آموزش ها, دانستی ها

معرفی ۷ چای برای تسکین نفخ و باد معده | بخش یک

چای برای تسکین نفخ

چای برای تسکین نفخ

آیا به نظر می رسد که هر وعده غذایی احساس نفخ و گاز گرفتن در شما ایجاد می کند؟ یا اینکه بدون هیچ دلیل مشخصی نفخ و گاز به صورت تصادفی رخ می دهد؟

به هر حال ، احتمالاً شما به دنبال راه حلی برای از بین بردن آن نفخ ناخوشایند هستید.

دلایل زیادی برای گازی و نفخ شکم وجود دارد – و بیشتر آنها مربوط به سلامت روده شما است.

 

پیشنهاد نویسنده: چای برای استرس

 

چه عواملی باعث نفخ شکم می شود؟

چای برای تسکین نفخ | اختلالات مانند بیماری التهابی روده (که شامل بیماری کرون و کولیت اولسراتیو است) و بیماری سلیاک جدی ترین دلایل نفخ معده و روده هستند.

چای تسکین دهنده استرس

چای تسکین دهنده استرس

روده تنبل نیز یکی از دلایل اصلی آن است ، به ویژه هنگامی که منجر به یبوست مزمن شود. وقتی روده شما اغلب به اندازه کافی خالی نمی شود ، شکم شما می تواند خیلی “پر” شود. به همین ترتیب ، نفخ می تواند در اثر گاستروپارزی ، تأخیر در تخلیه غذا از معده به روده کوچک ایجاد شود. این اغلب نتیجه اسید معده کم است.

بیشتر اوقات ، باکتریهای ضعیف روده مقصر هستند. وقتی باکتری های روده “بد” بر باکتری های “خوب” شما غلبه می کنند ، نتیجه برخی از اشکال دیس بیوز است. در صورت عدم درمان ، این می تواند منجر به رشد بیش از حد باکتری روده کوچک (SIBO) (بیش از حد باکتری های بد در روده کوچک) یا رشد بیش از حد کاندیدا شود.

چای برای تسکین گاز معده

چای برای تسکین نفخ | SIBO زمانی اتفاق می افتد که باکتری های یک قسمت از دستگاه گوارش به روده کوچک ختم شوند ، یا وقتی باکتری های طبیعی روده کوچک شما از کنترل خارج می شوند. این عدم تعادل باکتریها در روده شما می تواند باعث نفخ ، اسهال و درد شود.

به همین ترتیب ، رشد بیش از حد مخمر Candida albicans می تواند منجر به گاز و نفخ شود. مخمر کاندیدا معمولاً می تواند به طور طبیعی در روده زندگی کند بدون اینکه مشکلی ایجاد کند – اما وقتی از کنترل خارج شود ، می تواند عملکرد طبیعی هضم شما را خراب کند.

چای سبز

چای سبز

همچنین ممکن است غذاهای خاصی وجود داشته باشد که به آنها حساسیت یا عدم تحمل داشته باشید. گندم و لبنیات از جمله دلایل عمده نفخ همراه با فروکتولیگوساکاریدها (موجود در پیاز ، سیر ، سیب و سایر غذاهای حاوی FODMAP زیاد) هستند.

چای برای تسکین نفخ | البته ، بعضی اوقات نیز بسیار دشوار است که از برخی غذاها پرهیز کنید! به عنوان مثال ، ممکن است بدانید که لوبیا و ادویه جات معده شما را دردناک می کند. اما رئیس شما فقط ناهار را در رستوران محلی مکزیک فریاد زده است … یا ، می دانید که نمی توانید لبنیات را تحمل کنید ، اما بهترین دوست شما فقط به شما یک جعبه شکلات برای روز تولدتان داده است.

در این موارد ، مفید است که بدانید تسکین فقط یک چای است!

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.