترل اندازه گیری نشد.

نویسندگان این مطالعه نوشتند. “تمام آزمایشات در یک زمان از روز انجام شده و برای هر شرکت کننده سازگار بود تا تغییرات عملکرد را به دلیل عوامل شبانه روزی به حداقل برساند.”

کافه و زنان باردار

کافه و زنان باردار

جالب توجه است ، شرکت کنندگان زن نیز باید حداقل ۳ ماه قبل از آزمایش یک قرص ضد بارداری مونوفازیک مصرف کنند زیرا. “به نظر می رسد هر دو استروئیدهای استروژن و ضد بارداری خوراکی باعث افزایش نیمه عمر کافئین می شوند”. بنابراین نویسندگان نوشتند طولانی شدن اثرات آن در بدن ، اگرچه بعید است به دلیل مدت زمان کوتاه ، این امر بر عملکرد ورزش طبیعت استفاده شده در مطالعه حاضر تأثیر بگذارد. ”

چقدر زیاد است؟

قهوه در تمرینات ورزشی‌ | اما کافئین برای همه مناسب نیست و همیشه ایده خوبی نیست. برای ورزشکاران جوان ، کافئین بیشتر از این که به ضرر آن باشد ، آسیب می رساند.

“به نظر نمی رسد کودکان زیر ۱۲ سال آستانه کافئین کافی داشته باشند. لازم به یادآوری است که کافئین نه تنها در قهوه وجود دارد. بلکه چای ، نوشابه ، شکلات ، نوشیدنی های انرژی زا و داروها نیز یافت می شود. بنابراین مقدار کافئین می تواند بدون آنکه متوجه شود به سرعت جمع شود. ”

و طبق گفته دکتر آدام ریوادنیرا ، پزشک ورزشی با موسسه ارتوپدی هوگ در جنوب کالیفرنیا ، کافئین در دوزهای بزرگ برای بزرگسالان نیز مضر است.

“این می تواند باعث اضطراب شود ، ضربان قلب را بیش از حد بالا ببرد. و باعث خستگی شود ، یا در بعضی موارد شما را بی حوصله و هماهنگ کند. برخی فکر می کنند اثر ادرار آور می تواند مضر باشد. اما به طور معمول در ورزشکاران ما مسئله اساسی نیست. ”

ریوادنیرا افزود که تغذیه ورزشی یک زمینه پیچیده است که در آن کافئین اصلی است. خصوصاً برای بسیاری از ورزشکاران و تیم ها. “حتی در سال گذشته ، تبلیغات زیادی در NBA در مورد تیم های حتی با تنظیم قهوه مورد علاقه خود انجام شده است. چرخ ، آبجو و لوبیا. ”

نقش ناشناخته آنتی اکسیدان موجود در قهوه | قهوه در تمرینات ورزشی

کلارک گفت ممکن است سایر اجزای قهوه بر عملکرد مفید باشد ، اگرچه نمی تواند به طور قطعی بگوید. “این احتمال وجود دارد که خواص آنتی اکسیدانی پلی فنول های موجود در قهوه بر عملکرد تأثیر بگذارد.”

کلارک افزود قهوه سرشار از پلی فنول است. پلی فنول ها با تعدادی از عملکردها که می توانند عملکرد ورزشی را افزایش دهند ، مرتبط شده اند. مانند کاهش سطح گونه های اکسیژن فعال ناشی از ورزش و بهبود سنتز اکسید نیتریک ، که جریان خون را بهبود می بخشد.

“ادبیات پزشکی در مورد قهوه در طول سالها به عقب و جلو رفته است. سالم در مقابل وحشتناک. این ماده کافئین ، آب و مقداری آنتی اکسیدان در خود دارد. هیچ کس واقعاً نمی داند که آنتی اکسیدان ها چقدر می توانند مفید باشند یا نباشند. ”گفت ریوادنیرا.

خط آخر

قهوه در تمرینات ورزشی | در حالی که مطالعات قبلی نشان داده بود که پودرها یا قرص های کافئین می توانند عملکرد ورزشی را بهبود ببخشند. تحقیقات جدید نشان می دهد دریافت دوز کافئین از نوشیدن قهوه نیز مزایای قابل توجهی دارد.

شرکت کنندگان زن و مرد در یک آزمایش کنترل شده دوسوکور زمان دوچرخه سواری خود را در یک دوره ۵K بهبود بخشیدند. نشان دادند که برای هر دو جنس مفید است.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.