دانستی ها

این ۱۰ واقعیت در مورد قهوه مغزتان را می ترکاند!

مضرات قهوه

۱۰ واقعیت در مورد قهوه

۱۰ واقعیت در مورد قهوه | بیشتر ما از تأثیراتی که قهوه بیش از حد می تواند داشته باشد آگاه هستیم. به هر حال ما معمولاً آن را می نوشیم زیرا خوب ، باید بتوانیم در واقع چند ساعت اول روز کار کنیم. اما کافئین حتی پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد. هافینگتون پست چند واقعیت را که ممکن است در مورد قهوه از آنها آگاهی نداشته باشید ، با ما در میان می گذارد:

 

پیشنهاد نویسنده: دانستی های قهوه

 

بیشتر ما هر روز آن را مصرف می کنیم ، اما واقعاً چقدر از کافئین می دانیم؟

این ماده طبیعی با طعم تلخ سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند و باعث می شود هوشیاری بیشتری داشته باشید. در دوزهای متوسط ​​، می تواند در واقع مزایای سلامتی ، از جمله افزایش حافظه ، تمرکز و سلامت روان را به همراه داشته باشد. و به ویژه قهوه ، منبع اصلی کافئین برای آمریکایی ها ، با میزبانی از هدیه های بدن همراه است ، از جمله احتمال کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و برخی سرطان ها.

اما در مقادیر بیش از حد ، مصرف بیش از حد کافئین می تواند ضربان قلب سریع ، بی خوابی ، اضطراب و بی قراری را از جمله سایر عوارض جانبی تحریک کند. قطع ناگهانی استفاده می تواند منجر به علائم ترک ، از جمله سردرد و تحریک پذیری شود.

در زیر ۱۰ واقعیت کمتر شناخته شده در مورد یکی از رایج ترین داروها در جهان آورده شده است.

دکاف همان کافئین نیست. | ۱۰ واقعیت در مورد قهوه

فکر می کنید تغییر بعد از ظهر به decaf به این معنی است که هیچ یک از مواد محرک را دریافت نمی کنید؟ دوباره فکر کنید یک گزارش از مجله سم شناسی تحلیلی ، ۹ نوع مختلف قهوه بدون کافئین را مورد بررسی قرار داد و مشخص کرد که به جز یکی دیگر ، کافئین دارند. دوز دارو از ۶.۶ میلی گرم تا ۱۳.۹ میلی گرم بود. (یک فنجان قهوه معمولی که به طور معمول دم می شود ، به طور معمول حاوی ۹۵ تا ۲۰۰ میلی گرم است ، به عنوان یک مقایسه. یک قوطی کک ۱۲ اونسی حاوی ۳۰ تا ۳۵ میلی گرم است ، طبق کلینیک مایو.)

بروس گلدبرگر ، Ph.D. ، استاد و مدیر UF’s ، یکی از نویسندگان مطالعه ویلیام آر. مپلز ، مرکز پزشکی قانونی ، در بیانیه ای هنگام انتشار این تحقیق گفت. “این می تواند نگران کننده افرادی باشد که به آنها توصیه می شود مصرف کافئین خود را کاهش دهند ، مانند افرادی که بیماری کلیوی دارند یا اختلالات اضطرابی دارند.”

Health.com گزارش داد ، در یک تجزیه و تحلیل ۲۰۰۷ Consumer Reports ، ۳۶ فنجان قهوه بدون کافئین بررسی شد و دریافت که برخی از آنها حاوی بیش از ۲۰ میلی گرم هستند.

کافئین فقط در چند دقیقه شروع به کار می کند.

طبق آکادمی پزشکی خواب آمریکا ، حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد تا کافئین به حداکثر میزان خود در خون برسد. (یک مطالعه نشان داد که افزایش هوشیاری می تواند در عرض ۱۰ دقیقه شروع شود). بدن به طور معمول نیمی از دارو را طی سه تا پنج ساعت از بین می برد. باقیمانده آن می تواند به مدت هشت تا ۱۴ ساعت بماند. برخی از افراد ، به ویژه کسانی که به طور منظم کافئین مصرف نمی کنند. نسبت به دیگران نسبت به اثرات آن حساسیت بیشتری دارند.

متخصصان خواب معمولاً توصیه می کنند. حداقل هشت ساعت قبل از خواب از مصرف کافئین خودداری کنید تا از خواب بیدار نشوید.

روی همه یکسان تأثیر نمی گذارد. | ۱۰ واقعیت در مورد قهوه

بدن ممکن است کافئین را بر اساس جنسیت ، نژاد و حتی استفاده از کنترل بارداری فرآوری کند. مجله نیویورک قبلا گزارش داده بود:

زنان به طور کلی کافئین را سریعتر از مردان متابولیزه می کنند. افراد سیگاری آن را دو برابر سریعتر از افراد غیر سیگاری پردازش می کنند. زنانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند. این ماده را با یک سوم از متابولیسم آن در زنانی که از این قرص استفاده نمی کنند ، استفاده می کنند. آسیایی ها ممکن است این کار را کندتر از نژادهای دیگر انجام دهند.

