آموزش ها, دانستی ها

چای برای کاهش وزن | لاغری با چای

آیا چای برای کاهش وزن موثر است؟ | آموزش های شگفت انگیز لاغری با چای

چای نوشیدنی ای است که در سراسر دنیا از نوشیدنش لذت می برند اما آیا می دانستید که چای برای کاهش وزن می تواند بسیار مفید باشد؟ لاغری با چای یکی از بهترین راه های مکمل چربی سوزی و کاهش وزن است و در سراسر دنیا لاغری با انواع چای طرفداران زیادی دارد! کنجکاو شدید؟ با کافیته همراه باشید!

 

چای دوست داشتنی و مطبوع با خواص درمانی فوق العاده!

همان طور که گفتیم و می دانید چای یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. می توانید آن را با ریختن آب داغ روی برگ های چای و اجازه دادن به آنها برای چند دقیقه خنک شدن، درست کنید. تا عطر و طعم آنها در آب پخش شود. این نوشیدنی معطر بیشتر از برگ های نوعی درختچه همیشه سبز بومی آسیا تهیه می شود.

فواید چای برای لاغری | مفید مختصر!

نوشیدن چای با بسیاری از مزایای سلامتی از جمله لاغری با چای همراه است. از جمله مزایای دیگر آن محافظت از سلول ها در برابر آسیب و کاهش خطر بیماری های قلبی است.

برخی از مطالعات حتی دریافتند که چای ممکن است باعث کاهش وزن شود و به مبارزه با چربی شکم کمک کند. مشخص شده است که انواع خاصی در دستیابی به این هدف از انواع دیگر چای موثرتر هستند.

در این مقاله شش مورد از بهترین های چای برای لاغری و کاهش توده چربی بدن آورده شده است.

 

۱- چای سبز

 

چای سبز

 

چای سبز یکی از شناخته شده ترین انواع چای است و با بسیاری از فواید سلامتی مرتبط است. همچنین یکی از موثر ترین های چای برای کاهش وزن است. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا لاغری با چای را با چای سبز شروع کنید.

 

پژوهش ها چه می گویند؟

شواهد قابل توجهی وجود دارد که چای سبز را به کاهش وزن و چربی بدن مرتبط می کند. در یک مطالعه در سال ۲۰۰۸ ، ۶۰ فرد چاق در حالی که به طور منظم یا چای سبز یا دارونما می نوشیدند ، به مدت ۱۲ هفته رژیم استاندارد دریافت کردند. در طول مطالعه ، کسانی که چای سبز نوشیدند ۷/۳ پوند (۳/۳ کیلوگرم) وزن بیشتری نسبت به گروه دارونما کاهش دادند.

مطالعه دیگری نشان داد افرادی که به مدت ۱۲ هفته از عصاره چای سبز استفاده کرده اند. در مقایسه با گروه کنترل کاهش قابل توجهی در وزن بدن، چربی بدن و دور کمر را تجربه کرده اند. این ممکن است به این دلیل باشد: عصاره چای سبز به ویژه در کاتچین ها، آنتی اکسیدان های طبیعی که متابولیسم شما را افزایش داده و چربی سوزی را افزایش دهند، بسیار زیاد است.

همین اثر در مورد ماتچا نیز وجود دارد. نوعی چای سبز پودر شده بسیار غلیظ که حاوی همان مواد مفید چای سبز معمولی است.

 

 

۲- چای پوئر

 

لاغری با چای

 

چای پوئر همچنین به عنوان چای pu’er یا pu-erh شناخته می شود. این چای برای لاغری نوعی چای سیاه چینی است که تخمیر شده است. این نوشیدنی غالباً بعد از غذا میل می شود و رایحه ای خاکی دارد که بهتر است در انبار نگهداری شود.

