آموزش ها, دستور تهیه

۵ نکته برای این که قهوه حرفه ای درست کنید؛ باریستای خودتان باشید!

قهوه حرفه ای

چگونه قهوه حرفه ای را به روش کافه ها درست کنیم؟

در امریکا، به طور متوسط ​​۶۴٪ بزرگسالان هر روز قهوه می نوشند و درست کردن یک قهوه حرفه ای و خوش طعم برایشان اهمیت زیادی داشته و تاثیرات زیادی در شروع روزشان دارد. کسانی که این کار را انجام می دهند معمولاً صبح به آن فنجان اول بستگی دارند تا روز را تحریک کنند. بعداً ممکن است بعداً یک زن و شوهر (یا ده نفر!) فنجان بیشتر داشته باشند تا فقط از بقیه آن عبور کنند.

این مقدار قهوه واقعاً می تواند بودجه شما را تحت تأثیر قرار دهد. بودجه یا زمان شما ممکن است به شما اجازه ندهد هر بار که به کوپا احتیاج دارید به کافی شاپ بروید. و اگر تکنیک های تولید دم در خانه شما ناآگاه هستند، ممکن است که مقدار زیادی قهوه بد بنوشید. شاید هیچ چیز نتواند جای دم کرده مورد علاقه شما را در کافی شاپ مورد علاقه شما بگیرد. اما فقط با چند نکته برای تهیه قهوه عالی در خانه، می توانید باریستای خود باشید و از قهوه حرفه ای که تهیه کرده اید لذت ببرید!

اگر می دانید که چگونه در خانه قهوه با کیفیت کافی شاپ درست کنید، واقعاً می توانید بودجه قهوه خود را افزایش دهید. و شاید تا زمانی که در آن هستید، آن را به یک سرگرمی جدید تبدیل کنید.

در اینجا ۵ نکته برای تهیه قهوه عالی در خانه آورده شده است که به شما احساس باریستا می دهد:

۱. روش دم آوری را انتخاب کنید.

۲. دانه های قهوه تازه و مرغوب بخرید.

۳. لوبیا را به درستی ذخیره کنید.

۴. لوبیا را تازه خرد کنید.

۵. از آب خوب در دمای مناسب استفاده کنید.

بیایید این نکات را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

۱. روش دم آوری را انتخاب کنید.

یکی از مهمترین نکات برای تهیه قهوه عالی در خانه ، درک و انتخاب دقیق روش تهیه است. انواع مختلفی از روش های دم آوری و تجهیزات مختلف در آن وجود دارد. متداول ترین و محبوب ترین روش ها برای دم کردن روزانه قهوه عبارتند از: دم کردن، فرنچ پرس و دستگاه قهوه ساز قطره ای.

هر روش دم کردن بسته به عملکرد، زمان بندی و دم واقعی که تولید می شود، امتیازات خود را دارد.

دم کردن

روش ریختن بیش از حد شامل ریختن آب گرم روی زمین قهوه در یک فیلتر در یک فنجان یا یک کارافه بزرگتر است. احتمالاً متداول ترین و کارآمدترین تجهیزات برای ریختن یک Chemex است. اگر دوست دارید بیش از یک فنجان میل کنید، این واحد نیز مفید است.

از آنجا که دم کردن با دست انجام می شود، زمان آن توجه می شود. آب داغ به صورت مرحله ای و در حالی که قهوه با سرعت خود از فیلتر عبور می کند، روی زمین ریخته می شود. برخی از مردم منتظر این دم دستی به عنوان یک مراسم صبحگاهی هستند، دیگران به سادگی وقت کافی برای آن ندارند. از آنجا که فیلتر اکثر روغنهای قهوه را می گیرد، ریختن یک فنجان قهوه تمیز و صاف حاصل می شود.

فرنچ پرس

روش پرس فرانسه یک روش دم آوری غوطه وری است که از قطعه ای به همین نام استفاده می کند. آب داغ مستقیماً در لابه لای قهوه ریخته می شود و قهوه را در حالی که همه با هم غوطه ور هستند استخراج می کند. پس از اینکه اجازه داد به این روش بنشیند و دم بکشد، یک پیستون به آرامی فشرده می شود. این باعث می شود که تمام زمین ها به پایین بروند و قهوه جدا و آماده ریخته شود.

اگر همه قهوه ها بلافاصله استفاده نشوند، مهم است که قهوه را در یک کارافه جداگانه بریزید. اگر قهوه در بالای محل ها نشسته باشد، همچنان دم می کند و باعث استخراج بیش از حد تلخ می شود.

بسیاری از مردم به دلیل سادگی از روش پرس فرانسه یا همان فرنچ پرس لذت می برند. تمام آنچه شما نیاز دارید یک کتری آب گرم و خود پرس فرانسه است – هیچ قطعه یا فیلتر اضافی وجود ندارد. زمان و توجه کمتری نسبت به ریخت و پاش لازم دارد. بنابراین زمان بیشتری دارد. همچنین، هیچ فیلتری برای جدا کردن روغن قهوه وجود ندارد. بنابراین این روش به یک فنجان قهوه مقاوم و پیچیده تر منجر می شود.

دستگاه قطره ساز قهوه

این روش تهیه کارآمدترین روش از این سه روش است. فقط به این نیاز است که شخص آب، فیلتر و محوطه را در محفظه های مناسب قرار دهد. سپس دستگاه قهوه ساز به سادگی “روشن” می شود و خود به خود فرآیند چکه گیری را خودکار می کند.

این روش که “دم دسته ای” نیز نامیده می شود، برای تهیه مقادیر بیشتری قهوه بهتر از روش های دستی است. کیفیت دم کرده کاملاً بهینه روش های دستی نیست. اما بسیاری از مردم سهولت و کارایی قهوه ساز را مهمترین ویژگی آن می دانند. در بسیاری از ماشین ها حتی تایمر وجود دارد. و در صورت بروز مشکل می توان صبح ها کاملاً هندزفری کرد.

نکته اساسی برای قهوه حرفه ای!

هر روشی را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که مرتباً وسایل خود را تمیز می کنید! روغن های قهوه می توانند عطر و طعم دم کرده شما را تجمع داده و از بین ببرند. اگر از دستگاه قهوه ساز قطره ای استفاده می کنید، رسوبات معدنی موجود در آب نیز می تواند جمع شده و روی محصول شما تأثیر منفی بگذارد. دوبار مصرف سرکه در چرخه دم ماهی یک بار می تواند به این مسئله کمک کند.

۲. دانه های قهوه تازه و مرغوب بخرید.

یکی از اساسی ترین نکات برای تهیه قهوه عالی در خانه، خرید دانه های قهوه تازه و با کیفیت است. گفتن این امر بدیهی به نظر می رسد، اما اگر قهوه حرفه ای می خواهید، باید قهوه خوب بخرید.

بنابراین خرید قهوه تولید انبوه در فروشگاه های مواد غذایی عمومی را متوقف کنید! به احتمال زیاد قهوه ماه ها در قفسه بوده است. پس از برشته شدن، قهوه باید بیش از ۳۰ روز مصرف شود. بعد از گذشت این مدت زمان، میزان کامل عطر و طعم و پیچیدگی از بین می رود. زمان اوج بین روز ۷ و ۱۴ پس از تاریخ بو دادن است.

بنابراین هنگام خرید قهوه، حتماً تاریخ رست را بررسی کنید. به صورت دسته های کوچک خریداری کنید که در آن بازه زمانی بهینه قابل مصرف باشد. بیشتر فروشگاه های مواد غذایی عمومی قهوه تازه بو داده را حمل نمی کنند. اما برخی از فروشگاه های محلی یا مستقل از آن استفاده می کنند. متناوباً، می توانید به یک برستر محلی مراجعه کرده و مستقیماً از آنها خرید کنید. آن ها همچنین می توانند به شما کمک کنند که کدام لوبیا ممکن است با سلیقه شخصی شما مطابقت داشته باشد.

۳. لوبیا را به درستی ذخیره کنید.

صرف کمی پول نقد اضافی برای خرید دانه های قهوه تازه تفت داده شده فقط در صورت تازه نگه داشتن آنها ارزش دارد! بنابراین نکته بعدی در توصیه های ما برای تهیه قهوه حرفه ای در خانه این است که مطمئن شوید دانه های خود را به درستی ذخیره کرده اید.

