آموزش ها

در زمان قطعی برق چگونه چای و قهوه درست کنیم؟ ۹ روش کاربردی!

باید اعتراف کنیم همه ما خیلی عادت کرده ایم که هر وقت نیاز به جوشاندن آب داریم، به راحتی اجاق گاز را روشن می کنیم یا کتری برقی راه اندازی می کنیم، اما در زمان قطعی برق چه اتفاقی برایمان می افتد؟ نگران نباشید. راه های زیادی وجود دارد که می توانید آب را گرم کنید به طوری که استفاده از آن و نوشیدن آن بی خطر باشد و حتی چند روش ساده وجود دارد که می توانید در صورت عدم امکان جوشاندن آب آن را تصفیه کنید. برای کمک به شما در یافتن راه حل، لیستی از گزینه هایی را که می توانید برای جوشاندن آب بدون استفاده از برق و حتی گاز استفاده کنید، آماده کرده ایم.

روش اول: زغال و کباب پز زغالی در زمان قطعی برق!

از زغال استفاده کنید تا آب به جوش بیاید. به احتمال زیاد شما در حیاط خانه یا جایی در گاراژ خود یک کباب پز یا منقل تهیه کرده اید، اما اگر منقل ندارید، می توانید یکی را از فروشگاه تحویل بگیرید یا یکی از همسایه ها را قرض بگیرید. یک تکه ذغال را در مرکز گریل قرار دهید و آن را روشن کنید. پس از سوختن تمام زغال ها، قابلمه یا کتری پر از آب را در بالای رنده قرار دهید. اگر می توانید درب منقل را ببندید و منتظر بمانید تا آب جوش بیاید. بعد از اینکه آب جوش آمد و قل زد، از دستکش اجاق گاز یا یک دستکش ضخیم برای بیرون آوردن ظرف از کوره استفاده کنید.

روش دوم: گودال آتش بسازید!

آتش روشن کوچکی را شروع کنید که می توانید برای جوشاندن آب خود استفاده کنید. به حیاط پشتی خود بروید و یک سوراخ کوچک و کم عمق حفر کنید. یک شاخه با شاخه های ضخیم تر بسازید و سپس شاخه ها و برگ های کوچکتر را در مرکز آن قرار دهید. آتش را در مرکز روشن کنید و صبر کنید تا بستر خوبی برای زغال سنگ فراهم شود. سپس یک گلدان یا کتری فلزی آب روی ذغال ها قرار دهید تا آب شروع به جوشیدن کند. این کار را حتی در پارک های جنگلی هم می توانید به سادگی انجام دهید.
در صورت نیاز به سرعت برای اطفای حریق، ایمنی در برابر آتش را به خوبی انجام دهید و یک سطل آب در نزدیکی آن نگه دارید.

روش سوم: شمع های چای ساز در زمان قطعی برق!

شمع ها را در یک سینی فر قرار دهید و یک ظرف آب روی آن قرار دهید. شمع های چای که به آن چراغ های چای نیز می گویند، شمع های کوچکی هستند که در یک فنجان فلزی نازک قرار دارند. اگر برق شما تمام شود، داشتن آنها برای روشنایی بسیار مناسب است و همچنین می توانید از آنها برای جوشاندن آب در یک خرج کردن استفاده کنید. حدود ۱۰ – ۱۵ شمع چای را در یک سینی فر قرار دهید و سینی را بالای فر خود قرار دهید. شمع ها را روشن کنید و یک ماهیتابه پر از آب را در بالای سینی قرار دهید تا حدود ۱-۲ اینچ (۲.۵-۵.۱ سانتی متر) بین شعله و ظرف فاصله داشته باشد. هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد، می توانید ظرف را بردارید. حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد تا آب شروع به جوشیدن کند. دقت کنید از یک ماهیتابه گسترده استفاده کنید تا گرما به طور مساوی توزیع شود و آب با سرعت بیشتری بجوشد.

روش چهارم: بخاری

قابلمه یا کتری را درست روی ذغال ها تنظیم کنید تا آب شما بجوشد. اگر در خانه خود یک شومینه دارید، خوش شانس هستید! به راحتی می توانید از آن برای جوشاندن آب و بدون گاز و برق استفاده کنید. به سادگی آتش روشن کنید. و صبر کنید تا بستر خوبی برای زغال سنگ ایجاد شود. سپس، یک قابلمه یا یک کتری فلزی را با آب پر کنید. و آن را در ذغال سنگ قرار دهید. هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد. از یک دستکش فر برای خارج کردن آن استفاده کنید تا دستان خود را نسوزانید.

