متفرقه

تهیه قهوه بدون گاز! چگونه در زمان قطعی گاز قهوه درست کنیم؟

فوت و فن تهیه قهوه بدون گاز با کافیته!

آب و برق قطع می شوند، گار خانگی قطع می شود و در حالی که در تاریکی نشسته اید و از همه چیز عقب هستید هوس یک فنجان قهوه می کنید، اما اگر تهیه قهوه بدون آب و برق ممکن باشد آیا تهیه قهوه بدون گاز هم ممکن است؟ کلافه هستید! نگران نباشید، در این نوشته از کافیته قرار است به شما نکاتی را برای تهیه قهوه بدون گاز بیاموزیم، همراه ما باشید! هنوز هم می توانید فنجان قهوه خود را بنوشید.
اگر می دانید فرصتی وجود دارد که برای مدتی زودتر از موعد مقرر از قدرت خارج خواهید شد (مانند کاری که با این دو توفان اخیر انجام دادیم) ، گزینه های بسیار بیشتری دارید و می توانید زودتر آماده شوید.

 

علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!

یکی از ساده ترین کارها این است که یک یا دو قابلمه قهوه دم کنید و سپس آن را در یخچال و یا یخ زدگی قرار دهید. وقتی برق تمام شد و برای یک فنجان قهوه آماده شدید، می توانید مقداری شیر اضافه کرده و به عنوان یک قهوه سرد بنوشید ، یا آن را روی کوره یا اجاق گاز گرم کنید. به گزینه های گرمایش آب در زیر نگاهی بیندازید. گرم کردن مقداری قهوه که از قبل درست شده بسیار آسان تر از شروع از ابتدا با آب جوش است.

همچنین استفاده از قمقمه یک راه حل کوتاه مدت عالی است. مقداری قهوه دم کنید ، آن را در یک قمقمه خوب بریزید و چند ساعت بعد همچنان قهوه داغ خواهید داشت. حتی اگر مدت زمان طولانیتری از شارژ خارج شوید و قهوه یک شب در قمقمه بنشیند ، ولرم گرم صبح شماست.

گزینه سوم این است که یک شیشه قهوه فوری را در اطراف “هر مورد” نگه دارید. می توانید آن را در آب گرم یا گرم هم بزنید، یا حتی در دمای اتاق یا آب سرد یا شیر برای یک قهوه سرد سریع حل کنید. به این فکر کنید که چه گزینه هایی برای شما مفید خواهد بود و کابینه خود را متناسب با آن تهیه کنید.

روش های مختلف گرم کردن آب برای تولید قهوه بدون برق

با ارزش ترین دارایی ما (در کنار تعداد زیادی چراغ قوه) در هنگام قطع برق اجاق کوچک کمپینگ است. این یک راه سریع برای گرم کردن و حتی جوشاندن مقداری آب در هنگام قطع شدن برق است. ما آن را در دست خود نگه داشته و در ایوان سرپوشیده از آن استفاده می کنیم (همیشه از اجاق گاز این چنینی در بیرون استفاده کنید) هر زمان که برق برای مدت طولانی تری خاموش بماند. می توانید با آن از هر قابلمه کوچک سرقت ضد زنگ استفاده کنید و یا آب را گرم کنید و یا قهوه ای را که قبلاً دم کرده اید گرم کنید.

حتی می توانید آب را گرم کنید و سپس به آرامی آن را روی زمین قهوه خود بریزید و در قهوه ساز عادی خود فیلتر کنید. گزینه های دیگر استفاده از پرس فرانسه، یا ریختن قهوه آسیاب شده در آب داغ و صاف کردن آن از طریق فیلتر یا پارچه قهوه پس از اتمام جوش است.

 

راه های قدیمی بهترین هستند!

گزینه دیگر این است که کوره قدیمی گاز یا ذغال سنگ و آب گرم شده را در گلدان روی آن آتش بزنید. برای این منظور از یک گلدان قدیمی استفاده کنید یا یکی از گلدان های معمولی خود را فدا کنید ، در صورت لزوم پس از طوفان یا قطع برق ، آن را جایگزین کنید. اگر کوره ندارید ، یک گودال آتش نشانی کوچک ایجاد کنید و آب را در گلدان کنار آتش گرم کنید. می توانید آن را روی آجر یا سنگ تنظیم کنید تا یک سطح پایدار برای آب گرم شما ایجاد کند. همیشه در برخورد با آب جوش و شعله های باز مراقب باشید.

حتی می توانید یک اجاق کوچک ساده بسازید که بتواند کمی آب از یک قوطی سوپ خالی و مقداری چوب و شاخه برای جوشاندن آن بجوشد. سوپ را در قابلمه خود بریزید و سپس با استفاده از قوطی برای ساختن اجاق گاز سوپ یا آب قهوه خود را گرم کنید.

 

اگر همه موارد دیگر از کار افتاد و راهی نبود، قهوه خود را سرد کنید!

آخرین اما نه کمترین ، بیایید در مورد سردخانه صحبت کنیم. این همه خشم در قهوه خانه های محلی است. چرا وقتی برق تمام شد آن را امتحان نکنید. هشدار منصفانه … این زمان زیادی طول می کشد بنابراین هرچه زودتر شروع به کار کنید تا مطمئن شوید می توانید از فنجان قهوه خود لذت ببرید.

این با قهوه آسیاب شده درشت کار می کند ، اما با آنچه دریافت کرده اید کار کنید. یک شیشه ، کاسه ، پارچ یا حتی پرس فرانسوی خود را بگیرید و آن را با نسبت ۱ به ۸ با قهوه و آب پر کنید. روی آن را بپوشانید و اجازه دهید تا ۲۴ ساعت بماند. آن را از طریق فیلتر قهوه ، صافی که با فیلتر ، مقداری پارچه یا حتی یک پارچه تمیز مانند یک تی شرت پوشانده شده صاف کنید و لذت ببرید. همانند قهوه فوری که قبلاً دم کرده یا فوری تهیه شده اید ، می توانید این کار را در کوره ، اجاق کمپینگ ، آتش یا اجاق خورشیدی به صورت توضیح داده شده در بالا گرم کنید.

 

پیشنهاد کافیته به شما خواندگان محترم و همراهان خوب و عزیز خرید محصولات زیر می باشد:

هات چاکلت کافکس

هات چاکلت ساشه نوواژ (۲۴ عددی)

هات چاکلت هیپو (۷۵۰ گرمی)

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.