دانستی ها

آیا نوشیدن قهوه در دوران شیردهی بی خطر است؟

کافئین در دوران بارداری

قهوه در دوران شیردهی ‌| توصیه های قهوه هنگام شیردهی

قهوه در دوران شیردهی | اگر شیر می دهید نیازی به قطع قهوه نیستید. نوشیدن مقادیر متوسط ​​کافئین – یا معادل حدود دو تا سه فنجان ۸ اونسی – هر روز بعید است که بر کودک شما تأثیر منفی بگذارد.

به خاطر داشته باشید که مقدار کافئین موجود در یک فنجان قهوه بسته به نوع دانه قهوه و زمان دم کردن ممکن است متفاوت باشد. متخصصان توصیه می کنند که روزانه به حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم کافئین به عنوان یک سطح “ایمن” بچسبید.

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

کافئین و شیر مادر

سطح کافئین در شیر مادر حدود یک تا دو ساعت پس از مصرف قبل از کاهش مصرف به اوج خود می رسد. و در هنگام نوشیدن قهوه ، کافئین بسیار کمی از شیر مادر عبور می کند.

قهوه در دوران شیردهی

قهوه در دوران شیردهی

طبق نتایج یک مطالعه قدیمی تر از سال ۱۹۸۴ ، بین ۰.۰۶ تا ۱.۵ درصد از دوز کافئین مادرانه هنگام شیردهی به نوزاد می رسد.

کافئین در سایر غذاها و نوشیدنی ها مانند چای ، شکلات ، نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه وجود دارد. به یاد داشته باشید که هنگام محاسبه مصرف کافئین روزانه ، تمام منابع کافئین را در آن بگنجانید.

قهوه در دوران شیردهی  | در حالی که آکادمی اطفال آمریکا کافئین را به عنوان “داروی مادری که معمولاً با شیردهی سازگار است” طبقه بندی کرده است ، اما هنوز هم ایده خوبی است که مصرف خود را به ۳۰۰ میلی گرم کافئین یا هر روز کمتر از آن محدود کنید.

کافئین چه تاثیری می تواند روی نوزادان بگذارد؟

اگر هر روز ۱۰ فنجان قهوه بنوشید ، ممکن است عوارض جانبی خاصی را در کودک مشاهده کنید ، از جمله:

تحریک پذیری
الگوی خواب ضعیف
عصبانیت
سر و صدا

نوزادان نارس و نوزادان تازه متولد شده نسبت به نوزادان پیر کافئین را با سرعت کمتری تجزیه می کنند. ممکن است عوارض جانبی را در نوزادان جوان بعد از فنجان قهوه کمتر مشاهده کنید.

برخی از نوزادان نیز ممکن است نسبت به دیگران نسبت به کافئین حساس باشند. اگر بدنبال مصرف کافئین متوجه افزایش تحریک پذیری یا الگوی خواب نامناسب می شوید ، مصرف خود را کاهش دهید یا منتظر مصرف قهوه تا زمان تغذیه کودک باشید.

تأثیرات قهوه بر مادران شیرده

کافئین زیاد ممکن است برای مادر نیز اثرات ناخوشایندی ایجاد کند. نوشیدن بیش از چهار فنجان در روز ممکن است منجر به تحریک پذیری گرفته تا عصبی یا بی قراری شود.

قهوه در دوران شیردهی  | سایر عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

میگرن
مشکل خواب
تکرر ادرار
ناراحتی معده
ضربان قلب سریع
لرزش عضله

آیا کافئین بر تأمین شیر مادر تأثیر می گذارد؟

هیچ مدرکی دال بر این نیست که نوشیدن قهوه یا کافئین به میزان متوسط ​​بر میزان شیر مادر بدن شما تأثیر بگذارد.

قهوه

قهوه

آیا باید بعد از نوشیدن قهوه “پمپ کنید و تخلیه” کنید؟

پمپاژ و دامپینگ چیزی است که ممکن است قبلاً شنیده باشید ، به خصوص در مورد نوشیدن الکل در دوران شیردهی. ایده این است که شما شیری را که ممکن است تحت تأثیر یک ماده بالقوه مضر مانند الکل یا کافئین قرار بگیرد ، بیرون بیاورید.

در حقیقت ، در صورتی که مایل نیستید در یک زمان مشخص شیرخوار خود را تغذیه کنید ، از پمپاژ برای کمک به تأمین سوخت استفاده می شود. این روش مواد را از شیر شما خارج نمی کند. در عوض ، باید صبر کنید تا کافئین به طور طبیعی از شیر مادر متابولیزه شود.

