دانستی ها

اسیدیته چای؛ سطح pH، اثرات و موارد دیگر

اسیدیته چای

اسیدیته چای | آیا چای اسیدی است یا قلیایی؟

اسیدیته چای | میزان اسیدیته توسط مقیاس pH تعیین می شود. خنثی حدود ۷ است و هر چیزی که PH آن ۴ باشد بسیار اسیدی در نظر گرفته می شود. اکثر چای ها خفیف اسیدی هستند ، اما برخی از آزمایشات نشان می دهد که برخی چای ها ممکن است به ۳ برسند.

اگر عاشق چای هستید ، ممکن است از خود بپرسید که آیا این بدان معناست که یک فنجان چای دندان های شما را آزار می دهد. خوشبختانه ، این غالباً خلاف واقع است. چای های خانگی به اندازه آب میوه و سایر نوشیدنی ها اسیدی نیستند. یک فرد متوسط ​​احتمالاً به اندازه کافی چای اسیدی نمی نوشد تا به دندان های خود آسیب برساند.

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

اما این آسیب به عوامل دیگری نیز بستگی دارد ، از جمله:

نوع چای
چگونه چای می نوشی
چند بار چای می نوشید
آنچه را که به چای خود اضافه می کنید
ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید کدام نوع اسیدی ترین و بهترین راه محافظت از دندان شما هستند در حالی که هنوز از فنجان چای خود لذت می برید.

سطح pH چای چقدر است؟

سطح pH “امن” نوشیدنی هایی که به دندان آسیب نمی رسانند ۵.۵ در نظر گرفته شده است.

پی اچ چای

پی اچ چای

چای سطح pH متوسط
سیاه ۴.۹-۵.۵
سبز ۷-۱۰
بابونه ، نعناع ، رازیانه ۶-۷
لیمو ۳
گل سرخ ، شاه توت ۲-۳

به طور کلی ، هرچه چای طعم ترش تری داشته باشد ، اسیدیته آن بیشتر است. اما یک مطالعه ترکی کشف کرد که اسیدهای چای میوه ای ، که شیرین هستند ، نسبت به چای گیاهی اسیدی ترند.

سایر عواملی که بر سطح pH تأثیر می گذارند عبارتند از:

چقدر چای خود را شیب می دهید
چای شما چقدر رقیق است
مواد افزودنی مانند طعم دهنده مرکبات ، شیر و گیاهان
افزودن آب بیشتر ، که سطح pH آن ۷ است ، ممکن است اسیدیته را کاهش دهد.

آیا چای اسیدی تر از قهوه است؟

اسید چای سیاه و سبز معمولاً کمتر از قهوه است. در یک تجزیه و تحلیل مشخص شد که اسید قهوه نسبت به چای لیمو کمتر و اسید آن از سیاه بیشتر است. مشخص شد که چای سیاه ۳۷/۶ pH است ، در حالی که قهوه دارای pH 35/5 است. میزان اسیدیته چای و قهوه همچنین به محل تهیه آن بستگی دارد.

آیا نوشیدن چای برای دندان ها یا معده شما مضر است؟

طبق انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) ، PH بین ۲ تا ۴ برای دندانهای شما بسیار خطرناک تلقی می شود. بیشتر چای ها در هیچ محدوده ای نیستند. مجله دندانپزشکی انگلیس انگلیس همچنین دریافت که میزان pH حدود دو دقیقه پس از نوشیدن چای سیاه بهبود می یابد. این واقعاً زمان کافی برای ایجاد خسارت نیست.

اگر دندان های حساسی دارید یا نگران دندان های خود هستید ، می توانید نحوه نوشیدن چای خود را تغییر دهید. به عنوان مثال ، چای های سرد را از طریق نی بنوشید.

از این عادت ها پرهیز کنید
چای را در دهان خود بچرخانید
قبل از بلعیدن مدت طولانی چای را نگه دارید
مسواک زدن بلافاصله پس از نوشیدن چای داغ یا اسیدی

قبل از مسواک زدن حداقل نیم ساعت به دندان های خود فرصت دهید تا دوباره سفت شوند. وقتی یک نوشیدنی اسیدی می نوشید ، مینای دندان روی شما نرم می شود. مسواک زدن فوری دندان ها می تواند به مینای دندان آسیب برساند.

اثرات اسیدیته بر روی معده شما

تحقیقات نشان می دهد که چای های گیاهی در واقع می توانند به شرایطی مانند ریفلاکس اسید کمک کنند. اگر فهمیدید که چای ساده معده شما را تحریک می کند ، افزودن شیر ممکن است به معده شما کمک کند اسید کمتری نسبت به چای ساده تولید کند.

چای

چای

آیا کودکان نوپا و کودکان می توانند چای بنوشند؟

چای جایگزین مناسبی برای نوشیدنی های شیرین و سایر نوشیدنی ها است. کودکان می توانند چای بنوشند ، اما ممکن است بخواهید از چای کشیدن به مدت طولانی خودداری کنید. هرچه چای شیب بیشتری داشته باشد ، مقدار کافئین بیشتری خواهد داشت.

در حالی که ایالات متحده دستورالعمل هایی در مورد مصرف کافئین برای کودکان ندارد ، اما دستورالعمل های کانادایی توصیه می شود روزانه ۴۵ میلی گرم یا کمتر از آن مصرف کنید. توجه به این نکته مهم است که چای ساده که میوه ای نیست مفید است. افزودن هر چیز دیگری می تواند میزان اسیدیته را تغییر دهد.

یادت باشه

اگر تمایل به خرید چای بطری دارید ، انجمن دندانپزشکی آمریکا لیستی از انواع رایج چای های بسته بندی شده را که در فروشگاه های رفاه یافت می شوند ، تهیه کرده است. اگر طرفدار چای های میوه ای هستید ، سعی کنید آنها را با آب رقیق کنید تا سطح pH افزایش یابد.

حتماً هر شش ماه برای تمیز کردن دندان ها و معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید. چای سیاه ممکن است دندان های شما را لکه دار کند ، بنابراین اگر این مسئله شما را آزار می دهد ، تمیز کردن منظم دندان ها به شما کمک می کند. سایر چای های سالم و کم اسید که ممکن است بخواهید امتحان کنید شامل قاصدک ، زنجبیل ، زعفران و ریحان مقدس (تولسی) است.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *