متفرقه

قهوه بدون آب! در زمان قطعی آب چگونه قهوه درست کنیم؟!

قهوه بدون آب

در زمان قطعی آب چگونه قهوه درست کنیم؟

با قطعی های آب و برق اخیر خیلی از ما احتمالا به فکر قهوه بدون آب افتاده ایم. قهوه دم کرده سرد، که ناجی ساده تابستانی است، در سالهای اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. به طور سنتی که با خنک کردن دانه درشت آسیاب تا ۲۴ ساعت دم می کنید، می توانید از طرق مختلف از قهوه دم کرده سرد لذت ببرید. روی یخ ریخته، گرم شود. با کافیته همراه باشید تا به شما نحوه دم کردن قهوه بدون آب و در زمان قطعی آب را آموزش دهیم!

بنابراین، برای ما ، علاقه مندان به تهیه آب سرد ، که دوست دارند کافئینشان غلیظ باشد، آیا می توان به جای آب، قهوه را با شیر دم کرد؟ به طور خلاصه: کاملا! با جابجایی آب در شیر در آب سرد، در نهایت با یک قهوه خامه ای و بسیار دلچسب تر مواجه خواهید شد.

در حالی که اصول دم آوری سرد هنوز در هنگام دم کشیدن به جای آب با شیر اعمال می شود ، نکاتی وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید. در تهیه قهوه دم کرده سرد با شیر ، عوامل کلیدی مانند زمان دم و کنترل دما دچار یک تغییر جزئی می شوند.

قهوه بدون آب؛ تفاوت بین دم کشیدن با شیر و دم کشیدن با آب چیست؟

تفاوت کلیدی بین دم کشیدن شیر در آب سرد و آبجو از طبیعت خود شیر ناشی می شود. برخلاف آب، شیر حاوی چربی است. که در تجزیه قسمت های آب گریز قهوه آسیاب شده، به طور عمده روغنها و یادداشت های تلخ ، مهارت بیشتری دارد.

به همین ترتیب، زمان دم کردن شما بسیار کمتر از یک دم سرد سنتی خواهد بود. اگر دم کرده سرد مبتنی بر شیر خود را برای مدت طولانی بگذارید ، روغن ها و یادداشت های تلخ غالب شده و قهوه شما را غیر قابل نوشیدن می کند.

یک نکته حیاتی که هنگام سرد کردن شیر با شیر باید فهمید این است که این ماده بسیار قوی تر و بسیار تمرکزتر از لاته یخ زده معمولی شما خواهد بود. این در واقع یک چیز مشترک بر پایه آب و سرد است.

همانطور که با آب دم می کنید ، سرد شدن با شیر منجر به ایجاد یک کنسانتره قهوه می شود که باید قبل از نوشیدن رقیق شود. اگر آب سرد خود را با استفاده از نسبت یک پوند قهوه آسیاب شده به یک گالن مایع تهیه می کنید ، بسته به نوع سلیقه ، باید محصول نهایی خود را تقریباً به نصف رقیق کنید.

نکته دیگری که در روش های آب سرد و سرد شیر مشترک است، نیاز به آزمایش و خطا است. چه یک دست قدیمی باشید و چه یک تازه کار کاملاً، دم کرده سرد کامل به زمان، حوصله و تمایل به نوشیدن یک یا دو دسته تلخ نیاز دارد!

چگونه قهوه را با شیر دم کنم؟

برای کسانی که با روش اولیه دم کردن سرد آشنا هستند، دم کشیدن با شیر بسیار ثابت باقی مانده است. ممکن است لازم باشد روش خمیر قهوه خود را تغییر دهید و باید زمان و دما را از نزدیک کنترل کنید ، اما در غیر این صورت ، روند تقریبا یکسان است.

آسیاب کردن قهوه

مثل همیشه، با خرد کردن لوبیا شروع کنید. قانون طلایی این است که آسیاب را تقریباً درشت نگه دارید. خیلی خوب است ، و در پایان در خنک کردن قهوه خود مشکل خواهید داشت ، و همچنین خطر دارد که در نهایت با یک دم کرده تلخ و بیش از حد استخراج شده مواجه شوید. همان آسیابی که برای قهوه پرس فرانسه استفاده می کنید ، در اینجا راهنمای خوبی است.

