دانستی ها

انواع قهوه + عکس و توضیحات کامل

انواع قهوه چیست ؟

سفری کوتاه به دنیای بزرگ قهوه!

قهوه چه انواعی دارد؟ چند نوع قهوه داریم؟ این انواع قهوه با هم چه تفاوتی دارند؟

به طور کلی انواع قهوه به پنج دسته کلی قابل تفکیک است:

 1. قهوه ترک
 2. اسپرسو
 3. قهوه فرنچ
 4. قهوه دمی
 5. قهوه فوری یا نسکافه

 

قهوه ترک، طعم اصیل قهوه!

قهوه ترک معروف ترین قهوه در جهان است. طعمی تلخ، ناب و اصیل! که قهوه بازان روی آن تعصب خاصی دارند. خصوصا قهوه بازانی که سن و سالی ازشان گذشته باشد.

قهوه ترک معمولا در یک ظرف مخصوص تهیه می شود که آن را جذوه می نامند. قهوه ترک اولین بار در کشور ترکیه با جذوه دم شد و مورد استفاده قرار گرفت. به همین دلیل به نوع قهوه، قهوه ترک می گویند.

قهوه ترک تقریبا از همه انواع قهوه بیشتر آسیاب می شود و در صورتی که آن را خوب و حرفه ای دم کنید لایه ی غلیظی از کف روی آن ایجاد می شود. همچنین قهوه ترک به گرفتن فال هم معروف است.

 

قهوه ترک

 

قهوه فرانسه، ارمغانی از مغرب زمین!

قهوه فرانسه در واقع دقیقا یک قهوه ی فرانسوی نیست. قهوه فرانسوی در برزیل کشت می شود و زیست بوم استوایی و گرم و مرطوب دارد. دلیل نام گذاری این قهوه به نام فرانسه، روش تهیه آن است. برای تهیه این نوشیدنی تنها به دانه های معمولی قهوه احتیاج دارید.

این نوع قهوه تقریبا مانند چای آماده می شود و سطح کافئین آن از تمامی انواع قهوه کمتر است. به همین دلیل متخصصان تغذیه، مصرف قهوه فرانسه را بیشتر در ساعات آغازین روز توصیه می کنند.

 

اسپرسو، رتبه اول محبوب ترین جهان!

اسپرسو تلخ ترین و غلیظ ترین نوع قهوه ست. این قهوه محبوب ترین قهوه خصوصا میان جوانان است. طرفداران این نوع قهوه متعصبانه معتقدند که هیچ قهوه ای به جز اسپرسو را نمی توان قهوه واقعی نامید. اسپرسو بیشترین طعم ممکن را از دانه های قهوه می گیرد و به همین دلیل ساختاری متفاوت و منحصر به فرد دارد.

اسپرسو نوع جدیدی از قهوه ست و برای آماده کردن آن بهتر است یک دستگاه قهوه ساز مخصوص اسپرسو (اسپرسوساز) تهیه کنید.

 

انواع اسپرسو:

 •  اسپرسوی دبل
 • کاپوچینو
 • ماکیاتو
 • موکا
 • آمریکانو
 • لاته

 

قهوه دمی

قهوه دمی هم مانند قهوه فرانسه دقیقا یک نوع قهوه نیست. بلکه روشی نوین در صنعت قهوه و تولید قهوه است.

به طور خلاصه در تهیه قهوه به روش دمی، پودر قهوه را روی یک فیلتر مخصوص که معمولا کاغذی ست می ریزیم. سپس آب جوش را آرام آرام از میان پودر قهوه مان عبور می دهیم.

 

قهوه دمی

 

قهوه فوری در دسترس، اقتصادی و به صرفه

قهوه فوری بیشتر بین قشر کارمند در سراسر جهان متداول است. قهوه فوری وقت زیادی از شما نمی گیرد، نیاز به مهارت خاصی ندارد و کاملا اقتصادی است. البته قهوه فوری سطح کافئین کمتری نسبت به قهوه طبیعی دارد. به همین دلیل برخی معتقدند که این حجم از کافئین با قندی که مصرف می کنید متعادل نیست و قهوه خانگی خواص بیشتری برای بدن دارد.

 

شما کدام یک از انواع قهوه را ترجیح می دهید؟‌

قهوه تان را چه طور درست می کنید؟

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *