دانستی ها

تفاوت قهوه با شیر و قهوه با شکر | قهوه را چگونه بخوریم؟

قهوه را چگونه بنوشیم

قهوه را چگونه باید بنوشیم؟ | تفاوت نوشیدن قهوه با شیر و قهوه با شکر چیست؟

به نظر شما باید قهوه را چگونه بخوریم؟ شما قهوه تان را چگونه می نوشید؟ با شیر؟ شکر؟ یا تلخ؟ به کدام قهوه علاقه مندید؟ اسپرسو؟ قهوه ترک؟

درست است که قهوه محبوب ترین نوشیدنی جهان است و طرفداران زیادی دارد اما همه ما از طعم اصلی تلخ قهوه لذت نمی بریم و دوست داریم افزودنی هایی به این نوشیدنی اضافه کنیم. چیزهایی مثل شیر برای تغییر طعم و شکر برای کم کردن از تلخی ذاتی قهوه. اما به چه قیمتی؟ اضافه کردن و نوشیدن قهوه با شیر و قهوه با شکر چه تغییراتی بر خواص و خصوصا مضرات قهوه برای بدن ایجاد می کند؟ با کافیته همراه باشید تا این بار خواص سلامتی قهوه با شیر و قهوه با شکر را با هم بررسی کنیم.

 

طبق بررسی اخیر محققان علوم تغذیه دانشگاه ساندیاگو در کالیفرنیا، اضافه کردن شیر و شکر به نوشیدنی های گرم آنها را تبدیل به بمبی از کالری می کند.

 

در این مطالعه محققان رژیم غذایی ۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر را طی چندین سال بررسی کردند. طی مطالعات دقیق در این زمینه کالری قهوه با شیر و قهوه با شکر و همچنین قهوه تلخ بدون افزدنی (بلک کافی) به صورت جداگانه مورد بررسی دانشمندان قرار گرفت.

قهوه با شیر و قهوه با شکرهوه ب

 

قهوه با شیر و قهوه با شکر هر کدام چه قدر کالری دارند؟

در کمال تعجب باید بدانید که محققان اعلام کردند که یک پاکت شکر که در یک کاپ قهوه استفاده می شود ۱۱ کالری دارد! همچنین یک شیر معمولی نیم چرب هم ۹ کالری دارد. وقتی شیر و شکر به قهوه اضافه شوند در مجموع ۶۹ الی ۷۵ کالری اضافه تر به بدن شما وارد می شود. قهوه خورانی را تصور کنید که روزانه بیش از دو یا سه فنجان قهوه می نوشند! این مقداری نیست که بتوانید از آن چشم پوشی کنید.

آیا چای هم به همین اندازه با شیر و شکر مضر است؟ آیا چای را می توانیم با قند بنوشیم؟

خوشحال نباشید چون نوشیدن چای با شیر و قند هم به همین اندازه مضر است. کسانی که صبحانه چای شیرین می نوشند، چه با نبات چه با شکر و چه با قند، روزانه ۴۳ کالری اضافه تر به بدنشان وارد می کنند. این مقدار تنها ۲۰ کالری از یک کاپ قهوه با شیر و قهوه با شکر کمتر است. فراموش نکنید ما ایرانی ها روزانه خیلی بیشتر از سرانه مصرف قهوه جهانیان چای می نوشیم!

چه باید کرد؟

به هیچ عنوان به شما توصیه نمی کنیم قهوه را ترک کنید. قهوه یک نوشیدنی بی نظیر و اعجاب انگیز است که لیست مزایا و فواید نوشیدن آن در هیچ نوشته ای نخواهد گنجید. قهوه خاصیت ضد سرطان دارد و رادیکال های آزاد بدن را از بین می برد. با وجود زندگی شهری و مشکلات سلامتی اجتناب ناپذیر در سبک زندگی جدید حذف این منبع غنی آنتی اکسیدان تاثیرات منفی بسیاری بر بدن ما خواهد گذاشت. اما چاره چیست؟ قهوه را چگونه بنوشیم؟ اگر قهوه با شیر و قهوه با شکر نباشد نمی توانیم قهوه را تحمل کنیم.

قهوه را چگونه بخوریم؟

  •  چای را جایگزین قهوه کنید

درست است که چای هم کالری اضافه وارد بدن می کند اما به اندازه قهوه با شیر و قهوه با شکر مضر نیست. می توانید چای را جایگزین قهوه کنید و شیرین کننده هایی مانند مویز، کشمش یا توت خشک همراه چای مصرف کنید.

  • از قهوه هایی با اسیدیته بالا و تلخی کمتر استفاده کنید

قهوه های موجود در فروشگاه کافیته با تمامی اطلاعات مندرج روی بسته و اعلام شده توسط کارخانه و همچنین تجارب شخصی مصرف کنندگان در اختیار شما هستند. کارشناسان بخش فروش کافیته هم اینجا هستند تا به شما کمک کنند بهترین انتخاب را داشته باشید. ریسک کنید و قهوه های جدید را امتحان کنید.

 

قهوه را چگونه بخوریم

 

  • آهسته آهسته میزان شیر و شکر موجود در قهوه تان را کم کنید

قطع کردن ناگهانی شیر و شکر به هیچ عنوان به ذائقه شما خوش نخواهد آمد. مقدار آن را هر بار در حدی ناچیز کم کنید تا کم کم به طعم قهوه عادت کنید.

  • از قهوه های رست شده و برشته استفاده کنید

قهوه هایی که در مشخصات آن ها عنوان شده که برشته هستند تلخی کمتری دارند. از آن ها استفاده کنید.

فراموش نکنید در مقایسه با نوشیدنی های خاص، یک فنجان قهوه ساده فقط با خامه یا شیر و شکر ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما هر بسته قند (تقریباً معادل یک قاشق چای خوری) ۱۵ کالری و هر قاشق غذاخوری ۲۵ کالری اضافه می کند. این بدان معنی است که نوشیدن روزانه چهار قهوه با دو قند و دو قاشق غذاخوری شکر ۲۸۰ کالری اضافی در روز به بدن شما وارد می کند.

شما قهوه تان را چطور دوست دارید؟ فکر می کنید قهوه را چگونه بخوریم بهتر است؟

حتما برایمان بنویسید 🙂

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.