آموزش ها

چای و دمنوش برای اضطراب | افراد مضطرب چه دمنوش هایی بخورند؟

قهوه

دمنوش برای اضطراب | افراد مضطرب چه دمنوش هایی بخورند؟

دمنوش برای اضطراب | برخی از چای های گیاهی می توانند باعث از بین رفتن استرس و اضطراب های گاه به گاه شوند ، در حالی که ممکن است از دیگران به عنوان یک درمان مکمل روتین برای یک بیماری زمینه ای استفاده شود. در این مقاله می خواهیم ببینیم کدام دمنوش برای اضطراب مناسب است.

مهم است که به یاد داشته باشید آنچه برای یک شخصی مفید است ممکن است برای شما مفید نباشد. یافتن ترکیب مناسب چای گیاهی یا چای گیاهی می تواند زمان بر باشد. اگرچه دمنوش های گیاهی از نظر فنی با کپسول های مکمل ، روغن ها و تنتورها متفاوت هستند ، اما فعلاً فعل و انفعالات ممکن است. قبل از افزودن دمنوش برای اضطراب خود به برنامه روزمره ، همیشه باید با پزشک یا سایر ارائه دهنده خدمات بهداشتی صحبت کنید.

 

۱. نعناع فلفلی (Mentha piperita)

از این گیاه کلاسیک باغی می توان مواردی فراتر از چاشنی استفاده کرد. برخی تحقیقات نشان می دهد که رایحه ممکن است احساس ناامیدی ، اضطراب و خستگی را کاهش دهد. تحقیقاتی که در یک مرکز تحقیقاتی معروف انجام شده بود، نشان داد که بو کردن نعناع می تواند به کاهش استرس و اضطراب کسانی که به دلیل حملات قلبی یا زایمان در بیمارستان هستند کمک کند.

چای برای یبوست

۲. بابونه (Matricaria chamomilla / Chamaemelum nobile)

این گل دیزی مانند مترادف با آرامش است و باعث می شود بابونه در بین معروف ترین چای های تسکین دهنده استرس باشد.

یک مطالعه ۲۰۱۶ معتبر منبع نشان داد که استفاده طولانی مدت از عصاره بابونه به طور قابل توجهی علائم متوسط تا شدید اختلال اضطراب عمومی (GAD) را کاهش می دهد. با این حال ، از بروز علائم بعدی جلوگیری نکرد.

 

۳. اسطوخودوس (Lavandula officinalis)

اسطوخودوس به خاطر اثرات آرامش بخشی که دارد بسیار معروف و محبوب است. اما آیا می دانید ممکن است به اندازه برخی از داروها در رفع اضطراب موثر باشد؟ محققان در یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ منبع معتبر دریافتند که سیلکسان ، یک داروی خوراکی کپسول اسطوخودوس ، به اندازه لورازپام در بزرگسالان مبتلا به GAD موثر است.

 

۴. کاوا (Piper methysticum)

کاوا یک چای آیینی در جزایر اقیانوس آرام است که به عنوان داروی اضطراب به طور گسترده ای استفاده می شود. این ممکن است با هدف قرار دادن گیرنده های GABA در مغز که مسئول احساس اضطراب هستند ، به منبع معتبر کار کند.

یک بررسی ۲۰۱۸ نشان می دهد که قرص های عصاره کاوا ممکن است در درمان اختلال اضطراب عمومی خفیف موثر باشد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

 

۵. والرین (Valeriana officinalis)

ریشه سنبل الطیب معمولاً به عنوان داروی گیاهی برای بی خوابی و سایر اختلالات خواب استفاده می شود. این ممکن است به بهبود بی خوابی مربوط به اضطراب کمک کند ، اما تحقیقات مختلفی انجام شده است.

یکی از مطالعات ۲۰۱۵ منبع معتبر دریافت که عصاره سنبل الطیب اضطراب را در زنانی که تحت یک روش پزشکی قرار دارند کاهش می دهد.

 

۶. Gotu kola (Centella asiatica)

Gotu kola به عنوان یک داروی سنتی و مقوی در بسیاری از فرهنگ های آسیایی استفاده می شود. این اغلب برای کاهش احساس خستگی ، اضطراب و افسردگی استفاده می شود.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ بر روی موش ها نشان داد که عصاره gotu kola ممکن است یک درمان موثر برای اضطراب حاد و مزمن باشد. برای درک کامل تأثیرات آن ، تحقیقات بیشتری لازم است.

 

۷. مرهم لیمو (Melissa officinalis)

بادرنجبویه که یکی از اقوام نعناع با رایحه لیمو است ، یک درمان گسترده برای بی خوابی ، اضطراب و افسردگی است. به نظر من با تقویت GABA ، یک انتقال دهنده عصبی که استرس را تسکین می دهد ، برای منبع معتبر کار می کند. در یک مطالعه ۲۰۱۱ منبع معتبر ، عصاره بادرنجبویه نشان داد که به اضطراب و بی خوابی خفیف کمک می کند تا بتواند کند.

محققان در مطالعه سال ۲۰۱۸ توضیح می دهند که مکمل بادرنجبویه علائم اضطراب ، افسردگی ، استرس و بی خوابی را در بیمار مبتلا به بیماری قلبی به نام آنژین کاهش می دهد.

 

۸. گل گاوزبان (Passiflora incarnata)

مدتهاست که از Passionflower برای بهبود کیفیت خواب استفاده می شود. همچنین ممکن است به کاهش علائم اضطراب کمک کند. محققان در یک مطالعه ۲۰۱۷ معتبر Trust Source دریافتند که یک مکمل این گیاه و همچنین یک داروی اصلی برای کاهش اضطراب در افرادی که کار دندانپزشکی دارند ، موثر است.