بخاطر داشته باشید که ممکن است ذغال سنگ هر قابلمه یا کتری را که استفاده می کنید غرق یا تیره شود، بنابراین ممکن است بخواهید با یکی از آن ها بروید که واقعاً نخواهید خواست که کثیف یا سوخته شوید.

روش پنجم: اجاق هیزمی

قابلمه یا کتری را روی آن قرار دهید تا آب شما گرم شود. اگر اجاق چوبی دارید که گاهی اوقات به آن اجاق گاز می گویند ، آن را با هیزم پر کنید و آتش بسوزانید. اجازه دهید آتش سوخته و اجاق گاز را گرم کند تا خوب و خوش طعم باشد. یک کتری فلزی را از آب پر کنید و آن را بالای اجاق گاز قرار دهید. هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد (ممکن است کمی طول بکشد). یک دست فر تهیه کنید و ظرف را از بالای اجاق بردارید.

در برخی از شومینه ها اجاق چوبی به آن متصل شده است تا حرارت قیف را گرم کرده و اتاق را گرم کند. اگر از این نوع تنظیمات استفاده کنید، می توانید آتش را در شومینه خود روشن کرده و کتری روی اجاق چوب خود قرار دهید!

روش ششم: اجاق موشکی

سوخت چوب خود را اضافه کرده و ظرفی با آب در بالای آن قرار دهید. اجاق راکت یک اجاق کوچک و فلزی با لوله ای J شکل است که از مقدار کمی چوب برای تولید گرمای زیاد استفاده می کند. اگر یکی دارید ، می توانید با استفاده از آن آب خود را خیلی راحت بجوشانید. به سادگی چوب را به محفظه سوخت اضافه کنید ، آن را روشن کنید و سپس یک گلدان یا یک کتری آب را روی سطح پخت و پز بالای اجاق گاز قرار دهید. هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد، می توانید ظرف را بردارید و همه چیز آماده است. اجاق های موشکی را می توانید در وسایل ورزشی محلی و فروشگاه های بیرونی خود پیدا کنید. می توانید بصورت آنلاین نیز سفارش دهید.

روش هفتم: اجاق پیکنیکی در زمان قطعی برق

اگر اجاق کوچک کمپ دارید، از آن برای جوشاندن یک قابلمه آب استفاده کنید. اجاق های کمپ از سوختی مانند بوتان یا پروپان استفاده می کنند. و در صورت قطع برق می توانند برای پخت و پز و جوشاندن آب مفید واقع شوند. اجاق کمپ را روشن کنید. و یک قابلمه یا یک کتری فلزی آب روی آن قرار دهید. تا شروع به جوشیدن کند. سپس ظرف را برداشته و در صورت اتمام استفاده از اجاق گاز، آن را خاموش کنید.

اجاق های اردو را می توانید در وسایل ورزشی محلی و فروشگاه های بیرونی خود پیدا کنید. می توانید بصورت آنلاین نیز سفارش دهید. داشتن آنها بسیار مفید است. بنابراین ممکن است بخواهید یکی را در گاراژ خود نگه دارید. که درصورت نیاز به آن فورا به سراغش بروید!

روش هشتم: اجاق خورشیدی

اگر هوا روشن و آفتابی باشد، می توانید از این آب برای جوشاندن استفاده کنید. اجاق های خورشیدی می توانند به شکل گنبد یا لوله درآیند و از مواد بازتابنده برای انعکاس اشعه های خورشید در مرکز برای گرم شدن و پخت غذا استفاده می کنند. همچنین می توانید از آنها برای جوشاندن آب استفاده کنید. اجاق خورشیدی را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار داده. ظرف پر از آب را در مرکز آن قرار دهید. در قابلمه را با درپوش بپوشانید. و صبر کنید تا آب شروع به جوشیدن کند. سپس، هنگام پوشیدن دستکش فر، ظرف را با احتیاط بردارید. تا دستان خود را نسوزانید.

روش نهم: استفاده از نمک

نمک آب شما را نمی جوشاند، اما چند قطره می تواند آن را ضد عفونی کند. اگر فقط لازم است آب را برای نوشیدن ایمن کنید، ۵ قطره از تنتور ۲٪ ید را به یک چهارم یا یک لیتر آب اضافه کنید. اگر آب فوق العاده آلوده است، ۱۰ قطره اضافه کنید. آب را خوب هم بزنید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند تا قطره ها را اضافه کنید تا ید فرصتی برای تمیز کردن کامل آن داشته باشد اگر تنها منبع آب شما از یک رودخانه، نهر، یا حتی برف باشد، این گزینه عالی است.

 

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

باریستا کافی هیپو (یک کیلویی)

باکس عطرانه رز گیفت

بالانس کافی هیپو (۲۵۰ گرمی)

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.