آموزش ها, دانستی ها

دمنوش برای سرماخوردگی | در هنگام سرماخوردگی چه دمنوشی بخوریم؟

انواع چای

هنگامی که به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا هستید ، یکی از اولین توصیه های پزشک نوشیدن مایعات بیشتر است. در حالی که آب و سایر نوشیدنی ها برای بهبودی شما بسیار مهم هستند ، بسیاری از افراد برای مقابله با بیماری خود به دنبال چای می روند. برای کارمندان در سراسر جهان ، چای همچنین می تواند علائم یک بیماری را در حالی که شبانه روز است تسکین دهد.

تنها نکات منفی استفاده از چای برای غلبه بر یک بیماری ، گزینه های فراوان پیش روی شماست که البته نکته مثبتی به حساب می آید. بسته به بیماری یا نیاز شما ، چای های زیادی برای کمک به شما وجود دارد.

مایعات گرم چای گلو را تسکین می دهد و به احتقان کمک می کند. همچنین باعث افزایش خواص ضد باکتری می شود که به درمان سریع سرماخوردگی کمک می کند. وقتی مقداری عسل به چای خود اضافه می کنید ، به سرفه کمک می کند و اگر از یک لیمو در چای خود استفاده کنید ، بدن با افزایش ویتامین C بیماری را ضعیف می کند.

دمنوش برای سرماخوردگی

دمنوش برای سرماخوردگی

کدام دمنوش یا چای؟

 

اگرچه ممکن است فکر کنید که همه چای ها هنگام کمک به سرماخوردگی یا آنفولانزا یکسان هستند ، اما این مورد نیست. برخی از چای ها حاوی خواصی هستند که به سیستم ایمنی بدن تقویت کرده و از شر میکروب های بد خلاص می شوند. چای های گیاهی و واقعی از سرماخوردگی و همچنین علائم آنفولانزا سود می برند ، بنابراین در کمترین زمان به سلامتی خود برمی گردید.

فقط بخاطر داشته باشید که چای مناسب به هیچ وجه جایگزین آنتی بیوتیک ها یا داروهای تجویز شده برای کمک به بیماری شما نمی شود. اما ، از آنجا که بیشتر کارمندان در حالی که بیمار هستند به کار خود ادامه می دهند ، ما معمولاً برای مقابله با علائم هنگام کار در دفتر به کمک نیاز داریم.

 

در این صورت ، این چای هایی است که باید هنگام نوشیدن سرماخوردگی یا آنفولانزا بنوشید:

 

دمنوش برای سرماخوردگی: نعناع تند

فراتر از طعم مشخص چای نعناع فلفلی ، در برگها نیز منتول می خورید که در صورت سرفه به شما کمک می کند. این خاصیت همانند قطره سرفه است و همچنین با خلاص شدن از گرفتگی به تنفس کمک می کند. این چای همچنین باعث کاهش درد ، التهاب و بدن درد می شود. حتی USDA با داروهای ضد میکروبی و همچنین ضد ویروسی از چای نعناع فوایدی یافته است.

 

دمنوش برای سرماخوردگی: بابونه

همراه با مایعات ، پزشکان استراحت را برای غلبه بر بیماری شما توصیه می کنند. متاسفانه خوابیدن در حالی که بیمار با سرماخوردگی یا آنفولانزا است می تواند کار دشواری باشد.

گلهای چای بابونه برای کمک به شما در خواب مهم هستند. گیاهان بابونه در گلبرگ ها فلاونوئید دارند که واکنش آرام بخشی دارند. این چای همچنین دارای خواص ضد التهابی است ، بنابراین هنگام نوشیدن این چای فواید بیشتری به همراه دارد.

 

دمنوش برای سرماخوردگی: اکیناسه

این گل بنفش که در آمریکای شمالی یافت می شود ، در صورت مصرف مکمل ، خطر سرماخوردگی شما را ۵۸٪ کاهش می دهد. خواص ضد التهابی موجود در اکیناسه همچنین می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند و زمان صرف شده با سرماخوردگی یا آنفولانزا را کاهش دهد.

هنگامی که چای اکیناسه دم می کنید ، بهترین انتخاب چای برای مبارزه با بیماری پیش رو است.

 

دمنوش برای سرماخوردگی: زنجبیل

اگر گلودرد دارید ، چای زنجبیل آن را تسکین می دهد. زنجبیل حاوی مواد ضد التهابی و همچنین میکروارگانیسم ها را منع می کند ، که می تواند منجر به عفونت شود.

اگر همراه با بیماری معده شما ناراحت شود ، چای زنجبیل به حالت تهوع کمک می کند. چای همچنین می تواند سینوس ها و گرفتگی را از بین ببرد ، در حالی که استفراغ و بیماری حرکت را کاهش می دهد.

 

دمنوش برای سرماخوردگی: سنجد

از سنجد برای تسکین علائم بیماری قرن هاست که استفاده می شود.

یکی از مواد اصلی موجود در سنجد، آنتی اکسیدان ها است. مملو از آنتی اکسیدان ها ، سنجد به سیستم ایمنی بدن کمک می کند. شربت ها و عصاره های موجود در گلدانی نیز توانایی کوتاه کردن زمان بیمار در اثر سرماخوردگی یا آنفولانزا را نشان داده است.

دمنوش برای سرماخوردگی: چای سبز

تمرکز روی یک منطقه که چای سبز روی سلامتی تأثیر می گذارد ، دشوار است. از بهبود عملکرد مغز گرفته تا چربی سوزی ، چای سبز نوعی چاقوی نوشیدنی های گرم ارتش سوئیس است.

وقتی نوبت به سرماخوردگی و آنفولانزا می رسد ، آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز به دفع باکتری های بد و رادیکال های آزاد کمک می کنند. هنگام نوشیدن این چای احتقان و سرفه کاهش می یابد.

دمنوش برای سرماخوردگی

دمنوش برای سرماخوردگی

دمنوش برای سرماخوردگی: هبیسکوس

چای دیگری که مملو از آنتی اکسیدان است ، گیاه گل ماهی نیز سرشار از ویتامین C و آهن است. هر دو ویژگی به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا متعادل بماند و با باکتری ها مقابله کند.

دمنوش برای سرماخوردگی: گزنه

گیاه گزنه ممکن است اکنون کمتر از زمان های گذشته مورد استفاده قرار گیرد ، اما مزایای چای از بین نرفته است.

گیاهان گزنه غنی از ویتامین و مواد معدنی زیادی هستند. اما دو مورد از مهم ترین آنها ویتامین C و کاروتن هستند. هر دو خاصیت بیشتر به سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند تا با باکتری های خارجی مقابله کند.

 

نوشیدن چای مناسب ممکن است در هنگام بیماری به ما کمک کند. اما اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از بیماری به طور کامل انجام دهید. تزریق آنفولانزا هر ساله اصلاح می شود تا با برجسته ترین سویه های آن فصل مبارزه کند. یک کلینیک آنفولانزا در محل نیز می تواند کمک زیادی به جلوگیری از شیوع در مطب شما در طول فصل آنفولانزا کند.

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای گلودرد

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.