دانستی ها

تنقیه قهوه چیست؟ | همه چیزهایی که باید در مورد تنقیه قهوه بدانید!

تنقیه قهوه

تنقیه قهوه

تنقیه قهوه | انما قهوه چیست؟

تنقیه قهوه نوعی پاکسازی روده بزرگ است که در طب جایگزین استفاده می شود. در طی این روش ، مخلوطی از قهوه دم کرده و کافئین دار و آب از طریق رکتوم به روده بزرگ وارد می شود.

تنقیه قهوه ممکن است از پزشکان آلمانی در جستجوی درمان سرطان در اوایل دهه ۱۹۰۰ باشد. اما این روش درمانی Gerson بود که به نقشه روی نقشه کمک کرد.

ماکس گرسون یک پزشک آلمانی-آمریکایی بود که معتقد بود شما می توانید بدن را سم زدایی کرده و مواد مغذی مورد نیاز برای بهبود خود را با استفاده از یک رژیم غذایی گیاهی ارگانیک ، آب میوه های خام و تنقیه قهوه به بدن بدن. برنامه سختگیرانه وی به عنوان درمان گرسون شناخته شد.

تصور می شود که تنقیه قهوه باعث تحریک جریان صفرا و تولید گلوتاتیون ، یک آنتی اکسیدان سم زدایی می شود. امیدوار کننده به نظر می رسد ، درست است؟ با این حال ، هنوز برای خرید کیسه انما به داروخانه دوید. برخی از مواردی است که باید قبل از امتحان انما قهوه بدانید.

 

پیشنهاد نویسنده: ۷ چای برای درمان نفخ

 

مزایای احتمالی انما قهوه چیست؟

این ممکن است کمک کند:
رفع یبوست
تقویت مصونیت
افزایش انرژی
برای بسیاری از افراد ، مزایای فوری انما قهوه داشتن حرکات روده ای متعدد است که به پاکسازی روده بزرگ کمک می کند. اگر یبوست را تجربه می کنید ، تنقیه قهوه ممکن است تسکین یابد.

تنقیه قهوه

تنقیه قهوه

طرفداران انما قهوه ادعا می کنند که این روش مزایای اضافی را فراهم می کند:

ایمنی را افزایش می دهد
افزایش انرژی
رشد بیش از حد مخمر را متوقف می کند
بیماری های خود ایمنی را درمان می کند
انگلی را از دستگاه گوارش خارج می کند
فلزات سنگین را از بدن خارج می کند
افسردگی را درمان می کند
سرطان را درمان می کند

آنچه تحقیق می گوید

هیچ مدرک علمی وجود ندارد که مفید بودن تنقیه قهوه برای درمان هر بیماری را اثبات یا رد کند. شواهد موافق یا مخالف استفاده از تنقیه قهوه اکثراً حکایتی است. در طب رایج ، پاکسازی روده بزرگ غیرضروری در نظر گرفته می شود زیرا سیستم هضم بدن شما قادر است به خودی خود از مواد زائد ، سموم و باکتری ها خلاص شود.

این تئوری که زباله های روده بزرگ برای بدن شما سمی است به عنوان سم زدایی خودکار شناخته می شود. طبق مقاله ای که در سال ۲۰۱۴ در مجله بیمارستان عمومی لنکستر منتشر شد ، هیچ مدرکی برای تأیید این نظریه وجود ندارد.

اتمام کنید: استاد رژیم غذایی را پاک می کند (رژیم سم زدایی لیمو) »

چه کسی باید فکر کند که یک تنقیه قهوه بخورد؟

هیچ راهنمای رسمی پزشکی در مورد اینکه چه کسی باید یک انما قهوه داشته باشد وجود ندارد.

طبق مقاله ای از پزشک طب جایگزین ، Linda L. Isaacs ، MD ، مردم به طور مداوم در معرض مواد شیمیایی سمی و آلاینده های موجود در غذا ، هوا و آب هستند. در نتیجه ، او معتقد است که هر کسی ممکن است از تنقیه قهوه به عنوان راهی برای “کمک به تحریک کبد برای از بین بردن بدن از این مواد زائد و آلاینده ها” بهره مند شود.