قهوه کتو

قهوه کتو

۱۰ واقعیت در مورد قهوه | در دنیای کافئین: علم و فرهنگ محبوب ترین داروی جهان ، نویسندگان بنت آلن وینبرگ و بونی ک. بیلر فرض می کنند که یک ژاپنی غیر سیگاری که قهوه خود را با یک نوشیدنی الکلی می نوشد – عامل آرام کننده دیگر – احتمالاً احساس کافئین می کند پنج برابر بیشتر از یک زن انگلیسی که سیگار می کشید اما از داروهای ضد بارداری خوراکی نمی نوشید و استفاده نمی کرد. ”

نوشیدنی های انرژی زا اغلب کافئین بیشتری نسبت به قهوه ندارند.

با تعریف ، ممکن است منطقی فکر شود که نوشیدنی های انرژی زا مقدار زیادی کافئین را بسته بندی می کنند. اما بسیاری از مارک های معروف در واقع حاوی قابل توجهی کمتر از یک فنجان قهوه سیاه به سبک قدیمی هستند. به عنوان مثال ، یک وعده ۸.۴ اونسی ردبول ، نسبتاً کم ۷۶ تا ۸۰ میلی گرم کافئین دارد. در حالی که در یک فنجان قهوه معمولی ، ۹۵ تا ۲۰۰ میلی گرم کافئین وجود دارد. آنچه بسیاری از مارک های نوشیدنی های انرژی زا غالباً دارند ، تن شکر و ترکیباتی است که به سختی تلفظ می شوند. (گزارش تصویری ما را درباره این موضوع در اینجا ببینید).

در واقع قهوه های کباب تیره نسبت به کباب های سبک تر کافئین کمتری دارند. | ۱۰ واقعیت در مورد قهوه

به نظر می رسد یک طعم قوی و غنی نشان دهنده دوز اضافی کافئین است. اما واقعیت این است که کباب های سبک در واقع بیشتر از کباب های تیره یک لرزش دارند. NPR گزارش داد که فرآیند تفت دادن باعث سوزاندن کافئین می شود. به این معنی که افرادی که بدنبال یک وزوز شدیدتر هستند. ممکن است بخواهند جاوا کباب تیره را در کافی شاپ انتخاب کنند.

کافئین به طور طبیعی در بیش از ۶۰ گیاه یافت می شود.

این فقط دانه های قهوه نیست. برگ های چای ، آجیل های کولا (که طعم کولاس را دارند) و دانه های کاکائو همه حاوی کافئین هستند. محرک به طور طبیعی در برگ ها ، دانه ها و میوه های گیاهان متنوعی یافت می شود. همچنین می تواند توسط انسان ساخته شده و به محصولات اضافه شود.

همه قهوه ها کافئین یکسانی ندارند.

۱۰ واقعیت در مورد قهوه | وقتی نوبت به کافئین می رسد ، همه قهوه ها برابر نیستند. طبق گزارشی که اخیراً از مرکز علم در جهت منافع عمومی منتشر شده است ، مارک های مشهور در مورد تکان هایی که ارائه می دهند بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ، مک دونالد ۹.۱ میلی گرم در هر اونس مایع داشت ، در حالی که استارباکس بسته بندی بیش از دو برابر آن در ۲۰/۶ میلی گرم کامل داشت.

فنجان قهوه

فنجان قهوه

یک آمریکایی متوسط ​​روزانه حدود ۲۰۰ میلی گرم کافئین مصرف می کند.

طبق FDA ، ۸۰ درصد بزرگسالان ایالات متحده هر روز کافئین مصرف می کنند ، با مصرف فردی ۲۰۰ میلی گرم. به بیان دنیای واقعی ، متوسط ​​مصرف کننده کافئین در آمریکا دو فنجان پنج اونس قهوه یا حدود چهار نوشابه می نوشد.

در حالی که برآوردهای دیگر ، کل را به ۳۰۰ میلی گرم نزدیک می کند. طبق کلینیک مایو ، هر دو عدد در تعریف مصرف متوسط ​​کافئین قرار دارد. که بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم است. دوزهای روزانه بالاتر از ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم در روز سنگین قلمداد می شوند. ممکن است مشکلاتی مانند بی خوابی ، تحریک پذیری و ضربان قلب سریع و غیره ایجاد کنند.

اما ما از کشوری که بیشترین مصرف را دارد بسیار فاصله داریم. | ۱۰ واقعیت در مورد قهوه

طبق مقاله اخیر BBC ، فنلاند تاجی برای کشور با بیشترین مصرف کافئین ، با کاهش متوسط ​​بزرگسالان ۴۰۰ میلی گرم در روز ، را به خود اختصاص می دهد. FDA می گوید ، در سراسر جهان ، ۹۰ درصد مردم به نوعی از کافئین استفاده می کنند.

کافئین را فقط در نوشیدنی ها می توانید پیدا کنید

طبق یک گزارش FDA ، بیش از ۹۸ درصد کافئین دریافتی ما از طریق نوشیدنی ها است. اما اینها تنها منابع کافئین نیستند. غذاهای خاصی مانند شکلات (البته نه زیاد: یک شکلات شیر ​​یک اونسی حاوی حدود ۵ میلی گرم کافئین است). داروها همچنین می توانند حاوی کافئین باشند. کلینیک کلیولند گزارش می دهد ، ترکیب مسکن با کافئین می تواند ۴۰ درصد موثرتر باشد. همچنین می تواند به بدن کمک کند تا دارو را سریعتر جذب کند.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.