آموزش ها

چای برای سردرد | دمنوش‌های گیاهی مناسب سردرد

چای برای سردرد

چای برای سردرد | دمنوش‌های گیاهی مناسب سردرد

صرف نظر از نوع سردرد شما ، نوشیدن یک فنجان چای گرم ممکن است تا حدی از درد ضربان دار و منحرف کننده سر شما تسکین دهد. با این ۶ چای گیاهی برای سردرد بهبود پیدا کنید.

انواع مختلفی از سردرد وجود دارد. سردردهای تنشی باعث ایجاد دردی خفیف تا متوسط می شوند و تمایل دارند هر دو طرف سر را درگیر کنند. میگرن باعث درد متوسط تا شدید می شود که اغلب فقط در یک طرف است. اینها فقط دو نوع از انواع سردردهایی هستند که می توانید تجربه کنید.

 

چای زنجبیلی

 

زنجبیل یکی از ادویه های آشپزی است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و طیف وسیعی از فواید سلامتی را برای شما فراهم می کند. این ماده حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمندی است که به کاهش التهاب ، که می تواند باعث سردرد شود ، کمک می کند.

یک مطالعه کوچک ۲۰۱۴ منبع معتبر نشان داد که مصرف پودر زنجبیل تقریباً به اندازه مصرف دوز سوماتریپتان ، یک داروی رایج میگرن ، برای درمان میگرن موثر است.

 

 

چای زنجبیل حتی برای زنان باردار نیز بی خطر است. اما در هر صورت بهتر است در صورت باردار بودن یا شیردهی با پزشک خود صحبت کنید تا از ایمنی خود و فرزندتان مطمئن شوید. اگر بیماری کیسه صفرا دارید یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید ، باید قبل از مصرف چای زنجبیل با پزشک خود صحبت کنید.

 

نعنا

 

طبق منبع National Institutes of HealthTrusted Source ، برخی شواهد نشان می دهد که استفاده موضعی روغن نعناع روی پیشانی می تواند سردردهای تنشی را کاهش دهد. روغن نعناع دارویی معمولاً بسیار قوی تر از چای نعناع است. چای نعناع به طور کلی برای اکثر افراد بی خطر است و با هیچ عارضه ای همراه نیست.

 

چای پوست بید

 

پوست بید هزاران سال است که برای درمان درد و التهاب استفاده می شود. پوست بید – که پوست انواع درختان بید است – دارای یک ماده فعال به نام سالیسین است. سالیسین از نظر شیمیایی مشابه آسپرین است. پوست بید بسیار شبیه آسپیرین است که اگر نمی توانید آسپرین مصرف کنید نباید آن را مصرف کنید. کودکان ، زنان شیرده یا باردار و افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند نیز باید از پوست بید خودداری کنند.

 

چای میخک

 

میخک ادویه ای با ارزش و بومی اندونزی است و در سراسر جهان رشد می کند. قرن هاست که برای درمان انواع مختلف درد از جمله سردرد استفاده می شود. این احتمالاً به دلیل خاصیت ضد دردی آن است. داروهای ضد درد به جلوگیری یا کاهش درک درد کمک می کنند.

 

 

شما می توانید میخک کامل بخرید و در خانه خرد کنید. ۱ قاشق چای خوری میخک آسیاب شده را به مدت ۱۰ دقیقه در یک آب در حال جوش قرار دهید. صاف کنید و لذت ببرید.

میخک حاوی مواد شیمیایی است که ممکن است توانایی بهبودی شما را کند کند ، بنابراین اگر دارو های رقیق کننده خون مصرف می کنید یا اخیراً جراحی کرده اید قبل از مصرف چای میخک با پزشک خود صحبت کنید.

 

چای گل مینا یا گاوچشم

 

Feverfew گیاهی است با سابقه طولانی استفاده دارویی. بسیاری از منابع معتبر استفاده از گیاه تب در درمان میگرن را ارزیابی کرده است. علاوه بر درمان درد سردرد عمومی ، گیاه گاوچشم یا مینا حتی ممکن است به جلوگیری از میگرن نیز کمک کند.

چای گل مینا ممکن است گاهی اوقات باعث تحریک دهان و لثه شود. اگر این اتفاق افتاد سعی کنید از آب بیشتر و برگ های کمتری استفاده کنید. در حین بارداری چای گیاه تب را ننوشید زیرا ممکن است باعث زایمان شود.

 

چای بابونه

 

چای بابونه معمولاً منبع معتبری است که برای درمان بی خوابی و اضطراب استفاده می شود. در حالی که هیچ تحقیقی به وضوح ارتباط چای بابونه با درمان سردرد را نشان نداده است ، اما اثرات آرامش بخشی ممکن است به سر درد های تنشی کمک کند.

اگر نسبت به گل محمدی ، گل داوودی ، گل همیشه بهار یا گل مروارید حساسیت دارید ، مصرف بابونه می تواند باعث واکنش آلرژیک شود. در صورت استفاده از داروهای رقیق کننده خون یا داروهای ضد ریز برای پیوند عضو ، باید قبل از نوشیدن چای بابونه با پزشک خود صحبت کنید.

 

دمنوش برای بی خوابی

 

سردرد می تواند یک درد واقعی باشد ، به خصوص اگر به درمان های رایج پاسخ ندهد. دفعه دیگر که احساس کردید یکی از آن ها شروع شده است، سعی کنید یکی از این دمنوش های گیاهی را برای تسکین دم کنید.

صرف یک لحظه توقف و استراحت با این چای های تسکین دهنده ممکن است برای جلوگیری از ایجاد سردرد کافی باشد. اگر مرتباً چای نمی نوشید، بیشتر این گیاهان به عنوان مکمل های غذایی نیز موجود هستند. با این حال ، قبل از افزودن سایر مکمل های گیاهی باید با پزشک خود صحبت کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: درمان استرس با دمنوش های گیاهی

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.