آموزش ها

دمنوش برای قاعدگی | در دوران قاعدگی چه دمنوش هایی بخوریم؟

چای برای تسکین باد معده

دمنوش برای قاعدگی | در دوران قاعدگی چه دمنوش هایی بخوریم؟

دمنوش برای قاعدگی | دوره های دردناک که به آن دیسمنوره نیز می گویند ، گرفتگی شکم ، کمر و ران است. گرفتگی های قاعدگی می تواند چند روز قبل از شروع قاعدگی شروع شود. پروستاگلاندین ها ، ماده ای هورمونی مانند در التهاب دخیل است که باعث انقباض رحم و از بین رفتن پوشش رحم می شود.

این ریختن خونریزی دوره شماست. دمنوش های گیاهی می توانند به تعادل هورمون ها کمک کرده و با التهاب مقابله کنند و ناراحتی های دوره قاعدگی شما مانند گرفتگی عضلات ، سردرد و تغییرات خلقی را کاهش دهند.

در اینجا برخی از گیاهان عالی وجود دارد که به علائم PMS کمک می کنند که اغلب برای جایگزینی طبیعی برای حمایت از یک چرخه سالم قاعدگی + چای شامل همه این گیاهان شگفت انگیز استفاده می شود.

دمنوش برای قاعدگی

 

شاه توت (Vitex Agnus Castus)

 

دمنوش شاه توت پاک از زمان های بسیار قدیم مورد استفاده قرار می گرفت و بومی مدیترانه و غرب آسیا است. تحقیقات در دوران مدرن نشان داده است که این توت ها دارای خواص هورمونی هستند ، به عنوان یک متعادل کننده هورمون عمل می کنند. تصور می شود توت عفیف در غده هیپوفیز عمل می کند و باعث افزایش سطح پروژسترون می شود و مشکلات هورمونی را بهبود می بخشد. این اقدامات همچنین موجب تسکین PMS از جمله حساسیت به پستان ، تغییرات خلقی و نظم قاعدگی می شوند.

 

برگ تمشک

 

گرچه ممکن است به تمشک به عنوان یک میوه ی شیرین نگاه کنید ، اما از دمنوش برگ تمشک معمولاً برای رحم و برای تقویت عضلات رحم استفاده می شود. از برگ تمشک غالباً برای تسکین درد پس از قاعدگی استفاده می شود و می تواند خونریزی شدید قاعدگی را کنترل کند. لذت بردن از یک فنجان گرم دمنوش برگ تمشک در طول چرخه می تواند خیال شما را بسیار راحت کند.

 

بابونه

 

از دمنوش بابونه اغلب برای اثرات آرامش بخش و آرامش بخش استفاده می شود. این اقدامات به کاهش خلق و خوی مضطرب کمک می کند. استفاده از دمنوش بابونه برای تسکین گرفتگی های دوران قاعدگی تا زمان روم باستان برمی گردد. امروزه بابونه یک گزینه عالی برای تسکین PMS است.

بابونه

بابونه

رازیانه

 

دمنوش رازیانه اغلب به عنوان کمک کننده هضم غذا برای کاهش نفخ و گاز استفاده می شود. همچنین از دمنوش رازیانه برای تسکین دردهای پریود استفاده می شود. مصرف رازیانه در طی دو ماه می تواند به کاهش گرفتگی قاعدگی و بی نظمی قاعدگی کمک کند. رازیانه برای تسکین PMS ضروری است.

گیاهی با طعم شیرین بیان و بافتی ترد مانند کرفس ، دمنوش رازیانه حاوی آنتول (ترکیبی با اثرات ضد اسپاسم) است که ممکن است به تسکین گرفتگی قاعدگی در برخی افراد کمک کند.

تحقیقات موجود شامل یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات پرستاری و مامایی ایران در سال ۲۰۱۵ است که اثرات عصاره رازیانه (رازیانه) و ویتاگنوس را در مقایسه با داروی ضد درد مفنامیک اسید برای دیسمنوره اولیه بررسی می کند.

در این مطالعه ، ۱۰۵ زن با دیسمنوره خفیف تا متوسط از عصاره رازیانه ، عصاره وایتکس ، مفنامیک اسید یا دارونما استفاده کردند. در طی دو چرخه بعد از مداخله ، رازیانه و ویتاگنوس در مقایسه با مفنامیک اسید تأثیر بیشتری داشتند. با این حال ، بررسی کاکرین از این مطالعه گفت که شواهد از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است.

 

یام وحشی

 

دمنوش یام وحشی اغلب برای تسکین علائم یائسگی و همچنین دردهای پریود استفاده می شود. عملکرد این ریشه هورمونی ، ضد التهابی و تسکین دهنده اسپم ها است. یام وحشی یکی از گیاهانی است که التهاب را کاهش می دهد. این اقدامات به کاهش گرفتگی های قاعدگی کمک می کند.

 

زنجبیل

 

این گیاه گرم کننده ممکن است با کاهش سطح پروستاگلاندین های درد آور. (همچنین مبارزه با خستگی که معمولاً با سندرم قبل از قاعدگی همراه است). به کاهش گرفتگی و تسکین مشکلات قاعدگی کمک کند.

چای زنجبیل

چای زنجبیل

در مطالعه ای که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. ، افرادی که از شروع دوره قاعدگی خود چهار بار در روز کپسول ۲۵۰ میلی گرم.(میلی گرم) زنجبیل مصرف کردند. ، سطح تسکین درد را برابر با اعضای مطالعه که دردهای قاعدگی خود را درمان کردند ، تجربه کردند. با ایبوپروفن.

مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۲ در BMC Complementary and Alternative Medicine منتشر شده است. ، استفاده از پودر ریشه زنجبیل یا دارونما را در ۱۲۰ نفر با دیسمنوره اولیه متوسط ​​یا شدید مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و دریافت که در شدت درد بین گروه های زنجبیل و دارونما تفاوت معنی داری وجود دارد.

کسانی که پودر ریشه زنجبیل را دو روز قبل از شروع قاعدگی مصرف می کنند و سه روز اول قاعدگی خود را ادامه می دهند کمترین درد را دارند.

 

جمع بندی

دمنوش های گیاهی یک درمان طبیعی عالی برای گرفتگی های قاعدگی است. در یک یا دو هفته منتهی به دوره قاعدگی ، در مرحله لوتئال چرخه قاعدگی ، گرفتگی قاعدگی داریم. هرچه به پریود خود نزدیکتر می شویم ، بدن ما شروع به تولید پروستاگلاندین ها می کند ، که در واقع ترکیبات التهابی هستند و برای انقباض رحم در پوشش داخلی رحم (پریود) کمک می کنند.

گرفتگی قاعدگی اغلب نتیجه پروستاگلاندین های اضافی در بدن است. همچنین می توانیم گرفتگی عضلانی را با عدم تعادل استروژن و پروژسترون مشاهده کنیم ، به طور معمول با افزایش سطح استروژن یا سطح پایین پروژسترون. چای های گیاهی می توانند به شما کمک کنند تا گرفتگی های دردناکی را که ممکن است قبل از قاعدگی تجربه کنیم ، خنثی کند.

پیشنهاد نویسنده: درمان کبد چرب با دمنوش

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.