دانستی ها, دستور تهیه

چای ماسالا چیست؟

چای ماسالا چیست ؟

از چای ماسالا چه می دانید؟

چای ماسالا چیست؟ از چه موادی تهیه شده است؟‌ منشا آن گیاه چای است یا یک ماده دیگر؟ خاستگاه این نوشیدنی کجاست؟ چه خواصی دارد؟ چگونه می توان چای ماسالا را در منزل تهیه کرد؟

 

پیشنهاد نویسنده: مقاله خواص چای ماسالا

 

چای ماسالا یکی از انواع چای و مشتقات گیاه چای است. منشا چای ماسالا با چای سبز و چای سیاه فرقی نمی کند. تفاوت این دمنوش محبوب و خوش طعم با چای سیاه، ترکیبات آن است. چای ماسالا از ترکیب شیر سویا یا شیر گاو، ادویه هایی مانند دارچین یا زنجبیل و هل تهیه می شود. البته دستورات زیادی برای تهیه این نوشیدنی وجود دارد.

خاستگاه این نوع چای هند است و بسیاری به همین دلیل، چای ماسالا را چای هندی هم می نامند. هندی ها این چای را با مواد مغذی ای مانند هل، میخک، دارچین، شیر و رازیانه تهیه می کنند. جالب است بدانید که در هندوستان اکثر مردم چای ماسالا را خودشان در خانه و از ابتدایی ترین مراحل درست می کنند.

 

 

چای ماسالا چیست ؟

تاریخچه‌ی چای ماسالا

چای ماسالا

 

در دوران مستعمره ی هندوستان، انگلیس کاشت چای سیاه را در این کشور شروع کرد. چای سیاه در آن دوران (اوایل قرن بیستم میلادی) بسیار گران قیمت بود و به همین دلیل مردم عادی برای اینکه در مصرف آن صرفه جویی کنند چای سیاه را با ادویه ها و گیاهان مختلف ترکیب می کردند.

 

نحوه‌ی تهیه چای ماسالا در منزل:

  • زنجبیل و دارچین (در صورت تمایل هل و بادیان ختایی و فلفل قرمز) را روی حرارت بگذارید. دو دقیقه صبر کنید. سپس آن ها را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید کاملا خنک شوند.
  • ادویه های حرارت دیده را خوب خرد کنید و به حالت پودر دربیاورید.
  • تمام مواد را همراه با شیر (ترجیحا شیر سویا یا شیر بدون لاکتوز) و آب با هم مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید، ترکیب را قبل از رسیدن به نقطه جوش بردارید.
  • وقت اضافه کردن چای سیاه است، چای سیاه را به ترکیبتان اضافه کنید. اگر می خواهید چای ماسالایتان شیرین باشد می توانید آن را دوباره روی حرارت بگذارید و عسل به آن اضافه کنید.

 

همین! از چای ماسالای خانگی لذت ببرید! البته این مراحل و تهیه مواد اولیه ای مانند بادیان ختایی یا میخک می تواند کمی دشوار باشد، در صورت تمایل می توانید چای ماسالای مورد نظرتان را از همین جا سفارش دهید!

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.