آموزش ها, دانستی ها

دمنوش برای معده درد | برای معده درد ها چه دمنوشی بخوریم؟

دمنوش برای معده درد

دمنوش برای معده درد | برای معده درد ها چه دمنوشی بخوریم؟

دمنوش برای معده درد | .هنگامی که معده شما ناراحت است ، نوشیدن یک فنجان چای داغ یک روش ساده برای تسکین علائم است. هنوز هم نوع چای ممکن است تفاوت زیادی ایجاد کند.

در حقیقت ، برخی از انواع خاص برای درمان مواردی مانند حالت تهوع ، اسهال و استفراغ نشان داده شده است. در اینجا ۹ چای برای تسکین ناراحتی معده آورده شده است.

 

  1. چای سبز

چای سبز به دلیل بسیاری از مزایای بالقوه سلامتی آن بسیار مورد تحقیق قرار گرفته است. در طول تاریخ به عنوان یک داروی طبیعی برای اسهال و عفونت از هلیکوباکتر پیلوری ، یک نوع باکتری که می تواند باعث درد معده ، حالت تهوع و نفخ شود ، استفاده می شد. همچنین ممکن است سایر معده ها را تسکین دهد.

به عنوان مثال ، یک مطالعه بر روی ۴۲ نفر نشان داد که چای سبز به طور قابل توجهی باعث کاهش فراوانی و شدت اسهال ناشی از پرتودرمانی می شود. در مطالعات حیوانی ، چای سبز و اجزای آن نیز برای درمان زخم معده نشان داده شده است ، که می تواند مسائلی مانند درد ، گاز و سو هاضمه را ایجاد کند.

بخاطر داشته باشید که بهتر است روزانه به ۱-۲ فنجان (۲۴۰-۴۷۵ میلی لیتر) از این دمنوش بخورید ، زیرا از قضا مصرف بیش از حد آن به دلیل دارا بودن کافئین زیاد با عوارض جانبی مانند حالت تهوع و ناراحتی معده در ارتباط است.

 

  1. چای زنجبیل

چای زنجبیل از جوشاندن ریشه زنجبیل در آب درست می شود. این ریشه ممکن است برای مسائل گوارشی مانند حالت تهوع و استفراغ بسیار مفید باشد.

طبق یک بررسی ، زنجبیل به جلوگیری از تهوع صبحگاهی در زنان باردار و همچنین حالت تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی کمک کرد. در یک بررسی دیگر اشاره شد که زنجبیل می تواند باعث کاهش گاز ، نفخ ، گرفتگی عضلات و سوtion هاضمه شود در حالی که از نظم روده نیز پشتیبانی می کند.

اگرچه بیشتر این مطالعات مکمل های زنجبیل با دوز بالا را مورد بررسی قرار داده اند ، اما چای زنجبیل ممکن است مزایای مشابهی داشته باشد. برای تهیه آن ، یک دستگیره زنجبیل پوست کنده رنده کرده و به مدت ۱۰-۲۰ دقیقه در آب جوش قرار دهید. صاف کنید و لذت ببرید به تنهایی یا با کمی لیمو ، عسل یا فلفل قرمز.

 

  1. چای نعناع

هنگامی که مشکلات شکمی شروع می شوند ، چای نعناع یک انتخاب معمول و مناسب است.

مطالعات حیوانی نشان می دهد که نعناع فلفلی می تواند عضلات روده را شل کند و به تسکین درد کمک کند. علاوه بر این ، بررسی ۱۴ مطالعه بر روی ۱۹۲۷ نفر نشان داد که روغن نعناع مدت ، فراوانی و شدت درد معده را در کودکان کاهش می دهد.

حتی نشان داده شده است که این روغن از تهوع و استفراغ مربوط به شیمی درمانی جلوگیری می کند. برخی مطالعات نشان می دهد که بوی ساده روغن نعناع مانع از حالت تهوع و استفراغ می شود.

اگرچه این مطالعات بیش از خود چای روی روغن متمرکز است ، چای نعناع فلفلی نیز می تواند مزایای مشابهی را فراهم کند.

می توانید این چای را از فروشگاه های مواد غذایی خریداری کنید و یا با قرار دادن برگ های خرد شده نعناع فلفلی به مدت ۷-۱۲ دقیقه در آب داغ آن را تهیه کنید.

 

  1. چای سیاه

چای سیاه دارای مجموعه ای از فواید سلامتی مشابه چای سبز است ، به ویژه برای تسکین معده. به خصوص ممکن است در درمان اسهال مثر باشد. در حقیقت ، در مطالعه ای بر روی ۱۲۰ کودک ، مصرف یک قرص چای سیاه به بهبود حجم ، دفعات و قوام حرکات روده کمک کرد. یک مطالعه ۲۷ روزه نشان داد که دادن عصاره چای سیاه به گله های آلوده به E. coli شیوع اسهال را ۲۰٪ کاهش می دهد.

در حالی که بیشتر تحقیقات در مورد مکمل ها است ، چای خود هنوز هم ممکن است به رفع مشکلات معده کمک کند. با این حال ، بهتر است مصرف خود را به ۱-۲ فنجان (۲۴۰-۴۷۵ میلی لیتر) در روز محدود کنید ، زیرا مقدار بیش از حد کافئین آن ممکن است باعث ناراحتی معده شود.

 

  1. چای رازیانه

رازیانه گیاهی در خانواده هویج است که دارای طعم شیرین بیان است. چای این گیاه گل دهنده معمولاً برای درمان انواع بیماری ها از جمله معده درد ، یبوست ، گاز و اسهال استفاده می شود. در یک مطالعه بر روی ۸۰ زن ، مصرف مکمل رازیانه برای چندین روز قبل و در طول قاعدگی علائم مانند حالت تهوع را کاهش داد.

یک مطالعه آزمایشگاهی همچنین نشان داد که عصاره رازیانه مانع رشد چندین سویه باکتری مضر می شود.

 

دمنوش برای معده درد

 

مطالعه دیگر بر روی ۱۵۹ نفر نشان داد که چای رازیانه باعث تقویت نظم گوارشی و همچنین بهبود روده پس از جراحی می شود.

سعی کنید چای رازیانه را در خانه با ریختن ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب داغ روی ۱ قاشق چایخوری (۲ گرم) دانه های خشک رازیانه درست کنید. در غیر این صورت می توانید ریشه ها یا برگ های گیاه رازیانه را به مدت ۵-۱۰ دقیقه قبل از صاف کردن در آب داغ قرار دهید.

 

  1. چای شیرین بیان

شیرین بیان به دلیل داشتن طعم کاملاً شیرین ، کمی تلخ مشهور است. بسیاری از اشکال طب سنتی از این حبوبات برای رفع ناراحتی معده استفاده کرده اند.

مطالعات متعدد نشان می دهد که شیرین بیان به بهبود زخم معده کمک می کند ، که می تواند علائمی مانند درد معده ، حالت تهوع و سوi هاضمه را تحریک کند – وضعیتی که باعث ناراحتی معده و سوزش معده می شود.

قابل توجه است ، یک مطالعه طولانی مدت بر روی ۵۴ نفر نشان داد که مصرف ۷۵ میلی گرم عصاره شیرین بیان دو بار در روز به طور قابل توجهی سوi هاضمه را کاهش می دهد.

با این حال ، تحقیقات بیشتری در مورد چای شیرین بیان به طور خاص مورد نیاز است. این چای را می توانید در بسیاری از سوپرمارکت ها و همچنین بصورت آنلاین تهیه کنید. این ترکیب اغلب با سایر مواد مخلوط چای گیاهی ترکیب می شود.

به خاطر داشته باشید که ریشه شیرین بیان با چندین عارضه جانبی مرتبط است و می تواند به مقدار زیاد خطرناک باشد. بنابراین ، روزانه به ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) چای شیرین بیان بچسبید و در صورت داشتن هرگونه شرایط پزشکی با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مشورت کنید.

 

  1. چای بابونه

چای بابونه سبک ، خوش طعم و غالباً یکی از آرامش بخش ترین نوع چای به حساب می آید.