۹. چای سبز (Camellia sinensis)

چای سبز سرشار از l-theanine است ، یک اسید آمینه که ممکن است اضطراب را کاهش دهد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد دانش آموزانی که چای سبز می نوشند به طور مداوم نسبت به دانش آموزان گروه مسکن فشار روانی کمتری دارند.

 

۱۰. آشواگاندا (Withania somnifera)

Ashwagandha یک گیاه آیورودا است که گفته می شود برای مقابله با استرس و خستگی کمک می کند. یک مطالعه ۲۰۱۲ منبع معتبر نشان داد که مصرف عصاره ریشه به طور قابل توجهی سطح استرس را در طول دو ماه کاهش می دهد.

در یک بررسی ۲۰۱۴ از مطالعات همچنین نتیجه گیری شد که عصاره Ashwagandha به کاهش احساس استرس و اضطراب کمک می کند ، با این حال تحقیقات بیشتری برای تأیید این اثرات لازم است.

 

۱۱. ریحان مقدس (Ocimum sanctum)

ریحان مقدس که تولسی نیز نامیده می شود مربوط به ریحان اروپایی و تایلندی است. تحقیقات در مورد تأثیرات آن بر اضطراب یا استرس محدود است. یک مطالعه قدیمی منبع معتبر نشان داد که مصرف عصاره ریحان مقدس علائم اختلال اضطراب عمومی را کاهش می دهد.

 

۱۲. زردچوبه (Curcuma longa)

زردچوبه غنی از ترکیب ضد التهابی کورکومین است. یک بررسی تحقیق ۲۰۱۷ منبع معتبر دریافت که کورکومین ممکن است اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی داشته باشد.

 

۱۳. رازیانه (Foeniculum vulgare)

از چای رازیانه به طور سنتی برای آرام سازی اضطراب استفاده می شد. اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است ، اما یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۸ دریافت که رازیانه در زنانی که یائسه بودند دارای اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی است.

رازیانه

رازیانه

۱۴. گل رز (Rosa spp.)

مدت هاست که بوی گل رز با آرامش همراه است و حداقل یک مطالعه این موضوع را تأیید می کند. محققان در یک مطالعه ۲۰۱۶ منبع معتبر دریافتند که رایحه درمانی گلاب به کاهش احساس اضطراب در افراد مبتلا به بیماری کلیه در مرحله نهایی کمک می کند.

 

۱۵. جینسینگ (Panax spp.)

جینسینگ ممکن است یک درمان جهانی نباشد ، اما تحقیقات از مزایای خاصی پشتیبانی می کند.

به عنوان مثال ، یک مطالعه ۲۰۱۳ منبع معتبر نشان می دهد که ممکن است به محافظت از بدن در برابر اثرات استرس کمک کند. برخی از منابع معتبر منبع همچنین نشان می دهد که ممکن است خستگی را کاهش دهد.

 

۱۶. هاپس (Humulus lupulus)

در برخی از نوشیدنی ها می توانید راز تلخ را بچشید اما هاپ چیز تلخی نیست. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان می دهد که مصرف مکمل رازک می تواند علائم خفیف افسردگی ، اضطراب و استرس را کاهش دهد.

هنگامی که با سنبل الطیب ترکیب می شود ، مکمل های رازک همچنین ممکن است کیفیت خواب را بهبود بخشد.

 

۱۷. شیرین بیان (Glycyrrhiza glabra)

ریشه شیرین بیان که یک دمنوش برای اضطراب، سرماخوردگی و آنفولانزا است ، به یک شیرین کننده و آب نبات گسترده تبدیل شده است.

افراد همچنین برای کاهش استرس و خستگی از شیرین بیان استفاده می کنند ، اما تحقیقات محدود است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ بر روی موش ها نشان می دهد که عصاره شیرین بیان ممکن است استرس را کاهش دهد.

محققان در مطالعه جداگانه منبع ۲۰۱۳ روی موش ها دریافتند که عصاره شیرین بیان می تواند اثرات ضد اضطرابی داروهای سنبل الطیب و اضطراب را افزایش دهد.

 

 

۱۸. St. John’s Wort

خار مریم یکی از بهترین داروهای گیاهی مورد مطالعه برای افسردگی است. همچنین ممکن است به علائم اضطراب کمک کند. این گیاه ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد یا عوارض جانبی دیگری به دنبال داشته باشد ، بنابراین قبل از استفاده با پزشک یا داروساز صحبت کنید.

 

۱۹. رودیولا (Rhodiola rosea)

از رودیولا اغلب برای مدیریت استرس ، اضطراب و برخی اختلالات خلقی استفاده می شود. اگرچه برخی شواهد برای اثبات این موضوع وجود دارد ، یافته ها به طور کلی متناقض است منبع معتبر. برای درک واقعی کاربردهای بالقوه آن ، تحقیقات بیشتری لازم است.

 

 

اگرچه برخی از چای های گیاهی اثر آرام بخشی دارند ، اما برای ارزیابی کامل فواید بالقوه آنها ، تحقیقات بیشتری لازم است. هرگز نباید از داروهای گیاهی یا مکمل ها به جای درمان تجویز شده استفاده کنید.

برخی از چای های گیاهی می توانند عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کنند ، به خصوص در صورت مصرف زیاد. برخی دیگر می توانند منجر به تداخل خطرناک با داروهای بدون نسخه و بدون نسخه شوند. نوشیدن بسیاری از چای های گیاهی در دوران بارداری بی خطر نیست. قبل از نوشیدنهر دمنوش برای اضطراب خود مصرف مکمل های گیاهی ، همیشه باید با پزشک یا سایر ارائه دهنده خدمات بهداشتی مشورت کنید.

پیشنهاد نویسنده: چای برای کاهش وزن

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.