آموزش ها

آیا نوشیدن قهوه با معده خالی مجاز است؟

نوشیدن قهوه با معده خالی

نوشیدن قهوه با معده خالی

نوشیدن قهوه با معده خالی | قهوه به قدری نوشیدنی محبوب است که سطح مصرف آن بعد از آب در بعضی از کشورها در درجه دوم قرار دارد. کافئین موجود در قهوه علاوه بر اینکه به شما کمک می کند احساس خستگی و هوشیاری کمتری داشته باشید ، باعث بهبود خلق و خو ، عملکرد مغز و عملکرد ورزشی شما می شود. همچنین ممکن است باعث کاهش وزن و محافظت در برابر بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲ ، آلزایمر و بیماری های قلبی شود.

بسیاری از افراد صبح اول از نوشیدن قهوه لذت می برند. با این حال ، برخی از افراد ادعا می کنند که داشتن آن با معده خالی ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند. در این مقاله بحث می شود که آیا شما باید قهوه را با معده خالی بنوشید. آیا باعث مشکلات گوارشی می شود؟ تحقیقات نشان می دهد که تلخی قهوه ممکن است تولید اسید معده را تحریک کند.

قهوه و معده درد

قهوه و معده درد

پیشنهاد نویسنده: دانستی های قهوه

آیا نوشیدن قهوه با معده خالی مجاز است؟

به همین ترتیب ، بسیاری از مردم معتقدند که قهوه معده شما را تحریک می کند. علائم اختلالات روده مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS) را بدتر می کند. باعث سوزش معده ، زخم ، حالت تهوع ، ریفلاکس اسید و سوi هاضمه می شود. برخی پیشنهاد می کنند نوشیدن فنجان جو با معده خالی به ویژه مضر است زیرا هیچ ماده غذایی دیگری وجود ندارد که از آسیب دیدن اسید به پوشش معده جلوگیری کند. با این حال ، تحقیقات نتوانست ارتباط قاطعی بین قهوه و مشکلات گوارشی پیدا کند. صرف نظر از اینکه آن را با معده خالی می نوشید.

در حالی که بخش کوچکی از افراد نسبت به قهوه بسیار حساس هستند و به طور منظم دچار دل درد ، استفراغ یا سوi هاضمه می شوند ، فرکانس و شدت این علائم بدون توجه به نوشیدن آن با معده خالی یا همراه غذا ثابت می ماند.

هنوز هم مهم است که به نحوه پاسخ بدن توجه کنید. اگر بعد از نوشیدن قهوه با معده خالی ، مشکلات گوارشی را تجربه کردید. اما هنگام نوشیدن آن به همراه وعده غذایی مشکلی پیدا نکردید ، میزان مصرف خود را متناسب با آن تنظیم کنید. خلاصه قهوه تولید اسید معده را افزایش می دهد. اما به نظر نمی رسد برای بیشتر افراد مشکلات گوارشی ایجاد کند. بنابراین ، نوشیدن آن با معده خالی کاملاً خوب است.

آیا سطح هورمون استرس را افزایش می دهد؟ | نوشیدن قهوه با معده خالی

بحث رایج دیگر این است که نوشیدن قهوه با معده خالی ممکن است سطح هورمون استرس کورتیزول را افزایش دهد.

کورتیزول توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود و به تنظیم متابولیسم ، فشار خون و سطح قند خون کمک می کند. با این حال ، سطح بیش از حد مزمن می تواند باعث مشکلات سلامتی ، از جمله از دست دادن استخوان ، فشار خون بالا ، دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی شود.

سطح کورتیزول به طور طبیعی در حدود زمانی که از خواب بیدار می شوید. در طول روز کاهش می یابد و در مراحل اولیه خواب دوباره به اوج خود می رسد.

جالب اینجاست که قهوه تولید کورتیزول را تحریک می کند. بنابراین ، برخی از مردم ادعا می کنند که نوشیدن اولین بار در صبح ، هنگامی که سطح کورتیزول بالا است ، می تواند خطرناک باشد.

