دانستی ها

تاثیر کافئین در عملکرد ورزشی بدن | قسمت دوم

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

تاثیر کافئین در عملکرد ورزشی | کافئین و کاهش چربی

تاثیر کافئین در عملکرد ورزشی | کافئین یک ماده رایج در مکمل های کاهش وزن است.

تحقیقات اولیه نشان داده است که مصرف کافئین قبل از ورزش ۳۰ درصد آزاد سازی چربی ذخیره شده را افزایش می دهد.

مطالعه دیگر نشان داد که مکمل های کافئین به طور قابل توجهی باعث آزاد شدن چربی ذخیره شده قبل و در پایان تمرین می شوند.

کافئین همچنین می تواند میزان چربی سوزی شما در حین ورزش را افزایش دهد. این تولید گرما و اپی نفرین را افزایش می دهد ، که به سوزاندن کالری و چربی اضافی کمک می کند.

با این حال ، در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که کافئین باعث کاهش وزن در طولانی مدت در افراد ورزشی شود.

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

خط پایین:

کافئین می تواند به آزاد سازی چربی ذخیره شده از سلول های چربی کمک کند ، به خصوص قبل و در پایان تمرین. همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر کمک کند.

نحوه مکمل کافئین

چندین نکته وجود دارد که باید هنگام مکمل کافئین به خاطر بسپارید.

کافئین و عملکرد ورزشی

کافئین و عملکرد ورزشی

اگر قهوه ، نوشیدنی های انرژی زا ، نوشابه یا شکلات تلخ مصرف می کنید ، ممکن است فواید کمتری از مکمل ها داشته باشید. این به این دلیل است که بدن شما به کافئین تحمل کرده است.

به نظر می رسد کافئین بی آب بیشترین مزایا را برای عملکرد ورزشی دارد ، اما قهوه نیز گزینه خوبی است. قهوه همچنین آنتی اکسیدان ها و فواید مختلف سلامتی را فراهم می کند.

دوز اغلب براساس وزن بدن است که در حدود ۱.۴-۲.۷ میلی گرم در هر پوند از وزن بدن (۳-۶ میلی گرم در هر کیلوگرم) تنظیم می شود. این برای اکثر افراد در حدود ۲۰۰-۴۰۰ میلی گرم است ، اگرچه در برخی مطالعات تا ۶۰۰-۹۰۰ میلی گرم استفاده می شود.

برای ارزیابی میزان تحمل خود ، با کمبود ۱۵۰-۲۰۰ میلی گرم شروع کنید. سپس دوز را به ۴۰۰ یا حتی ۶۰۰ میلی گرم افزایش دهید تا مزیت عملکرد آن حفظ شود.

اگر می خواهید از کافئین برای عملکرد ورزشی استفاده کنید ، باید آن را برای مسابقات یا مسابقات کلیدی ذخیره کنید تا حساسیت به اثرات آن حفظ شود.

برای عملکرد بهینه ، آن را حدود ۶۰ دقیقه قبل از یک مسابقه یا یک مسابقه اختصاص دهید. با این حال ، اگر عادت به مصرف کافئین ندارید ، ابتدا این پروتکل را آزمایش کنید.

خط پایین:

مصرف ۲۰۰-۴۰۰ میلی گرم کافئین بدون آب ، ۶۰ دقیقه قبل از مسابقه یا رویداد ، می تواند به حداکثر رساندن مزایای عملکرد کمک کند.

عوارض جانبی کافئین

در دوز معقول ، کافئین می تواند مزایای بسیاری را با عوارض جانبی کمی فراهم کند. با این حال ، ممکن است برای برخی افراد نامناسب باشد.

در اینجا برخی از عوارض جانبی رایج کافئین زیاد آمده است:

افزایش ضربان قلب
اضطراب
سرگیجه
بی خوابی یا اختلال در خواب.
تحریک پذیری
لرزش
ناراحتی معده.

ثابت شده است که دوزهای بالای ۶۰۰ میلی گرم باعث افزایش لرزش و بی قراری می شود ، به ویژه برای افرادی که به کافئین عادت ندارند.

افرادی که مستعد اضطراب هستند نیز ممکن است بخواهند از دوزهای بالا خودداری کنند.

علاوه بر این ، کافئین برای افرادی که برخی از داروها را مصرف می کنند ، و همچنین کسانی که بیماری قلبی یا فشار خون دارند ، توصیه نمی شود.

زمان بندی نیز ممکن است مهم باشد ، زیرا کافئین در اواخر شب یا عصر می تواند خواب را مختل کند. سعی کنید بعد از ساعت ۴ یا ۵ بعد از ظهر از مصرف کافئین خودداری کنید.

سرانجام ، در صورت مصرف بیش از حد کافئین ، می توانید بیمار شوید یا حتی بمیرید. میلی گرم را با گرم اشتباه نگیرید.

کافئین و عملکرد ورزشی

کافئین و عملکرد ورزشی

خط پایین:

کافئین در دوزهای توصیه شده یک مکمل نسبتاً بی خطر است. ممکن است عوارض جانبی جزئی برای برخی از افراد ایجاد کند و در صورت ناراحتی قلبی یا فشار خون بالا نباید از آن استفاده کنید.

کافئین بسیار موثر است

کافئین یکی از م mostثرترین مکمل های ورزشی موجود است. همچنین استفاده از آن بسیار ارزان و نسبتاً بی خطر است.

مطالعات نشان داده است که کافئین می تواند از عملکرد استقامتی ، ورزش با شدت بالا و ورزش های قدرتی بهره مند شود. با این وجود به نظر می رسد بیشترین سود را به ورزشکاران آموزش دیده می رساند

دوز توصیه شده بسته به وزن بدن متفاوت است ، اما به طور معمول حدود ۲۰۰-۴۰۰ میلی گرم است که ۳۰-۶۰ دقیقه قبل از تمرین مصرف می شود.

به نظر می رسد مکمل های بی آب کافئین مفیدترین هستند ، اما قهوه معمولی نیز گزینه خوبی است.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *