دانستی ها

چرت زدن و قهوه | آیا نوشیدن قهوه می‌تواند سطح انرژی را افزایش دهد؟

قهوه و چرت زدن

آیا نوشیدن قهوه قبل از چرت زدن می‌تواند سطح انرژی را افزایش دهد؟

نوشیدن قهوه قبل از چرت زدن ممکن است خلاف واقع باشد و ارتباط چرت زدن و قهوه چیزی بی اساس و بی معنی به نظر بیاید. با این حال ، بسیاری از مردم این عادت را به عنوان راهی برای افزایش سطح انرژی تأیید می کنند. این مقاله نگاهی دقیق به علم پشت چرت زدن قهوه و اینکه آیا مزایایی دارند یا خیر ، ارائه می دهد.

 

ارتباط چرت زدن و قهوه چیست؟

چرت قهوه به نوشیدن قهوه قبل از خواب برای مدت زمان کوتاه اشاره دارد. تصور می شود که این به دلیل تأثیر آن بر آدنوزین ، ماده شیمیایی که باعث خواب می شود ، باعث افزایش سطح انرژی می شود.

هنگامی که احساس خستگی می کنید. آدنوزین به مقدار زیاد در بدن شما گردش می کند. بعد از خوابیدن ، سطح آدنوزین شروع به کاهش می کند.

کافئین با آدنوزین برای گیرنده های مغز شما رقابت می کند. بنابراین گرچه کافئین مانند خواب باعث کاهش آدنوزین در بدن نمی شود. اما از دریافت این ماده توسط مغز شما جلوگیری می کند. بنابراین ، احساس خواب آلودگی کمتری دارید.

دانشمندان گمان می کنند که نوشیدن قهوه قبل از چرت ممکن است سطح انرژی را افزایش دهد. زیرا خواب به بدن شما کمک می کند تا از آدنوزین خلاص شود. به نوبه خود ، کافئین باید با آدنوزین کمتری برای گیرنده های مغز شما رقابت کند.

به عبارت دیگر ، خواب با افزایش در دسترس بودن گیرنده های کافئین در مغز ، ممکن است اثرات قهوه را افزایش دهد. به همین دلیل است که یک چرت قهوه ممکن است بیش از نوشیدن قهوه یا خوابیدن ، سطح انرژی را افزایش دهد.

ممکن است فکر کنید نوشیدن قهوه مانع چرت زدن می شود. اما به خاطر داشته باشید که مدتی طول می کشد تا بدن اثرات کافئین را احساس کند.

خواب و قهوه

خواب و قهوه

خلاصه

چرت قهوه مستلزم نوشیدن قهوه قبل از خوابیدن برای مدت کوتاهی است. تصور می شود که با افزایش توانایی مغز دریافت کافئین ، سطح انرژی را افزایش می دهد.

 

زمان مصرف قهوه و چرت زدن

اکثر متخصصان پیشنهاد می کنند که بهترین راه برای چرت زدن در قهوه ، مصرف درست کافئین قبل از خوابیدن به مدت تقریبی ۱۵-۲۰ دقیقه است.

این زمان بندی تا حدی پیشنهاد می شود زیرا احساس اثرات کافئین در این مدت زمان طول می کشد.

علاوه بر این. اگر نیم ساعت یا بیشتر بخوابید ممکن است به نوعی خواب عمیق بنشینید که خواب موج آهسته است.

بیدار شدن از خواب در هنگام خواب موج آهسته می تواند منجر به اینرسی خواب. حالت خواب آلودگی و گمراهی شود. تصور می شود که محدود شدن چرت های قهوه به کمتر از ۳۰ دقیقه ممکن است از این امر جلوگیری کند.

زمان روز که یک نفر چرت می زند نیز ممکن است مهم باشد.