از تنقیه قهوه ممکن است به عنوان جایگزینی برای مسهل های محرک برای پاکسازی روده برای آندوسکوپی کپسول ویدیویی استفاده شود. یک مطالعه ۲۰۱۴ منبع معتبر منتشر شده در تحقیقات تغذیه بالینی به این نتیجه رسید که تنقیه راهی ممکن برای آماده سازی روده بدون عوارض جانبی منفی است. با این حال ، قبل از اینکه به طور مرتب تنقیه قهوه برای آمادگی روده توصیه شود ، مطالعه بیشتری لازم است.

خطرات و هشدارها

این روند ممکن است مضر باشد.
سه مرگ به طور بالقوه مربوط به تنقیه در ادبیات پزشکی ثبت شده است.
تنقیه قهوه ممکن است عوارض جانبی جدی مانند سوختگی رکتوم ایجاد کند.

برخی شواهد نشان می دهد که تنقیه قهوه ممکن است مضر باشد. به گفته موسسه ملی سرطان ، به نظر می رسد سه مورد مرگ در ادبیات مربوط به تنقیه قهوه باشد. ممکن است یکی به دلیل عفونت باکتریایی رخ داده باشد ، اگرچه این مورد تأیید نشد. دو مرگ دیگر به دلیل عدم تعادل الکترولیت رخ داده است.

طبق نامه ای به سردبیر که در مجله آمریکایی گوارش منتشر شده است ، یک تنقیه قهوه باعث ایجاد پروکتوکلیت (التهاب روده بزرگ و راست روده) در یک زن کره ای می شود. نویسندگان این نامه به این نتیجه رسیدند که تنقیه خطرناک است و باید به عنوان یک روش درمانی جایگزین تجدید نظر شود.

اگر حساسیت به کافئین داشته باشید یا داروهای متقابل با کافئین مصرف کنید ، تنقیه قهوه ممکن است یک مشکل ایجاد کند.

قهوه مناسب

قهوه مناسب

پاک سازی روده بزرگ نیز ممکن است باعث موارد زیر شود

سوختگی مقعدی
حالت تهوع
استفراغ
گرفتگی
نفخ شکم
کمبود آب بدن
سوراخ شدن روده
عفونت ناشی از تجهیزات نادرست عقیم شده

تنقیه قهوه چگونه انجام می شود؟

تنقیه ممکن است در خانه یا با قیمت گزاف در برخی از کلینیک های سلامت جامع انجام شود. هیچ راهنمای رسمی در مورد چگونگی انجام تنقیه قهوه وجود ندارد.

اگر ترجیح می دهید یک این را تهیه کنید ، ممکن است در طول عمل احساس گرفتگی ، فشار و سیری کنید. همچنین ممکن است احساس لرزش کنید یا به عنوان عارضه جانبی کافئین ، تپش قلب را تجربه کنید. بعد از آن باید مقدار زیادی آب بنوشید تا از کمبود آب بدن جلوگیری کنید.

خط آخر

داروهای اصلی از استفاده از تنقیه قهوه حمایت نمی کنند. بسیاری از مردم ادعا می کنند که تنقیه سلامت و رفاه آنها را بدون عوارض جانبی منفی بهبود می بخشد. از آنجا که به سختی می توان آماری در مورد تنقیه دریافت کرد ، تشخیص اینکه اکثر افراد تجربه مثبت یا منفی داشته اند دشوار است.

آنچه به طور قطع شناخته شده است ، این است که این به طور بالقوه خطرناک است. تصمیم به خوردن انما قهوه یا نبودن یک انتخاب شخصی است که بهتر است بین شما و پزشک انجام شود.

اگر ترجیح می دهید یک انما قهوه بخورید و هرگونه عارضه جانبی جدی را تجربه کنید ، از کمک پزشکی فوری استفاده کنید. عوارض جانبی جدی شامل درد شدید ، حالت تهوع مداوم ، استفراغ و اسهال و خونریزی مقعدی ،

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.