دانستی ها

تاثیر قهوه بر دیابت

تاثیر قهوه بر دیابت

تاثیر قهوه بر دیابت | یک بار قهوه محکوم شد که برای سلامتی شما مضر است. با این حال ، شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد این ماده در برابر انواع خاصی از سرطان ها ، بیماری های کبدی و حتی افسردگی محافظت می کند.

همچنین تحقیقات قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد افزایش مصرف قهوه ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد. این خبر خوبی برای آن دسته از ما است که نمی توانیم روز را تحمل کنیم تا زمانی که در جام جاوا خود قرار بگیریم.

با این حال ، برای کسانی که قبلاً به دیابت نوع ۲ مبتلا هستند ، قهوه می تواند اثرات سوئی داشته باشد.

این که بخواهید خطر خود را کاهش دهید ، دیابت دارید ، یا بدون فنجان جو نمی توانید در مورد اثرات قهوه بر دیابت بیاموزید.

 

پیشنهاد نویسنده: دانستی های قهوه

 

دیابت چیست؟

تاثیر قهوه بر دیابت | دیابت بیماری است که بر نحوه پردازش گلوکز خون در بدن تأثیر می گذارد. گلوکز خون ، که به آن قند خون نیز گفته می شود ، مهم است زیرا همان چیزی است که به مغز شما سوخت می دهد و به ماهیچه ها و بافت های شما انرژی می دهد.

اگر دیابت دارید ، به این معنی است که مقدار زیادی گلوکز در خون گردش می کند. این زمانی اتفاق می افتد که بدن شما به انسولین مقاوم شود و دیگر قادر به جذب موثر گلوکز به سلولها برای تأمین انرژی نباشد.

قهوه و دیابت

قهوه و دیابت

گلوکز اضافی در خون می تواند نگرانی های جدی برای سلامتی ایجاد کند. تعدادی از عوامل مختلف وجود دارد که می تواند باعث دیابت شود.

انواع دیابت مزمن نوع ۱ و نوع ۲ است. انواع دیگر شامل دیابت حاملگی است که در دوران بارداری اتفاق می افتد اما پس از تولد تمایل دارد از بین برود.

پیش دیابت ، که گاهی اوقات دیابت مرزی نامیده می شود ، به این معنی است که سطح گلوکز خون شما بالاتر از حد معمول است اما آنقدر زیاد نیست که بتوانید دیابت تشخیص دهید.

برخی از علائم و نشانه های دیابت عبارتند از:

تشنگی بیشتر
کاهش وزن بدون دلیل
خستگی
تحریک پذیری
اگر فکر می کنید برخی از این علائم را دارید ، مهم است که با پزشک خود صحبت کنید.

قهوه و پیشگیری احتمالی از دیابت | تاثیر قهوه بر دیابت

فواید قهوه برای دیابت در سلامتی ، مورد به مورد متفاوت است.

محققان دانشگاه هاروارد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر را برای مدت ۲۰ سال ردیابی کردند. آنها روی یک دوره چهار ساله تمرکز کردند و نتیجه گیری آنها بعداً در این مطالعه ۲۰۱۴ منتشر شد.

آنها دریافتند که افرادی که قهوه خود را بیش از یک فنجان در روز افزایش می دهند ، ۱۱ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند.

با این حال ، افرادی که میزان قهوه خود را روزانه یک فنجان کاهش می دهند ، خطر ابتلا به دیابت را ۱۷ درصد افزایش می دهند. هیچ تفاوتی در نوشیدن چای وجود نداشت.

مشخص نیست که چرا قهوه چنین تاثیری در ایجاد دیابت دارد.

به کافئین فکر می کنید؟ ممکن است مسئولیتی در قبال آن مزایای خوب نداشته باشد. در حقیقت ، نشان داده شده است که کافئین در کوتاه مدت باعث افزایش سطح گلوکز و انسولین می شود.

در یک مطالعه کوچک با حضور مردان ، قهوه بدون کافئین حتی افزایش حاد قند خون را نشان داد. در حال حاضر مطالعات محدودی وجود دارد و باید تحقیقات بیشتری در مورد اثرات کافئین و دیابت انجام شود.