این اغلب برای شل کردن عضلات گوارشی و درمان مواردی مانند گاز ، سو، هاضمه ، بیماری حرکت ، حالت تهوع ، استفراغ و اسهال استفاده می شود.

در یک مطالعه بر روی ۶۵ زن ، مصرف ۵۰۰ میلی گرم عصاره بابونه دو بار در روز باعث کاهش دفعات استفراغ ناشی از شیمی درمانی در مقایسه با گروه کنترل شد. یک مطالعه روی موش ها همچنین نشان داد که عصاره بابونه از اسهال جلوگیری می کند.

 

چای برای سردرد

 

در حالی که این مطالعات مقادیر زیادی از عصاره بابونه را آزمایش کرده است ، چای تهیه شده از این گلهای گل مروارید نیز ممکن است مشکلات معده را تسکین دهد.

برای تهیه آن ، یک کیسه چای از پیش آماده یا ۱ قاشق غذاخوری (۲ گرم). برگ خشک بابونه را به مدت ۵ دقیقه در ۱ فنجان (۲۳۷ میلی لیتر) آب داغ خیس کنید.

 

  1. چای ریحان مقدس

ریحان مقدس که به نام تولسی نیز شناخته می شود. ، یک گیاه قدرتمند است که مدتهاست به دلیل خواص دارویی مورد احترام است.

اگرچه به اندازه سایر چای ها معمول نیست ، اما گزینه خوبی برای تسکین معده درد است. چندین مطالعه بر روی حیوانات مشخص کرده است که ریحان مقدس در برابر زخم معده محافظت می کند. می تواند باعث ایجاد علائم گسترده ای از جمله درد معده ، سوزش معده و حالت تهوع شود.

در حقیقت ، در یک مطالعه حیوانی. ، ریحان مقدس در طی ۲۰ روز از درمان ، میزان زخم معده را کاهش می دهد. زخم های موجود را به طور کامل بهبود می بخشد. کیسه های چای ریحان را می توان در بسیاری از فروشگاه های بهداشت و همچنین آنلاین یافت. همچنین می توانید از پودر ریحان مقدس خشک استفاده کنید تا خودتان یک فنجان تازه دم کنید.

 

  1. چای نعناع

نعناع مانند نعناع فلفلی می تواند به رفع ناراحتی های گوارشی کمک کند. این ماده از ترکیبی به نام کارون (carvone) برخوردار است. این ماده به شما در کاهش انقباضات عضلانی در دستگاه گوارش کمک می کند.

در یک مطالعه ۸ هفته ای ، به ۳۲ نفر مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر. (IBS) محصولی حاوی نعناع نیزه ، گشنیز و بادرنجبویه همراه با اسهال یا داروی یبوست داده شد. کسانی که از محصول نعناع استفاده می کردند. ، به طور قابل توجهی درد ، ناراحتی و نفخ معده را نسبت به گروه کنترل کمتر گزارش کردند.

 

دمنوش برای معده درد

 

 

همچنین ، یک مطالعه آزمایش لوله ای نشان داد که این نعناع از رشد چندین سویه باکتری جلوگیری می کند. این باکتری ها ممکن است در بیماری های غذایی و مشکلات شکمی نقش داشته باشند. با این وجود ، تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

چای نعناع آسان در خانه تهیه می شود. کافی است ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب را به جوش آورده. ، آن را از روی حرارت برداشته و یک مشت برگ نعناع نیز اضافه کنید. به مدت ۵ دقیقه شیب داشته باشید ، سپس صاف کرده و سرو کنید.

 

تحقیقات نشان می دهد که چای بسیاری از خواص تقویت کننده سلامتی را فراهم می کند. در حقیقت ، بسیاری از انواع چای می توانند به رفع ناراحتی معده کمک کنند. چه حالت تهوع ، سوهاضمه ، نفخ یا گرفتگی عضله داشته باشید. ، دم کردن یکی از این نوشیدنی های خوشمزه راهی ساده برای بازگشت به بهترین حالت است.

پیشنهاد نویسنده: چای برای لاغری

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.