 

مطالعات درمورد تاثیر چای پوئر بر کاهش وزن

برخی از مطالعات حیوانی نشان داده است که چای پوئر ممکن است قند خون و تری گلیسیرید خون را کاهش دهد. مطالعات روی حیوانات و انسان ها نشان داده است که چای پوئر ممکن است به کاهش وزن کمک کند. چای پوئر یکی از انواع چای برای کاهش وزن است که هنوز بین بسیاری از مردم شناخته نشده است اما تاثیرات فراوانی دارد.

در یک مطالعه، به ۷۰ مرد یا یک کپسول عصاره چای پوئر و نوعی مسکن داده شد. بعد از سه ماه ، کسانی که کپسول چای puerh مصرف می کردند تقریباً ۲/۲ پوند (۱ کیلوگرم) بیشتر از گروه مسکن از دست دادند.

یک مطالعه دیگر روی موش ها نیز یافته های مشابهی را نشان داد که نشان داد عصاره چای پوئر دارای اثر ضد چاقی است و به سرکوب افزایش وزن کمک می کند.

 

۳- چای سیاه

 

چای سیاه و لاغری

 

چای سیاه نوعی چای برای لاغری است. این چای اکسیداسیون بیشتری نسبت به انواع دیگر مانند چای های سبز، سفید یا اولانگ دارد.

اکسیداسیون یک واکنش شیمیایی است که وقتی برگ های چای در معرض هوا قرار می گیرند، منجر به قهوه ای شدن می شود. که این باعث ایجاد رنگ تیره مشخص چای سیاه می شود.

انواع مختلفی از ترکیبات چای سیاه وجود دارد. از جمله انواع معروف مانند Earl Grey و صبحانه انگلیسی. چندین مطالعه نشان داده است که چای سیاه هنگام کنترل وزن می تواند موثر باشد.

 

پژوهش ها درمورد لاغری با چای سیاه

یک مطالعه بر روی ۱۱۱ نفر نشان داد: نوشیدن سه فنجان چای سیاه در هر روز به مدت سه ماه ، در مقایسه با نوشیدن یک نوشیدنی کنترل منطبق با کافئین ، به طور قابل توجهی باعث کاهش وزن و کاهش دور کمر می شود.

برخی این نظریه را مطرح می کنند که اثرات احتمالی کاهش وزن چای سیاه ممکن است به دلیل داشتن فلاون زیاد باشد. نوعی رنگدانه گیاهی با خواص آنتی اکسیدانی.

یک مطالعه ۴۲۸۰ بزرگسال بالای ۱۴ سال را تحت نظر قرار داد. این مطالعه نشان داد که کسانی که میزان مصرف فلاون بیشتری از غذا ها و نوشیدنی ها مانند چای سیاه دارند، از شاخص توده بدنی (BMI) کمتری نسبت به افرادی که میزان مصرف فلاون کمتری دارند.

 

 

۴- چای اولانگ

 

چای برای کاهش وزن

 

چای اولانگ یک چای سنتی چینی است. این چای برای لاغری ایده آل است. چای چینی تا حدی اکسید شده است و از نظر اکسیداسیون و رنگ بین چای سبز و چای سیاه است.

چای سنتی غالباً به عنوان داشتن عطر میوه ای، معطر و عطر و طعم منحصر به افراد توصیف می شود. گرچه بسته به سطح اکسیداسیون این مواد می توانند به میزان قابل توجهی متفاوت باشند.

 

چای برای لاغری | کاهش وزن با چای چینی

چندین مطالعه نشان داده است که چای اولانگ می تواند با بهبود چربی سوزی و تسریع در متابولیسم به کاهش وزن کمک کند. در یک مطالعه ، ۱۰۲ فرد دارای اضافه وزن یا چاقی هر روز به مدت شش هفته چای اولانگ می نوشیدند. ممکن است به کاهش وزن بدن و چربی بدن کمک کرده باشد. محققان پیشنهاد کردند که این چای با بهبود متابولیسم چربی در بدن انجام می شود.