اگر نگران مصرف کافئین کودک از شیر مادر هستید ، به یاد داشته باشید که میزان کافئین در شیر مادر حدود یک تا دو ساعت پس از نوشیدن قهوه به اوج خود می رسد.

برای کاهش خطر انتقال کافئین به کودک ، قبل از تغذیه کودک درست یک فنجان قهوه بنوشید ، یا اگر کودک شما بیش از ۲ ساعت بین شیر دادن فاصله دارد ، صبر کنید تا قهوه خود را درست بعد از پایان دادن به کودک تغذیه کنید .

قهوه در دوران شیردهی  | چه مقدار کافئین در قهوه وجود دارد؟

مقادیر کافئین می تواند به طور چشمگیری بین مارک ها و با توجه به زمان تولید یا سایر عوامل آماده سازی متفاوت باشد. اندازه ای که ممکن است یک فنجان قهوه در نظر بگیرید می تواند تا حد زیادی متغیر باشد.

در نتیجه ، مقدار کافئین برای “یک فنجان” ممکن است از ۳۰ تا ۷۰۰ میلی گرم باشد ، بسته به این که فنجان قهوه شما چه اندازه بزرگ است و چه نوع قهوه ای می نوشید.

متخصصانی که توصیه هایی را برای کافئین تعیین می کنند ، یک فنجان قهوه را ۸ اونس قهوه دم کرده یا ۱ اونس نوشیدنی قوی تر مانند اسپرسو تعریف می کنند.

دماهای روشن ، متوسط ​​و تاریک چطور؟

ممکن است تفاوت کافی در کافئین بین سوخاری ها وجود نداشته باشد همانطور که تصور می کنید. همه اینها به چگونگی اندازه گیری قهوه برمی گردد: لوبیای کباب تیره جرم کمتری دارد.

اگر تفت های سبک و تفت ها فقط با حجم اندازه گیری شوند ، ممکن است دم کرده های سبک حاوی کافئین بیشتری باشند. وقتی آنها از نظر وزن اندازه گیری می شوند ، ممکن است مقدار کافئین تقریباً یکسان باشد.

 

راه های طبیعی برای دریافت انرژی بیشتر

ممکن است برای مادران جدید دشوار باشد که هر شب هفت تا هشت ساعت چشم بسته را توصیه کنند. اما پوشاندن خستگی با قهوه ممکن است گاهی اوقات مسئله را بدتر کند.

در اینجا چند روش دیگر وجود دارد که می توانید بدون کافئین در روز انرژی خود را بدست آورید.

آب بیشتری بنوشید

افزایش مصرف آب می تواند به حفظ رطوبت بدن کمک کند. حتی ممکن است باعث شود احساس انرژی بیشتری داشته باشید. به هر حال ، یکی از اولین علائم کم آبی احساس خستگی است.

زنان شیرده باید روزانه ۱۳ فنجان مایعات را هدف قرار دهند.

بدن خود را حرکت دهید

هنگامی که احساس خستگی می کنید ، ممکن است ورزش آخرین نکته در ذهن شما باشد ، اما با قدم زدن در اطراف بلوک یا انجام یک فیلم تمرین سریع می توانید اندورفین را تقویت کرده و سطح استرس را کاهش دهید. همچنین ممکن است کیفیت خواب شما را بهبود بخشد.

بعد از اینکه بعد از تولد از فعالیت خود پاک شدید ، هر هفته حدود ۱۵۰ دقیقه فعالیت متوسط ​​داشته باشید.

خوب بخور

سوخت رسانی به بدن با رژیم غذایی متعادل به ویژه در دوران شیردهی بسیار مهم است.

در حالی که توصیه ها براساس وزن و سطح فعالیت شما متفاوت است ، شما باید ۵۰۰ کالری اضافی در روز یا در کل بین ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ کالری در روز هنگام شیردهی در نظر بگیرید. خوردن غذای کافی می تواند به میزان انرژی و شیر شما کمک کند.

فهرست کارها را مرتب کنید

سعی کنید لیست کارهای خود را در اولویت قرار دهید و انرژی را بر روی خود و پیوند با کودک خود متمرکز کنید. اولین سال زندگی کودک شما زمان بسیار خوبی است که دوستان و خانواده خود را به پیشنهادات آنها برای کمک به کاهش بار روحی و جسمی خود دعوت کنید.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.