همانند دم کرده سرد سنتی ، نسبت یک پوند قهوه آسیاب شده به یک گالن شیر یک نقطه شروع صحیح به شما می دهد. این اعداد و مقادیر را بسته به میزان سردی که می خواهید ایجاد کنید ، بالا یا پایین کنید.

شیر را اضافه کنید

این همان جایی است که روش شیر اندکی از روند سنتی دم آوری سرد منحرف می شود. نیمی از شیر خود را در یک ظرف بزرگ سنگ تراشی یا پرس فرانسه بریزید، قهوه درشت آسیاب شده خود را اضافه کنید و سپس شیر باقی مانده را اضافه کنید. آن را با یک قاشق دسته بلند یا یک چوب خرد کنید.

این روش خاص تضمین می کند که شیر ، چسبناک تر از آب، به طور کامل توسط قهوه جذب شود.

دم کنید

همانطور که هر تولید کننده آب سرد خوب به شما می گوید ، بیشتر جادوها در مرحله تولید آب جوش صورت می گیرد. همانطور که ما در حال تولید شیر هستیم ، شما باید آب سرد را در یخچال نگه دارید. هنگام دم کشیدن آب می توانید قهوه خود را در دمای اتاق بگذارید ، اما به دلایل مشخص در این مورد توصیه نمی شود!

طول مرحله دم آوری در اینجا احتمالاً مهمترین تفاوت با دم کرده سرد سنتی است. همانطور که قبلاً ذکر شد ، شیر در شکستن قسمتهای تلخ قهوه بهتر است، بنابراین اگر مدت زیادی بخورید ، دم کرده شما بسیار تلخ خواهد شد.

در طرف تلنگر، یک دم سرد که با شیر ساخته می شود ، گاهی اوقات فاقد شدت نمادین دم کرده آب پایه است. شما می خواهید فقط به اندازه کافی دم کنید که قهوه شما هنوز یک منگنه بسته بندی کند – یک مرحله دم ۸-۱۰ ساعته توصیه می شود.

فیلتر قهوه | تهیه قهوه بدون آب!

وقت آن است که فیلتر کنید. یک فیلتر قهوه کاغذی که درون یک غربال خوب قرار داده شده ، راهی مفید و بدون سر و صدا برای فیلتر کردن قهوه از دم کرده شما است. الک را روی پارچ قرار داده و قهوه خود را مستقیم از ظرف ماسون یا پرس فرانسه درون الک بریزید. شاید لازم باشد بگذارید تا روی پارچ بماند تا آخرین دم سرد شما چکه کند.

بنوشید و از تهیه قهوه بدون آب لذت ببرید!

دم کرده سرد خود را با آب یا شیر که روی یخ سرو می شود رقیق کنید. اگر نسبت ها و زمان بندی را میخ زده اید ، باید یک فنجان قهوه خامه ای و خامه ای بخورید. اگر نه ، اینجاست که مرحله آزمایش و خطا آغاز می شود!

چه نسبت های مختلف قهوه به شیر را آزمایش کنید و چه طول مرحله دم کرده خود را تغییر دهید ، می توانید دم کرده سرد خود را به طور مداوم اصلاح کنید تا زمانی که وارد منطقه Goldilocks شود و درست شود.

دم کرده سرد با شیر چه طعمی دارد؟

کمی سردتر از دم کرده سرد سنتی، دم کرده سردی که با شیر تهیه می شود خامه ای و به رنگ کاراملی است و تمایل به نگهداری نت های کمی مغذی تر دارد.

گرچه ممکن است از استحکام دم کرده سرد بر پایه آب برخوردار نباشد ، اما یک دم سرد که با شیر تهیه می شود مطمئناً مورد پسند هرکسی قرار می گیرد که قهوه خود را از طرف خامه تر دوست داشته باشد و یک راه سرگرم کننده برای تحریک دم نوش صبحانه شماست!

 

پیشنهاد کافیته به شما خواندگان محترم و همراهان خوب و عزیز خرید محصولات زیر می باشد:

آمریکانو کلس میت دونیسی

آیس کافی بیست عددی ماگوش

اسپرسو ساز جمیلای مدل CRM3605

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.