اثر قهوه بر گلوکز و انسولین

در حالی که قهوه می تواند برای محافظت از افراد در برابر دیابت مفید باشد ، برخی مطالعات نشان داده است که قهوه سیاه ساده شما ممکن است خطری برای افرادی که قبلاً دیابت نوع ۲ دارند ، ایجاد کند.

کافئین ، گلوکز خون و انسولین (قبل و بعد از غذا) | تاثیر قهوه بر دیابت

یک مطالعه در سال ۲۰۰۴ نشان داد که مصرف یک کپسول کافئین قبل از غذا خوردن منجر به افزایش قند خون بعد از غذا در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می شود. همچنین افزایش مقاومت به انسولین را نشان داد.

طبق مطالعه اخیر ۲۰۱۸ منبع معتمد ، ممکن است یک طرفدار ژنتیک در این امر دخیل باشد. ژن ها ممکن است در متابولیسم کافئین و چگونگی تأثیر آن بر قند خون نقش داشته باشند. در این مطالعه ، افرادی که میزان کافئین را با سرعت کمتری متابولیزه می کنند ، سطح قند خون بیشتری نسبت به افرادی که سریعتر کافئین را متابولیزه می کنند ، نشان می دهند.

البته در قهوه چیزهای دیگری به غیر از کافئین وجود دارد. این موارد دیگر ممکن است همان چیزی باشد که مسئول اثر محافظتی است که در مطالعه ۲۰۱۴ مشاهده شده است.

نوشیدن قهوه کافئین دار در مدت زمان طولانی همچنین ممکن است تأثیر آن بر حساسیت به گلوکز و انسولین را تغییر دهد. تحمل در مصرف طولانی مدت ممکن است همان چیزی باشد که باعث اثر محافظتی می شود.

یک مطالعه جدیدتر منبع معتبر از سال ۲۰۱۸ نشان داد که اثرات طولانی مدت قهوه و کافئین ممکن است با کاهش خطر ابتلا به دیابت و دیابت مرتبط باشد.

گلوکز خون ناشتا و انسولین

تاثیر قهوه بر دیابت | مطالعه دیگری در سال ۲۰۰۴ تأثیر “میان رده” را بر روی افراد بدون دیابت بررسی کرد که هر روز ۱ لیتر قهوه فیلتر کاغذی معمولی می نوشیدند یا ممتنع بودند.

در پایان این مطالعه چهار هفته ای ، کسانی که قهوه بیشتری مصرف کردند مقادیر بیشتری انسولین در خون داشتند. این حالت حتی در صورت روزه گرفتن نیز وجود داشت.

اگر به دیابت نوع ۲ مبتلا هستید ، بدن قادر به استفاده موثر از انسولین برای کنترل قند خون نیست. اثر “تحمل” که در مصرف طولانی مدت قهوه دیده می شود بیش از چهار هفته طول می کشد.

قهوه

قهوه

نوشیدن قهوه عادت

تفاوت واضحی در نحوه واکنش افراد دیابتی و افراد بدون دیابت به قهوه و کافئین وجود دارد. یک مطالعه در سال ۲۰۰۸ بر روی نوشیدنی های معمول قهوه مبتلا به دیابت نوع ۲ به طور مداوم هنگام انجام فعالیت های روزانه قند خون آنها را کنترل می کند.

در طول روز نشان داده شد که درست بعد از نوشیدن قهوه ، قند خون آنها بالا می رود. قند خون در روزهایی که قهوه می نوشیدند بیشتر از روزهایی بود که نمی نوشیدند.

سایر فواید قهوه برای سلامتی

تاثیر قهوه بر دیابت | نوشیدن قهوه مزایای سلامتی دیگری نیز دارد که مربوط به پیشگیری از دیابت نیست.

مطالعات جدید با عوامل خطر کنترل شده سایر مزایای قهوه را نشان داده است. آنها شامل حفاظت بالقوه در برابر:

بیماری پارکینسون
بیماری کبد ، از جمله سرطان کبد
نقرس
بیماری آلزایمر
سنگ صفرا
این مطالعات جدید همچنین نشان داده است که به نظر می رسد قهوه خطر افسردگی را کاهش می دهد و توانایی تمرکز و تفکر روشن را افزایش می دهد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.