آموزش ها, قهوه

دمای آب چه تاثیری بر روی طعم قهوه دارد؟

وقتی نوبت به تهیه یک فنجان قهوه خوشمزه می رسد، باید بدانید چگونه چندین عامل را از جمله نسبت دم کشیدن، اندازه آسیاب کردن، زمان دم کردن و غیره را متعادل و کنترل کنید. اما یکی از متغیرهای نادیده گرفته شده چیزی است که باعث قهوه شما گرم باشد و آن درجه حرارت است. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه دمای آب هنگام دم آوری بر قهوه شما تأثیر می گذارد. آیا دمای ایده آل وجود دارد و ابزارهایی که می توانید برای کنترل آن استفاده کنید.

دمای آب در فرآیند دم آوری ضروری است زیرا بر میزان استخراج تأثیر می گذارد. عصاره گیری به طعم ها و موادی اشاره دارد که از دانه های قهوه در فنجان شما حل شده است. هرچه آب داغتر باشد، استخراج ترکیباتی مانند روغن، اسیدها و کافئین سریعتر است. هر یک از این مواد تأثیر متفاوتی بر طعم قهوه دارند و در دمای بالاتر، کنترل میزان عصاره گیری سخت تر است. این می تواند منجر به عصاره بیش از حد شود و طعم قهوه شما را بیش از حد تلخ کند زیرا گرما اکسیژن زیادی را از بین می برد.

به گفته انجمن ملی قهوه، دمای ایده آل آب برای استخراج بین ۱۹۵ درجه فارنهایت و ۲۰۵ درجه فارنهایت است. این مقدار معادل ۹۰ درجه تا ۹۶ درجه سانتیگراد است. کمی پایین تر از نقطه جوش آب که ۱۰۰ درجه سانتیگراد است. آنچه در این محدوده دما اهمیت دارد این است که در تمام روش های دم آوری کار می کند. این که آیا روش پور اور (دم آوری V60 و کمکس)، فرنچ پرس یا هر چیز دیگری را ترجیح می دهید، فقط در آن محدوده دما بمانید.

همه اینها فقط برای یک نوشیدن فنجان قهوه صبحگاهی کمی افراطی به نظر می رسد. با این حال اگر می خواهید از قهوه بیشترین بهره و لذت را ببرید. دقیق بودن در مورد دمای آب هنگام عصاره گیری و دم آوری می تواند دنیایی از تغییرات طعمی در قهوه را ایجاد کند.

۵ نکته برای این که قهوه حرفه ای درست کنید؛ باریستای خودتان باشید!

تاثیرات کافئین بر حافظه

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.