دانستی ها

۵ مزیت برتر نوشیدن اسپرسو برای سلامتی!

کاهش سندروم متابولیک با قهوه

نوشیدن اسپرسو و مزایای عجیب آن!

همه می دانند که نوشیدن اسپرسو باعث افزایش کافی کافئین می شود. عکس اسپرسو به ویژه برای این امر کاملاً شناخته شده است ، اما آنچه که کمتر شناخته می شود این واقعیت است که اسپرسو چندین مزیت دیگر نیز به همراه دارد.

اگر به دلیل دیگری برای نوشیدن اسپرسو احتیاج داشتید، ما فقط لیستی را برای شما آماده کرده ایم. این لیست پنج مزیت برتر نوشیدن اسپرسو برای سلامتی را شامل می شود ، از لذت بردن از عملکردهای بهتر حافظه تا کمک به شما در از دست دادن چند پوند.

 

نوشیدن اسپرسو حافظه طولانی مدت را افزایش می دهد

تسلط بر هنر ریختن شات اسپرسوی عالی وقتی ارزش این را می گیرد که بدانید با نوشیدن مقدار کافی کافئین ، می توانید حافظه طولانی مدت خود را بهبود ببخشید.

دانشمند مغز و اعصاب مایکل یاسا ، از دانشگاه کالیفرنیا ، تحقیقی انجام داد که نشان داد نوشیدن معادل دو اسپرسو روند تثبیت حافظه را تقویت می کند. این روند ، به نوبه خود ، حافظه طولانی مدت را در میان افراد بهبود بخشید.

اگر می خواهید پیشرفتی داشته باشید ، به مقدار توصیه شده پایبند باشید زیرا این مطالعه هیچ فوایدی برای کسانی که بیش از دو فنجان مصرف کرده اند پیدا نکرد.

اسپرسو

اسپرسو

نوشیدن اسپرسو باعث افزایش توجه می شود

بسیاری از افراد روز خود را با یک اسپرسو شروع می کنند و این تعجب آور نیست. مشخص شده است که کافئین علائم خستگی را کاهش می دهد ، در حالی که توجه و هوشیاری مداوم را نیز بهبود می بخشد. تصور می شود این اثرات به لطف تعامل عصبی-شیمیایی رخ دهد.

قهوه ، به ویژه در مناطقی از مغز که با توجه مرتبط هستند ، غلظت دوپامین بیشتری را حفظ می کند. به خاطر داشته باشید که مزایای آن کوتاه مدت است و شما می خواهید از زیاده روی در آن اجتناب کنید. کافئین زیاد می تواند احساس سرخوشی در شما ایجاد کند و تمرکز را بسیار دشوار می کند.

 

نوشیدن اسپرسو می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

آنچه اسپرسو را از سایر نوشیدنی های موجود در کافی شاپ ها متمایز می کند کم کالری بودن آن است. این فقط شامل سه کالری در هر اونس است ، با این فرض که قند یا خامه اضافه نمی کنید.

اما علاوه بر کم کالری بودن ، می تواند به بهبود عملکرد ورزشی نیز کمک کند. مطالعه منتشر شده در پزشکی و علمی در مجله ورزشی نشان داد که کافئین باعث کاهش تمرینات می شود ، با کاهش بیش از ۵ level میزان تحمل فشار.

قهوه علاوه بر اینکه ورزش ساده تر به نظر می رسد. از میزان درد عضلانی درک شده هنگام انجام تمرینات نیز می کاهد. مصرف دوز کافئین معادل دو یا سه فنجان قهوه یک ساعت قبل از ۳۰ دقیقه تمرین درد عضلات را کاهش می دهد ، به شما این امکان را می دهد که کمی بیشتر خود را فشار دهید.

 

نوشیدن اسپرسو خطر سکته را کاهش می دهد

در یک مطالعه سوئدی که توسط سوزانا لارسون انجام شد. محققان دریافتند که نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش دهد. تصور می شود که این نتیجه به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی قهوه باشد.

این مطالعه بر روی گروهی از زنان در طی یک دوره ۱۰ ساله متمرکز بود. آنها نتیجه گرفتند که نوشیدن یک یا چند فنجان قهوه در روز ۲۵٪ احتمال ابتلا به سکته مغزی را کاهش می دهد. مطالعه دیگر نتایج مشابهی را در مردان سیگاری نشان داد که با هشت فنجان یا بیشتر فنجان قهوه در روز. خطر آنها ۲۱٪ کاهش می یابد.

اسپرسو

اسپرسو

خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد

در مطالعه ای به هدایت دانشکده بهداشت عمومی هاروارد ، محققان دریافتند که مصرف بیشتر قهوه با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط دارد. در این مطالعه میزان مصرف کافئین در مردان و زنان طی یک دوره چهار ساله مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

به این نتیجه رسید که کسانی که مصرف قهوه روزانه خود را بیش از یک فنجان افزایش می دهند. خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را ۱۱٪ کاهش می دهند. مطمئناً ، نوشیدن قهوه بیشتر فقط یکی از عواملی است که می تواند خطر دیابت را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین شما همچنان می خواهید از نظر جسمی تحرک داشته باشید و وزن خود را کنترل کنید.

 

سخن پایانی

اسپرسوها چندین مزایای سلامتی برای شما فراهم می کنند. بنابراین مجبور نیستید در مورد اعتیاد به کافئین احساس گناه کنید. حتی اگر شما بزرگترین طرفدار اسپرسوی معمولی نیستید. سبک های مختلفی برای سرو قهوه وجود دارد. بنابراین مطمئناً چیزی پیدا خواهید کرد که مطابق با سلیقه شما باشد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.