 

پژوهش ها درمورد قهوه

یک مطالعه کوچک بر روی ۱۲ بزرگسال سالم نشان داد که شرکت کنندگانی که ۴۰۰ میلی گرم کافئین – معادل چهار فنجان قهوه – شش ، سه یا صفر ساعت قبل از خواب داشته اند ، خواب مختل دارند.

این تحقیقات نشان می دهد بهتر است بیش از شش ساعت قبل از خواب چرت بزنید.

سرانجام ، به نظر می رسد که مقدار کافئین مصرف شده قبل از خوابیدن روی قهوه در تأثیر آن تأثیر دارد.

بیشتر تحقیقات حاکی از آن است که ۲۰۰ میلی گرم کافئین. حدود دو فنجان قهوه. مقدار تقریبی مورد نیاز شما برای احساس هوشیاری و انرژی بیشتر هنگام بیدار شدن از خواب است.

خلاصه
نوشیدن تقریباً دو فنجان قهوه قبل از ۲۰ دقیقه خوابیدن می تواند بهترین روش برای بهره مندی از چرت زدن قهوه باشد. برای جلوگیری از اختلالات خواب شبانه. مصرف کافئین باید شش ساعت قبل از خواب قطع شود.

آیا واقعاً قهوه انرژی بیشتری به شما می دهد؟

گرچه منطق پشت چرتهای قهوه قابل قبول به نظر می رسد. اما تحقیق در مورد این ادعا که آنها انرژی را بیش از چرت زدن یا قهوه تنها محدود می کنند ، پشتیبانی می کند.

با این حال. مطالعات کمی که وجود دارد امیدوار کننده است.

یک مطالعه بر روی ۱۲ بزرگسال نشان داد که شرکت کنندگانی که ۲۰۰ میلی گرم کافئین مصرف کرده اند. پس از آن ۱۵ دقیقه چرت می خوابند قبل از اینکه به مدت دو ساعت در شبیه ساز رانندگی قرار بگیرند. نسبت به افرادی که کافئین و چرت ندارند ، در پشت فرمان ۹۱٪ کمتر احساس خواب می کنند.

فنجان قهوه

فنجان قهوه

این مطالعه همچنین نشان داد که کسانی که در طول چرت خواب کاملاً به خواب نرفته اند. هنوز انرژی بهبود یافته را تجربه کرده اند.

یک مطالعه مشابه در ۱۰ نفر مشخص کرد کسانی که ۱۵۰ میلی گرم کافئین قبل از خواب کمتر از ۱۵ دقیقه مصرف کرده اند. در مقایسه با گروه کنترل در طول دو ساعت حضور در یک شبیه ساز رانندگی احساس خواب آلودگی قابل توجهی دارند.

 

مطالعات دیگر

یک مطالعه کوچک دیگر نشان داد که مصرف ۲۰۰ میلی گرم کافئین و به دنبال آن یک چرت ۲۰ دقیقه ای در بهبود انرژی و عملکرد در کارهای رایانه ای موثرتر از چرت زدن به همراه شستشوی صورت یا قرار گرفتن در معرض نور شدید است.

سرانجام ، تحقیقات اضافی نشان می دهد که مصرف کافئین و چرت زدن با هم باعث افزایش هوشیاری و انرژی در طول کار شبانه می شود تا کافئین یا خواب به تنهایی.

در حالی که نتایج این مطالعات حاکی از آن است که چرت های قهوه در افزایش انرژی مثر هستند ، اما آنها کم هستند و از کافئین به شکل قرص استفاده می کنند.

برای ارزیابی اینکه چگونه قهوه مایع قبل از چرت زدن باعث بهبود انرژی و هوشیاری هنگام بیدار شدن می شود ، تحقیقات بیشتری لازم است.

 

خلاصه

برخی تحقیقات نشان می دهد که ترکیب کافئین با چرت زدن انرژی بیشتری نسبت به کافئین یا خوابیدن به تنهایی دارد. با این حال ، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این نتایج به طور خاص برای نوشیدن قهوه قبل از چرت زدن اعمال می شود ، لازم است.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.