دانستی ها

کافئین و عملکرد ورزشی | قسمت اول

کافئین و عملکرد ورزشی

کافئین و عملکرد ورزشی

کافئین و عملکرد ورزشی | کافئین ماده ای قدرتمند است که می تواند عملکرد جسمی و روحی را بهبود بخشد. یک دوز واحد می تواند به طور قابل توجهی عملکرد ورزشی ، تمرکز و چربی سوزی را بهبود بخشد. نیروهای ویژه ایالات متحده حتی از آن برای افزایش عملکرد و آگاهی استفاده می کنند. کافئین در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها یافت می شود و بیش از ۹۰٪ مردم ایالات متحده آن را به طور منظم مصرف می کنند.

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

این مقاله فواید کافئین برای عملکرد ورزشی را توضیح می دهد. کافئین چگونه کار می کند کافئین به سرعت در جریان خون جذب می شود و سطح خون پس از ۹۰-۱۰۰ دقیقه به اوج خود می رسد. سطح کافئین برای مدت ۳-۴ ساعت بالا باقی مانده و سپس شروع به کاهش می کند. برخلاف اکثر مواد و مکمل ها ، کافئین می تواند سلول ها را در سراسر بدن ، از جمله سلول های عضلانی و مغز ، تحت تأثیر قرار دهد.

کافئین و عملکرد ورزشی

کافئین و عملکرد ورزشی

به همین دلیل ، تأثیرات کافئین بر بدن بسیار متنوع است. این شامل: سیستم عصبی: کافئین مناطقی از مغز و سیستم عصبی را برای بهبود تمرکز و انرژی فعال می کند ، در حالی که خستگی را کاهش می دهد. هورمون ها: اپی نفرین (آدرنالین) هورمونی است که پاسخ “جنگ یا گریز” را می دهد ، که می تواند عملکرد را افزایش دهد. چربی سوزی: کافئین می تواند از طریق لیپولیز یا تجزیه چربی در سلول های چربی ، توانایی بدن را در سوزاندن چربی افزایش دهد. اندورفین: β-اندورفین می تواند احساس سلامتی را افزایش دهد و به شما تمرین “بالایی” را بدهد که مردم اغلب پس از تمرین می کنند.

عضلات

کافئین ممکن است روی قشر حرکتی که بخشی از مغز است و از فعال سازی عضله خبر می دهد تأثیر بگذارد. دمای بدن: ثابت شده است که کافئین باعث افزایش ترموژنز یا تولید گرما می شود که به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید. گلیکوژن: کافئین همچنین ممکن است از ذخیره کربوهیدرات عضلانی جلوگیری کند ، در درجه اول به دلیل افزایش چربی سوزی. این می تواند عملکرد استقامت را افزایش دهد. کافئین در نهایت در کبد تجزیه می شود. خط پایین: کافئین می تواند به راحتی از بدن عبور کند. این اثرات مختلفی روی هورمون ها ، عضلات و مغز شما دارد.

عملکرد کافئین و استقامت

کافئین مکمل غذایی بسیاری از ورزشکاران است.

به دلیل تأثیرات مثبت آن بر عملکرد ورزشی ، برخی از سازمان ها – مانند NCAA – حتی شروع به ممنوعیت آن در دوزهای بالا کرده اند.

یک مطالعه نشان داد که ۹.۸ میلی گرم در پوند (۴۵/۴ میلی گرم در کیلوگرم ، یا حدود ۴۰۰ میلی گرم کل) کافئین باعث افزایش استقامت در ورزشکاران می شود.

آنها توانستند ۱.۳-۲ مایل (۲-۳.۲ کیلومتر) بیش از گروه دارونما مسافت را طی کنند.

در مطالعه ای که روی دوچرخه سواران انجام شد ، نشان داده شد که کافئین از کربوهیدرات یا آب برتری دارد. این میزان بار کاری را ۷.۴ درصد افزایش می دهد ، در مقایسه با ۵.۲ درصد در گروه کربوهیدرات ها.

