دانستی ها

تاثیرات کافئین بر حافظه

تاثیر کافئین بر حافظه

تاثیرات کافئین بر حافظه

 

مطالعه مقاله تاثیرات کافئین بر حافظه به تمام دانش آموزان، دانش جویان، محققان و کسانی که مشکلات حافظه دارند توصیه می شود!

 

آیا نوشیدن قهوه تاثیری در حافظه ما دارد؟ تاثیرات کافئین بر حافظه چیست؟

کافئین با مغز ما چه می کند؟ چگونه می توانیم توانایی ذهنمان را افزایش دهیم؟

با کافیته همراه باشید تا به تمامی سوالاتتان پاسخ دهیم.

تاثیرات کافئین بر حافظه

آیا واقعا قهوه بر عملکرد مغز تاثیر می گذارد؟

کافئین یک ماده طبیعی است که در بدن اثر محرک و انرژی زا دارد. بسیاری از گیاهان و مواد طبیعی ای که ما مصرف می کنیم حاوی مقادیری از کافئین هستند. کافئین به دارو ها و نوشابه های انرژی ها هم اضافه می شود اما بدین معنا نیست که ماده مضر و غیر طبیعی ای است.

محققان سال ها پیش طی تحقیقات متعددی به این نتیجه رسیده اند که قهوه اثری کاملا مشهود بر روی مغز دارد. تاثیرات کافئین بر حافظه اجتناب ناپذیر است و نمی توان آن را نادیده گرفت. کافئین خستگی ناشی از تمرکز و مطالعه را به حداقل می رساند و به سلول های مغزتان کمک می کند.

 

تاثیر کافئین بر حافظه

 

اخیرا پژوهشی نشان داده که نوشیدن یک فنجان قهوه بدون شکر پس از کلاس درس حافظه بلند مدت شما را تقویت می کند.

 

پیشنهاد نویسنده: چرا باید قهوه بنوشیم؟

 

با نوشیدن قهوه آلزایمر معنی ندارد!

اگر بخواهیم به طور ساده شرح بدهیم، آلزایمر در اثر از بین رفتن و از کار افتادن سلول های مغز رخ می دهد. ذهن شما دیگر قادر به بازسازی سلول های حافظه خود نیست و به مرور خاطرات را از زمان حال تا گذشته های دور فراموش می کند.

یکی دیگر از تاثیرات کافئین بر حافظه این است که اگر در جوانی نوشیدن قهوه را در برنامه منظم روزانه خود قرار دهید امکان ابتلا به آلزایمر را می توانید تا دو الی سه برابر (بسته به ژنتیک) کاهش دهید. متخصصان تغذیه هم مدام به سالمندان توصیه می کنند که حتما قهوه را در برنامه رژیم غذایی خود قرار دهند تا از زوال عقل پیشگیری کرده و آن را به تاخیر بیاندازند.

 

پیشنهاد نویسنده: ۲۰ حقیقت جالب قهوه که نمی دانستید!

 

سخن پایانی

می توانیم به جرئت بگوییم که قهوه بهترین منبع دریافت کافئین خالص است. فواید کافئین برای بدن به قدری زیاد است که می تواند جایگزین بسیاری از دارو های شیمیایی شود. همچنین کافئین به خاصیت ضد خستگی و انرژی زای طبیعی اش معروف است. نوشیدن یک فنجان قهوه در اواسط روز انرژی مورد نیازتان تا پایان روز را تامین می کند. همچنین مصرف کافئین به تنظیم ساعت خواب و افزایش تمرکز محصلان نیز کمک شایانی می کند.

 

شما در روز چند فنجان قهوه می نوشید؟

تاثیرات کافئین بر حافظه شما چه بوده است؟

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.