یک مطالعه کوچک دیگر ، به مردان برای مدت سه روز آب یا چای داده و میزان متابولیسم آنها را اندازه گیری کرده است. در مقایسه با آب ، چای اولانگ مصرف انرژی را ۲/۹٪ افزایش داد ، که به طور متوسط۲۸۱ کالری اضافی در روز می سوزاند.

در حالی که مطالعات بیشتری در مورد اثرات چای اولانگ مورد نیاز است. این یافته ها نشان می دهد که اولانگ می تواند به طور بالقوه برای کاهش وزن مفید باشد.

 

 

۵- چای سفید

 

لاغری با چای

 

چای سفید در میان انواع دیگر چای خودنمایی می کند. زیرا در حالی که گیاه چای هنوز جوان و کال است ، فرآوری و برداشت می شود. چای سفید دارای طعم متمایز و بسیار متفاوت از انواع دیگر چای است. مزه آن لطیف، ظریف و کمی شیرین است. فواید چای سفید به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است. از بهبود سلامت دهان و دندان تا از بین بردن سلول های سرطانی در برخی از مطالعات آزمایشگاهی متغیر است. اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است ، اما چای سفید می تواند در هنگام کاهش وزن و چربی بدن نیز کمک کند. از این رو برای لاغری با چای توصیه می شود.

 

کاهش وزن با چای سفید

مطالعات نشان می دهد که چای سفید و چای سبز مقادیر قابل مقایسه ای از کاتچین ها را دارند که ممکن است به کاهش وزن کمک کند. علاوه بر این ، یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که عصاره چای سفید باعث تجزیه سلول های چربی می شود و از تشکیل سلول های جدید جلوگیری می کند.

با این حال ، به یاد داشته باشید که این یک مطالعه آزمایشگاهی بود ، بنابراین مشخص نیست که تاثیرات چای سفید بر روی انسان چگونه است. برای تأیید تأثیرات مفید بالقوه چای سفید در مورد کاهش چربی، مطالعات بیشتری لازم است.

 

۶- چای گیاهی

 

چای و لاغری

 

دمنوش های گیاهی شامل تزریق گیاهان، ادویه ها و میوه ها در آب گرم است. چای های گیاهی با چای های سنتی تفاوت دارند زیرا به طور معمول حاوی کافئین نیستند و از برگ های گیاه Camellia sinensis ساخته نمی شوند.

انواع محبوب چای گیاهی شامل چای رویبوس، چای زنجبیل، چای گل محمدی و چای گیاه هیبیسکوس است.

اگرچه مواد تشکیل دهنده و فرمولاسیون چای های گیاهی می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد، اما برخی مطالعات نشان داده اند که چای های گیاهی علاوه بر این که به کاهش وزن کمک می کنند، باعث کاهش چربی هم می شوند.

در یک مطالعه حیوانی: محققان به موش های چاق یک چای گیاهی دادند و دریافتند که این ماده باعث کاهش وزن بدن و به عادی سازی سطح هورمون کمک می کند. چای رویبوس نوعی چای گیاهی است که ممکن است به خصوص در مورد چربی سوزی موثر باشد.

یک مطالعه آزمایش لوله ای نشان داد که چای رویبوس متابولیسم چربی را افزایش می دهد. این چای برای لاغری به جلوگیری از تشکیل سلول های چربی کمک می کند.

حتما بخوانید! قهوه و معجزه لاغری

اگرچه بسیاری از افراد فقط به دلیل کیفیت تسکین دهنده و طعم خوشمزه آن چای می نوشند ، اما هر فنجان ممکن است فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد. جایگزینی نوشیدنی های پر کالری مانند نوشابه با چای می تواند به کاهش کالری دریافتی منجر شود و منجر به کاهش وزن شود.

 

نظر شما درمورد تاثیر چای بر کاهش وزن چیست؟ آیا لاغری با چای ممکن است؟

برایمان بنویسید 🙂

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.