هرگز دانه های قهوه خود را در یخچال قرار ندهید. زیرا همه بوها را جذب می کند و عطر و طعم آن را خراب می کند. همچنین نگهداری آنها در فریزر توصیه نمی شود. این فرصت را برای جمع شدن رطوبت فراهم می کند. و رطوبت دشمن است که هنگام ذخیره سازی حبوبات شما دشمن است.

بیشتر مشخصات پیچیده قهوه از روغن های آن حاصل می شود. وقتی دانه های قهوه را منجمد می کنید ، این روغن ها تجزیه می شوند و بر عطر و طعم دم کرده شما تأثیر می گذارد.

بهتر است دانه های قهوه خود را در ظرف ضد هوای داخل یک منطقه تاریک و خنک نگهداری کنید. اگر نتوانستید جایی خارج از تابش مستقیم آفتاب پیدا کنید، مطمئن شوید که ظرفی که استفاده می کنید صاف نیست.

۴. لوبیای قهوه را تازه خرد و آسیاب کنید.

دانه های قهوه کامل بخرید و آنها را قبل از هر دم تازه خرد کنید. اگر معمولاً قهوه از قبل ساییده شده خریداری می کنید، این یکی از نکات مهم در تغییر بازی برای تهیه قهوه حرفه ای در خانه است.

آسیاب کردن دانه های قهوه سطح آن را افزایش می دهد و باعث می شود طعم دهنده ها و رایحه ها استخراج شوند. اما افزایش سطح آن را در معرض هوای بیشتری قرار می دهد. و روند اکسیداسیون را به سمت بیات شدن تسریع می کند.

خرید یک قهوه از قبل آسیاب شده و یا خرد کردن دسته های بزرگتر از دانه ها ممکن است مناسب باشد. اما هزینه این راحتی تن پیچیدگی طعم است. فقط با آماده بودن برای تولید دم، می توانید از این ضرر جلوگیری کنید.

۵. از آب خوب در دمای مناسب استفاده کنید.

یکی از نکاتی برای تهیه قهوه عالی در خانه که ممکن است شما را متعجب کند، مهم بودن آب مورد استفاده شما است. اما واقعاً منطقی است. قهوه ۹۸٪ آب است، بنابراین آبی که برای دم کشیدن قهوه استفاده می شود قطعاً روی عطر و طعم آن تأثیر می گذارد.

آبی که خیلی نرم یا مقطر باشد و هیچ ماده معدنی در آن نباشد طعم ترش یا تلخی به قهوه می دهد. متناوباً، آب بیش از حد سخت یا آب لوله کشی حاوی آلاینده ها نیز همین کار را انجام می دهند.

متخصصان قهوه معمولاً موافق هستند که بهترین آب چشمه بطری شده است. از دیگر گزینه های قابل قبول می توان به فیلترهای زغال فعال / کربن فعال شده روی شیر آب و پارچ های فیلتر شده اشاره کرد.

دمای آب

دمای آب نیز به همان اندازه مهم است. برای بیرون کشیدن طعم ها و رایحه های دانه های قهوه، آب باید گرم باشد. اما دمای آب بر تعادل استخراج رخ می دهد. اگر از آب بیش از حد گرم استفاده کنید بیش از حد استخراج می شود و قهوه شما تلخ خواهد شد. اگر آب به اندازه کافی داغ نباشد، آب آن کم می شود. و یک دم نوش ضعیف برای شما باقی می ماند.

دامنه دمایی مناسب برای استخراج بهینه ۱۹۵ درجه فارنهایت – ۲۰۵ درجه فارنهایت است. دمای این محدوده را می توان با انتظار ۳۰ تا ۴۵ ثانیه پس از جوش آمدن آب برای ریختن آن به دست آورد. دستگاه های قهوه قطره ای معمولاً برای دم کشیدن در این دما برنامه ریزی می شوند.

امیدواریم امروز با برخی از این نکات برای تهیه قهوه حرفه ای در خانه را شروع کنید! به زودی و بدون اینکه مجبور شوید خانه خود را ترک کنید، از دم کرده های راضی کننده لذت خواهید برد.

 

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بسته قهوه استارباکس مدل هوس بلند

بسته قهوه استارباکس مدل وراندا بلند

بسته قهوه لاوازا Qualita oro (250 گرمی)

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.