دانستی ها

چای و قهوه | آیا یکی سالم‌تر از دیگری است؟ – قسمت اول

تفاوت چای و قهوه

چای و قهوه از محبوب ترین نوشیدنی های جهان هستند. که چای سیاه بیشترین درخواست را برای انواع بعدی دارد ، ۷۸٪ کل تولید و مصرف چای را تشکیل می دهد. در حالی که این دو مزایای سلامتی مشابهی دارند ، اما تفاوت هایی با هم دارند. این مقاله با مقایسه قهوه و چای سیاه به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام یک را انتخاب کنید. محتوای کافئین کافئین بیشترین ماده محرک مورد مطالعه و مصرف در جهان است.

چای و قهوه نوشیدنی های رایج جهان!

که در بسیاری از نوشیدنی های رایج، از جمله قهوه و چای وجود دارد، به دلیل اثرات سو beneficial و مفید آن بر سلامت انسان شناخته شده است. در حالی که محتوای کافئین بسته به زمان دم، اندازه سرو یا روش تهیه متفاوت است، قهوه می تواند به راحتی دو برابر کافئین کافئین را به عنوان یک وعده چای بسته بندی کند. میزان کافئین در نظر گرفته شده برای مصرف انسان ۴۰۰ میلی گرم در روز است. یک فنجان ۸ اونسی (۲۴۰ میلی لیتر) قهوه دم شده به طور متوسط ​​حاوی ۹۵ میلی گرم کافئین است. در مقایسه با ۴۷ میلی گرم در همان وعده چای سیاه.

چای یا قهوه

چای یا قهوه

نظر دانشمندان درمورد چای و قهوه

اگرچه دانشمندان در وهله اول در هنگام بررسی اثرات مثبت کافئین بر روی قهوه تمرکز کرده اند ، هر دو نوشیدنی. علی رغم اینکه حاوی مقادیر مختلف این ماده هستند. می توانند مزایای سلامتی مرتبط با آن را فراهم کنند. مصرف کافئین ممکن است خطر ابتلا به برخی بیماری های مزمن را کاهش داده و عملکرد ورزشی. خلق و خو و هوشیاری ذهنی را بهبود بخشد. کافئین به عنوان یک محرک قوی برای سیستم عصبی مرکزی شما عمل می کند ، به همین دلیل در ورزش به عنوان یک ماده تقویت کننده عملکرد در نظر گرفته می شود. یک بررسی از ۴۰ مطالعه نشان داد که مصرف کافئین در مقایسه با دارونما ۱۲٪ نتایج ورزشهای استقامتی را بهبود می بخشد.

چای و قهوه | نتایج تحقیقات

در مورد تأثیر کافئین بر هوشیاری ذهنی ، تحقیقات نشان می دهد که عملکرد را در هر دو وظیفه ساده و پیچیده بهبود می بخشد. یک مطالعه بر روی ۴۸ نفری که نوشیدنی حاوی ۷۵ یا ۱۵۰ میلی گرم کافئین به آنها داده شده بود. در مقایسه با گروه کنترل بهبودی در زمان واکنش، حافظه و پردازش اطلاعات را نشان داد. مطالعات دیگر نشان می دهد که کافئین با بهبود حساسیت به انسولین ممکن است خطر دیابت نوع ۲ را کاهش دهد. بررسی ۹ مطالعه بر روی ۱۹۳،۴۷۳ نفر نشان داد که نوشیدن منظم قهوه به طور قابل توجهی خطر دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.

چای و قهوه | سطح کافئین

علاوه بر این، مصرف متوسط ​​کافئین با اثرات محافظتی در برابر زوال عقل ، بیماری آلزایمر ، سندرم متابولیک و بیماری کبد چرب غیر الکلی همراه است. خلاصه کافئین یک محرک قوی است که با اثرات محافظتی در برابر برخی بیماری های مزمن مرتبط است. قهوه در هر وعده کافئین بیشتری نسبت به چای سیاه دارد ، اما هر دو نوشیدنی ممکن است مزایای مربوط به آن را فراهم کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان است

آنتی اکسیدان ها از بدن شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند. که ممکن است از پیشرفت برخی بیماری های مزمن جلوگیری کند.

هر دو چای و قهوه مملو از آنتی اکسیدان ها هستند ، در درجه اول پلی فنول ها ، که به عطر و طعم مشخصه و خاصیت تقویت کننده سلامتی آنها کمک می کند. بسیاری از گروه های پلی فنول در چای و قهوه وجود دارد.

  • تئافلاوین ها ، تئاروبیگین ها و کاتچین ها اصلی ترین ها در چای سیاه هستند. در حالی که قهوه سرشار از فلاونوئیدها و اسید کلروژنیک (CGA) است.
  • یک مطالعه اخیر در لوله آزمایش نشان داد که تئافلاوین ها و تئاروبیگین ها رشد سلول های سرطانی ریه و روده بزرگ را مهار می کنند و در نهایت آنها را از بین می برد.
  • مطالعات انجام شده بر روی سلولهای سرطان خون نتایج مشابهی را نشان داد که نشان می دهد چای سیاه ممکن است دارای خواص محافظتی در برابر سرطان باشد. اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.
  • از طرف دیگر. مطالعات لوله آزمایشگاهی در مورد خواص ضد سرطانی قهوه نشان داده است که محتوای CGA آن به عنوان یک مهار کننده رشد سلولهای سرطانی عمل می کند و از سرطان دستگاه گوارش و کبد محافظت می کند.
  • مطالعات طولانی مدت بر روی انسان و تحقیقات بیشتر که تجزیه و تحلیل شواهد بیشتری را نشان داده است. نشان می دهد که قهوه و چای همچنین ممکن است از انواع دیگر سرطان ها مانند سرطان پستان ، روده بزرگ ، مثانه و رکتوم محافظت کند.
  • جدا از فعالیت های آنتی اکسیدانی ، پلی فنول ها با کاهش میزان بیماری های قلبی ارتباط دارند.
چای یا قهوه

چای یا قهوه

چای و قهوه

آنها از طریق مکانیسم های مختلف محافظ رگ های خونی از جمله به سلامت قلب کمک می کنند:

عامل گشاد کنندگی عروق. آنها باعث آرامش رگ های خونی می شوند ، که به موارد فشار خون کمک می کند.
اثر ضد رگ زایی. آنها مانع از تشکیل رگهای خونی جدید می شوند که ممکن است سلولهای سرطانی را تغذیه کنند.
اثر ضد آتروژنیک. آنها از تشکیل پلاک در رگهای خونی جلوگیری می کنند ، حمله قلبی و خطر سکته را کاهش می دهند.
یک مطالعه ۱۰ ساله بر روی ۷۴۹۶۱ فرد سالم مشخص کرد که نوشیدن ۴ فنجان (۹۶۰ میلی لیتر) یا بیشتر چای سیاه در روز با ۲۱٪ کاهش خطر سکته مغزی در مقایسه با افراد غیر نوشیدنی همراه است.

مطالعه ۱۰ ساله دیگر روی ۳۴،۶۷۰ زن سالم نشان داد که نوشیدن ۵ فنجان (۱.۲ لیتر) یا بیشتر قهوه در روز خطر سکته مغزی را ۲۳٪ کاهش می دهد. در مقایسه با افراد غیر نوشیدنی.

 

چای و قهوه | خلاصه

هر دو قهوه و چای حاوی انواع مختلفی از پلی فنل ها هستند. که آنتی اکسیدان های قوی هستند و از بیماری های قلبی و سرطان محافظت می کنند.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.