یک مطالعه ترکیب کافئین و کربوهیدرات بود که باعث بهبود عملکرد ۹ درصدی در مقایسه با آب و ۴.۶ درصدی در مقایسه با کربوهیدرات تنها شد.

تحقیقات دیگر ، قهوه را به دلیل طبیعی بودن مقدار زیادی کافئین ، آزمایش کرده است.

در دویدن ۱۵۰۰ متری ، نوشیدنی های معمولی قهوه ۴.۲ ثانیه سریعتر از کسانی بودند که نوشیدنی های بدون قهوه می نوشیدند. مطالعه دیگر نشان داد که قهوه به کاهش درک تلاش کمک می کند. به ورزشکاران اجازه می دهد بیشتر کار کنند.

خط پایین:
نشان داده شده است که کافئین و قهوه باعث بهبود عمده عملکرد ورزشکاران استقامتی می شود.

کافئین و ورزش با شدت بالا

کافئین و عملکرد ورزشی | شواهد در مورد تأثیر کافئین بر ورزش با شدت بالا متفاوت است.

کافئین برای ورزشکاران آموزش دیده فواید چشمگیری دارد. اما به نظر می رسد که مزایای کمتری برای مبتدیان یا افرادی که آموزش ندیده اند است.

دو مطالعه در مورد مردان فعال تفریحی که دو سرعت دوچرخه سواری انجام می دهند ، هیچ تفاوتی بین اثرات کافئین و آب پیدا نکرد.

با این حال ، برای ورزشکاران رقابتی ، دو سرعت دوچرخه سواری مشابه ، کافئین را به بهبود قابل توجهی در قدرت متصل می کند.

مطالعه دیگری تأثیر کافئین بر روی شناگران آموزش دیده و آموزش دیده را بررسی کرد. باز هم ، بهبود مثبتی در گروه آموزش دیده مشاهده شد ، اما هیچ فایده ای در شناگران آموزش ندیده دیده نشد.

در ورزش های گروهی ، مکمل های کافئین باعث بهبود دقت عبور در راگبی ، عملکرد ۵۰۰ متر قایقرانی و زمان دو سرعت فوتبال می شوند.

خط پایین:

برای ورزشهای با شدت بالا مانند دوچرخه سواری یا شنا ، کافئین ممکن است برای ورزشکاران آموزش دیده مفید باشد. اما افراد غیر آموزش دیده.

کافئین و عملکرد ورزشی

کافئین و عملکرد ورزشی

ورزش های کافئین و قدرت | کافئین و عملکرد ورزشی

هنوز تحقیقات در مورد استفاده از کافئین در قدرت یا فعالیت های مبتنی بر قدرت در حال ظهور است.

اگرچه چندین مطالعه تأثیر مثبتی یافته اند ، اما شواهد قطعی نیستند.

یک مطالعه نشان داد که کافئین بر فشار نیمکت تأثیر مثبت دارد. اما بر قدرت پایین بدن یا دوچرخه سواری دوچرخه سواری تأثیری ندارد.

مقایسه ۲۷ مطالعه نشان داد که کافئین ممکن است قدرت عضلات پا را تا ۷٪ بهبود بخشد. اما هیچ تأثیری بر روی گروه های عضلانی کوچکتر ندارد.

کافئین همچنین ممکن است استقامت عضلانی را بهبود بخشد. از جمله میزان تکرارهایی که در یک وزن مشخص انجام می شود.

به طور کلی ، تحقیقات فعلی نشان می دهد که کافئین بیشترین مزایا را برای فعالیت های مبتنی بر قدرت که از گروه های بزرگ عضلانی ، تکرارها یا مدارها استفاده می کنند ، فراهم می کند.

خط پایین:

برای تمرینات قدرتی یا مبتنی بر قدرت ، تحقیقات در مورد اثرات کافئین اکثراً مثبت است ، اما هنوز هم مخلوط است.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.