با این حال ، تولید کورتیزول در پاسخ به قهوه در میان افرادی که آن را به طور منظم می نوشند بسیار کمتر به نظر می رسد. برخی مطالعات نشان می دهد که اصلا افزایش کورتیزول وجود ندارد. به علاوه ، شواهد اندکی وجود دارد که نشان می دهد. نوشیدن قهوه با شکم پر ، این پاسخ را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، حتی اگر اغلب آن را ننوشید ، به نظر می رسد هرگونه افزایش سطح کورتیزول موقتی است.

دلیل کمی وجود دارد که بتوان معتقد بود چنین اوج کوتاه مدت منجر به عوارض سلامتی می شود.

به طور خلاصه ، تأثیرات منفی مقادیر بالای مزمن این هورمون به احتمال زیاد در نتیجه یک اختلال سلامتی مانند سندرم کوشینگ نسبت به مصرف قهوه شما ایجاد می شود.

خلاصه

نوشیدن قهوه با معده خالی | قهوه ممکن است باعث افزایش موقتی هورمون استرس کورتیزول شود. با این وجود ، صرف نظر از اینکه آن را با معده خالی یا همراه غذا می نوشید. بعید است منجر به مشکلات سلامتی شود.

سایر عوارض جانبی بالقوه

قهوه ممکن است عوارض جانبی منفی نیز داشته باشد ، صرف نظر از اینکه آن را با معده خالی می نوشید.

به عنوان مثال ، کافئین می تواند اعتیاد آور باشد ، و ژنتیک برخی از افراد ممکن است آنها را نسبت به آن حساس کند.

به این دلیل که مصرف منظم قهوه می تواند شیمی مغز شما را تغییر دهد. برای تولید همان اثرات به تدریج به مقدار بیشتری کافئین نیاز دارد.

نوشیدن مقادیر بیش از حد ممکن است منجر به اضطراب ، بی قراری ، تپش قلب و وخیم تر شدن حملات وحشت شود. حتی ممکن است در برخی افراد به سردرد ، میگرن و فشار خون بالا منجر شود.

به همین دلیل ، اکثر متخصصان موافقند که باید میزان کافئین خود را در حدود ۴۰۰ میلی گرم در روز کاهش دهید. معادل ۴-۵ فنجان (۰.۹۵-۱.۱۲ لیتر) قهوه.

از آنجا که اثرات آن در بزرگسالان می تواند تا ۷ ساعت طول بکشد ، قهوه همچنین می تواند خواب شما را مختل کند ، به خصوص اگر آن را در اواخر روز بنوشید.

قهوه

قهوه

سرانجام ، کافئین می تواند به راحتی از جفت عبور کند. تأثیرات آن در زنان باردار و نوزادان آنها تا ۱۶ ساعت بیشتر از حد معمول ادامه دارد. از این رو ، زنان باردار توصیه می شود که مصرف قهوه خود را به ۱-۲ فنجان (۲۴۰-۴۸۰ میلی لیتر) در روز محدود کنند.

به خاطر داشته باشید که به نظر نمی رسد نوشیدن قهوه با معده خالی بر قدرت یا فراوانی این اثرات تأثیر بگذارد.

خلاصه

نوشیدن بیش از حد قهوه ممکن است باعث اضطراب ، بی قراری ، میگرن و خواب ناخوشایند شود. با این حال ، هیچ مدرکی نشان نمی دهد که نوشیدن آن با معده خالی بر تعداد یا قدرت این عوارض تأثیر می گذارد.

خط آخر | نوشیدن قهوه با معده خالی

بسیاری از مردم صبح قبل از خوردن غذا از قهوه لذت می برند.

نوشیدن قهوه با معده خالی | با وجود افسانه های پایدار ، شواهد علمی اندکی نشان می دهد که نوشیدن آن با معده خالی مضر است. در عوض ، بدون توجه به نحوه مصرف بدن ، تأثیرات مشابهی بر روی بدن شما می گذارد.

در عین حال ، اگر هنگام نوشیدن قهوه با معده خالی دچار مشکلات گوارشی می شوید. سعی کنید آن را همراه غذا میل کنید. اگر متوجه پیشرفتی شدید ، ممکن است بهترین کار این باشد که روال کار خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.