دانستی ها

آیا نوشیدن آب کافئین دار مفید و سالم است؟ | بخش اول

آب کافئین دار

نوشیدن آب کافئیندار

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

نوشیدن آب کافئین دار | آب برای تمام جنبه های زندگی حیاتی است.

این ماده به انتقال مواد مغذی ، روان سازی مفاصل ، تنظیم درجه حرارت بدن و ایجاد ساختار برای سلولها و بافتها کمک می کند.

شاید جالب باشد که نوشیدن آب کافئین به روشی فزاینده برای هیدراته ماندن در حالی که انرژی بیشتری می گیرید تبدیل شده است.

در حالی که برخی از افراد ادعا می کنند که کافئین در حد متوسط ​​بی خطر است ، برخی دیگر معتقدند که این ماده ناسالم است و می تواند منجر به کم آبی شود.

این مقاله همه مواردی را که باید در مورد آب کافئین بدانید ، شامل آنچه در آن است و اینکه آیا برای سلامتی مفید است توضیح می دهد.

آب کافئیندار چیست؟ | نوشیدن آب کافئین دار

نوشیدن آب کافئین دار | همانطور که از نام آن مشخص است ، آب کافئین آبی است که حاوی کافئین است.

آب به طور طبیعی حاوی کافئین نیست ، بنابراین تولیدکنندگان آن را اضافه می کنند.

کافئین ترکیبی است که با افزایش فعالیت مغز سیستم عصبی مرکزی بدن شما را تحریک می کند. در نتیجه باعث کاهش خستگی و افزایش تمرکز و هوشیاری می شود.

آب کافئین دار

آب کافئین دار

این ماده به طور طبیعی در گیاهان مختلفی یافت می شود ، از جمله دانه های قهوه ، برگ چای ، دانه های کاکائو ، آجیل کولا ، برگ یتای همسر و توت گوارانا. همچنین به صورت مصنوعی از اوره و اسید کلرواستیک تولید می شود ، که هر دو اثر تحریک کننده یکسانی بر بدن شما دارند.

محصولات آب کافئین دار ممکن است حاوی کافئین مصنوعی یا طبیعی باشند و با یا بدون طعم در دسترس هستند. اکثر نسخه ها بی رنگ و فاقد مواد مصنوعی ، قند و کالری هستند.

گفته شد ، برخی از محصولات حاوی مواد نگهدارنده مانند سوربات پتاسیم و بنزوات سدیم هستند. بنابراین ، اگر از این مواد اجتناب می کنید ، حتماً برچسب را بخوانید.

محصولات آب کافئین دار در محتوای کافئین شامل ۳۴ تا ۱۲۵ میلی گرم است. بعلاوه ، آنها در قوطی یا بطری هایی فروخته می شوند که اندازه آنها از ۱۲–۱۶.۹ اونس (۳۵۵–۵۰۰ میلی لیتر) است.

برای مرجع ، در اینجا لیستی از نوشیدنی های محبوب حاوی کافئین و محتوای کافئین آنها:

قهوه: ۹۶ میلی گرم در هر ۱ فنجان (۸ اونس یا ۲۴۰ میلی لیتر)
نوشیدنی انرژی زا استاندارد: ۷۲ میلی گرم در هر فنجان (۸ اونس یا ۲۴۰ میلی لیتر)
چای سبز: ۲۹ میلی گرم در هر ۱ فنجان (۸ اونس یا ۲۴۰ میلی لیتر)
نوشابه: ۳۴ میلی گرم در هر قوطی (۱۲ اونس یا ۳۵۵ میلی لیتر)
اگر مرتباً از نوشیدنی های مخصوص قهوه ، چای های شیرین و انرژی و نوشابه های حاوی قند استفاده می کنید ، آبهای حاوی کافئین می توانند جایگزین مناسبی برای کمک به کاهش قندهای اضافه و کالری اضافی باشند. در حالی که هنوز انرژی خود را برطرف می کنید.

خلاصه

نوشیدن آب کافئین دار | آب حاوی کافئین آبی است که با کافئین غنی شده است. این محصولات در انواع طعم دار و بدون طعم موجود هستند و می توانند در هر بطری یا قوطی حاوی ۱۲۵ میلی گرم کافئین باشند.

آب کافئین دار

آب کافئین دار

آیا آب کافئیندار سالم است؟

کافئین مدت هاست که مورد بحث و مجادله است. زیرا ممکن است با افزایش متوسط ​​فشار خون ، کمبود آب بدن را تحریک کند. عوارض جانبی مختلفی از جمله بی قراری ، عصبی بودن و تحریک پذیری ایجاد کند.

با این حال ، این اثرات فقط هنگامی مشاهده می شوند. این ترکیب در دوزهای بالا یا توسط مصرف کنندگان غیرعادی مصرف شود.

مطالعات نشان می دهد که بزرگسالان سالم می توانند با خیال راحت دوزهای حداکثر ۴۰۰ میلی گرم در روز را مصرف کنند.

برای زنان باردار ، بیش از ۲۰۰ میلی گرم کافئین در روز برای جلوگیری از عوارض جانبی توصیه نمی شود. با برخی مطالعات نشان می دهد که بیش از ۳۰۰ میلی گرم در روز نباشد.

افرادی که دچار اضطراب شدید ، بیماری ریفلاکس معده (GERD) یا شرایطی هستند که بر کبد یا کلیه ها تأثیر می گذارند نیز ممکن است بخواهند مصرف کافئین خود را محدود کنند.

اگر فرد بالغ دیگری هستید ، آبهای حاوی کافئین ایمن هستند و می توانند باعث هیدراتاسیون بدن شوند. به شرطی که بیش از ۴۰۰ میلی گرم کافئین در روز از همه منابع ، از جمله قهوه ، چای ، نوشابه ، نوشیدنی های انرژی زا و رژیم غذایی بیشتر نکنید.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.