آموزش ها, دستور تهیه

دمنوش مناسب بلغمی ها

دمنوش برای معده درد

دمنوش مناسب بلغمی ها| بلغمی ها چه دمنوشی بخورند؟

چای برای بلغمی ها | دمنوش برای طبع بلغم باید چه دمنوشی باشد؟ طبع بلغم چه طبعی ست؟ اگر شما هم طبع بلغمی دارید این مقاله را از دست ندهید!

افرادی که مزاج بلغمی دارند، نباید خوراکی های سردی بخورند، آن ها سریع دچار اضافه وزن می‌شوند و نمی‌توانند از خواص تمام نوشیدنی‌ها بهره‌مند شوند. همچنین بلغمی ها دچار نفخ، تنگی نفس، پوست شل و عارضه‌های دیگری مانند ریزش و سفیدی مو نیز می‌ شوند.

بهترین چای برای بلغمی ها دمنوش و چای ای است که به کاهش وزنشان کمک کند.

بهترین چای برای بلغمی ها

دانستیم که طبع افراد بلغمی سرد و مرطوب است. با این حساب بهترین دمنوش برای طبع بلغم دمنوشی ست که طبع گرمی داشته باشد.

برخی از دمنوش های مناسب افراد بلغمی مزاج عبارت اند از:

  • دمنوش دارچین
  • دمنوش زنجبیل
  • دمنوش به لیمو و آویشن
  • دمنوش بابونه
  • دمنوش بهار نارنج
  • دمنوش بادرنجبوریه
  • دمنوش گل گاو زبان
  • دمنوش مناسب بلغمی ها

 

دمنوش دارچین مخصوص بلغمی ها

 

 

دمنوش دارچین یکی از بهترین های دمنوش برای طعم بلغم است. دمنوش دارچین به مرور بر مزاج بلغمی غلبه می‌ کند.

دستور تهیه و مصرف دمنوش دارچین

۲ تکه چوب دارچین خرد کنید. ۳ فنجان آب جوش به قوری بریزید و دارچین خرد شده یا پودر دارچین را به آن اضافه کنید. اجازه دهید نیم ساعت دم بکشد. در نهایت دمنوش خود را با یک قاشق غذا خوری عسل میل کنید. دقت کنید استفاده از قند اثر دمنوش دارچین بر کاهش وزن را بسیار کم می کند.

 

دمنوش زنجبیل

زنجبیل از آن دست گیاهان فوق العاده مفید و مقوی ست و طبع گرمی دارد و برای افراد بلغمی مزاج ایده آل است. علاوه بر دمنوش زنجبیل بهترین چای برای بلغمی ها چای زنجبیلی است.

دستور تهیه و مصرف دمنوش زنجبیل

نصف قاشق چای خوری زنجبیل داخل قوری بریزید و به آن به میزان لازم آب جوش اضافه کنید. پس از ۱۰ دقیقه دم  کشیدن می‎ توانید دمنوش زنجبیل را با عسل میل کنید.

 

دمنوش به لیمو و آویشن

دمنوش به لیمو و آویشن یک دمنوش ایده آل و خوش طعم برای عاشقان دمنوش های ترکیبی و بلغمی مزاج هاست. دمنوش به لیمو و آویشن هم مانند دو دمنوش بالا به دلیل طبع گرمی که دارد برای افرادی که بلغمی هستند، مناسب است.

دمنوش به لیمو و آویشن یکی از بهترین های دمنوش برای طبع بلغم است چرا که به بهبودی درد معده‌ کمک کرده و برای تقویت حافظه هم توصیه می شود.

 

دمنوش برای طبع بلغم

 

دمنوش بابونه

دمنوش بابونه یکی از دمنوش‌‎های پرطرفداری است که در رژیم‎های غذایی از آن به شکل ویژه‌ای استقبال می‎شود. این دمنوش که دارای طبعی گرم می باشد، برای طبع بلغم بسیار مفید است.

البته مصرف این دمنوش در دوران بارداری توصیه نمی‎شود. روش تهیه دمنوش بابونه و ترکیبات آن به رژیم غذایی که برای شما در نظر گرفته می‌شود، بستگی دارد.

پیشنهاد نویسنده: دمنوش بابونه

 

دمنوش بهار نارنج

بهارنارنج یکی دیگر از گیاهانی است که برای افراد بلغمی مفید است. این دمنوش بسیار معروف و محبوب بوده و دارای طبعی گرم و خشک است. برای درست کردن دمنوش بهارنارنج باید آن را به صورت زیر عمل کنید.

۲ قاشق مرباخوری گل بهارنارنج را به همراه ۲ لیوان آب در قوری بریزید. اجازه دهید ۲۰ دقیقه دمنوش شما دم بکشد. دمنوش شما آماده است. شما می‌توانید آن را همراه با نبات یا عسل میل کنید.

 

دمنوش بادرنجبوریه

دمنوش بادرنجبویه به لاغری بلغمی مزاج‌ها کمک می‎کند. اگر دوست دارید این دمنوش را در داخل منزل خودتان تهیه کنید، می توانید یک قاشق از آن را در یک قوری با دو لیوان آب جوش بریزید و اجزه دهید بر روی حرارت ملایم دم بکشد.

برای دم کشیدن آن ۱۵ دقیقه صبر کنید. اگر به آن عسل یا نبات اضافه کنید، برای غلبه بر بلغمی مزاج بودن بهتر عمل می‎کنید.

 

دمنوش گل گاو زبان

یکی‎دیگر از دمنوش‌های مناسب برای درمان مزاج بلغمی، دمنوش گل گاوزبان است. برا تهیه ی این دمنوش محبوب ابتدا یک قاشق غذاخوری از گل گاوزبان و یک فنجان آب به داخل قوری بریزید. سپس نصف لیمو عمانی به آن اضافه کنید. در نهایت اجازه دهید ۲۰ دقیقه دمنوش دم بکشد.

پیشنهاد نویسنده: چای کیسه‌ای گل گاو زبان

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.