دانستی ها

فواید چای و قهوه | آیا یکی سالم‌تر از دیگری است؟ – قسمت سوم

فواید چای و قهوه

فواید چای و قهوه | آیا یکی بهتر از دیگری است؟

در بابا فواید چای و قهوه باید بگوییم اگرچه قهوه با عوارض جانبی متعددی مانند نارسایی قلبی ، افزایش ضربان قلب و فشار خون بالا همراه بوده است، تحقیقات نشان می دهد که مصرف متوسط ​​بی خطر است.

اگرچه ترکیبات آنتی اکسیدانی آنها متفاوت است. قهوه و چای سیاه هر دو منبع عالی این ترکیبات مهم هستند که ممکن است در برابر بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی و برخی از انواع سرطان ها محافظت کنند.

سایر ادعاهای بهداشتی منتسب به قهوه شامل محافظت در برابر بیماری پارکینسون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و سیروز کبدی است. از طرف دیگر، چای ممکن است در برابر حفره ها ، سنگ کلیه و آرتروز محافظت کند.

چای یا کافه

چای یا کافه

کافئین موجود در چای و قهوه

محتوای کافئین قهوه نسبت به چای بیشتر است. که ممکن است برای کسانی که بدنبال رفع سریع انرژی هستند، مفید باشد. با این حال، ممکن است باعث اضطراب و اختلال در خواب در افراد حساس شود. همچنین، به دلیل تأثیر کافئین بر مغز ، مصرف زیاد قهوه ممکن است منجر به وابستگی یا اعتیاد شود.

اگر به کافئین بسیار حساس هستید، چای می تواند انتخاب بهتری باشد. این ماده حاوی L-theanine ، یک اسید آمینه با خاصیت آرام بخشی است که ممکن است هنگام هوشیاری شما را آرام کند.

علاوه بر این، می توانید به عنوان گزینه نوشیدنی بدون قهوه ، یا چای گیاهی را انتخاب کنید که به طور طبیعی فاقد کافئین است. اگرچه آنها مزایای یکسانی را ارائه نمی دهند ، اما ممکن است مزایای خاص خود را داشته باشند.

 

فواید چای و قهوه | خلاصه

قهوه و چای مزایای مشابه سلامتی از جمله کاهش وزن، ضد سرطان و خاصیت تقویت انرژی را دارند. هنوز هم بسته به حساسیت کافئین ، ممکن است بخواهید یکی را نسبت به دیگری انتخاب کنید.

چای یا کافه

چای یا کافه

سخن پایانی

قهوه و چای سیاه ممکن است به کاهش وزن کمک کرده. همچنین از طریق برخی فرآیندهای متابولیکی از برخی بیماری های مزمن محافظت کند.

بعلاوه ، مقدار کافی کافئین قهوه ممکن است باعث افزایش سریع انرژی شود. در حالی که ترکیب کافئین و L-theanine موجود در چای سیاه ، افزایش تدریجی انرژی را ایجاد می کند.

هر دو نوشیدنی در حد متوسط ​​سالم و بی خطر هستند. بنابراین ممکن است به اولویت شخصی یا حساسیت شما به کافئین برسد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.