آموزش ها, دانستی ها

دمنوش برای آلرژی | در مواقع آلرژی چه دمنوشی استفاده کنیم؟

دمنوش برای آلرژی

دمنوش برای آلرژی | در مواقع آلرژی چه دمنوشی استفاده کنیم؟

دمنوش برای آلرژی | آلرژی فصلی که به آن رینیت آلرژیک یا تب یونجه گفته شود ، واکنش های ایمنی بدن تقریباً یک چهارم مردم کانادا را در طول فصل آلرژی ، از آوریل تا آگوست تحت تأثیر قرار می دهند. بسیاری از افراد برای تسکین علائم خود به داروهای آنتی هیستامین فروخته شده در داروخانه ها روی می آورند. با این حال ، یک راه حل موثر ، طبیعی و خوشمزه برای مبارزه با این واکنش ها در آشپزخانه شما وجود دارد.

 

در اینجا ۸ نوع چای و چای گیاهی برای کمک به شما در فصل حساسیت آورده شده است!

 

آلرژی

چه عواملی باعث بروز آنها می شود؟

علائم آلرژی فصلی معمولی است و به اشتباه می تواند با سرماخوردگی اشتباه گرفته شود. رینیت آلرژیک یک واکنش دفاعی سیستم ایمنی بدن به مواد آلرژی زا است. رایج ترین آنها گرانولهای گرده از درختان خاکستر ، توس ، بلوط و افرا است که در ماه های آوریل و مه منتشر می شود ، گرده های چمن تولید شده در ژوئن و ژوئیه ، گل توت که در ماه اوت رشد می کند یا موی حیوانات از حیوانات خانگی و کنه های خانه شما در طول سال رشد می کند.

 

چه علائمی دارد؟

بدن با تولید سیگنال های پیش التهاب سعی در دفاع از خود در برابر این مواد آلرژی زا دارد. افراد مبتلا اغلب علائمی مانند عطسه های مکرر ، سرفه ، خارش چشم و اشک ریزش مداوم و همچنین احساس گزگز و آبریزش بینی را تجربه می کنند. بعضی حتی سردرد ، بی خوابی ، تحریک پذیری و کاهش اشتها دارند.

 

کدام دمنوش برای آلرژی مناسب است؟

 

دمنوش برای آلرژی

 

اگر فصل آلرژی دردسرساز است ، فرصتی عالی برای خوشبو کردن برخی از چای ها و دمنوش های گیاهی برای کمک به این علائم ناراحت کننده است.

 

  1. چای قرمز

“چای قرمز” ، چای گیاهی رویبوس حاوی چندین ماده طبیعی (بیوفلاونوئیدها مانند روتین و کوئرستین) است که جلوی ترشح هیستامین ها را می گیرد – عامل مهمی در واکنش های آلرژیک. مصرف منظم چای رویبوس به متابولیسم مواد حساسیت زا و تسکین علائم ، از جمله تحریکات پوستی کمک می کند.

 

  1. چای زنجبیل

فضیلت زنجبیل بی شمار است و اغلب برای مقابله با حالت تهوع استفاده می شود. با این حال ، چای های حاوی زنجبیل همچنین یک آنتی هیستامین طبیعی عالی و تزریق است که به کاهش التهاب مخاط بینی کمک می کند.

 

  1. چای نعناع فلفلی

دمنوش های نعناع فلفلی یا چای های گیاهی به عنوان مواد ضد احتقان عمل می کنند. این نوع نعناع باعث کاهش ترشح آنزیم های ضد التهاب مانند هیستامین ها می شود که علت واکنش های ایمنی در برابر مواد آلرژی زا هستند.

 

دمنوش برای آلرژی

 

  1. مرهم لیمو

مومیایی لیمو ، بخشی از خانواده نعناع ها ، یک گیاه معطر با رایحه ای از لیمو است. دمنوش های گیاهی با مرهم لیمو علاوه بر تقویت آرامش ، سردرد و علائم تنفسی مرتبط با فصل آلرژی را تسکین می دهند.

 

  1. چای شیرین بیان

ریشه شیرین بیان از گیاه شیرین بیان به دلیل اثرات آنتی هیستامین و ضد التهابی مشهور است. دم کرده چای گیاهی با شیرین بیان به خارش بینی کمک می کند.

 

  1. چای سبز

چای سبز یک آنتی اکسیدان غنی از کورستین است – یک ترکیب گیاهی است که باعث محافظت ضد التهابی در برابر مواد حساسیت زا می شود. این کوئرستین است که رنگدانه ای به چای سبز می بخشد و به جلوگیری از واکنشهای ایمنی ناشی از گرده ، گرد و غبار و موی حیوانات کمک می کند.

 

  1. توت

کوئرستین در توت نیز یافت می شود. بنابراین یک دمنوش گیاهی بلوبری یک تزریق عالی برای کاهش علائم فصلی است.

 

  1. ترمریک

زردچوبه به دلیل اثرات ضد التهابی بسیار شناخته شده است. علاوه بر این ، همچنین با نقش یک آنتی هیستامین طبیعی به کاهش علائم ناشی از فصل آلرژی کمک می کند. شما می توانید به طور منظم از یک چای گیاهی زردچوبه که به خوبی تزریق شده لذت ببرید تا مزایای آن را احساس کنید.

 

سعی کنید با پرهیز از خشک شدن لباس و ملافه های بیرون از خانه با گرده تماس نگیرید. از صبح زود لذت ببرید ، قبل از ساعت ۹ صبح ، پنجره های خود را باز کنید. در حالی که شبنم مانع از شناور شدن مواد آلرژی زا در هوا می شود. روز را با دوش تازه که مواد آلرژی زای چسبیده به مو و پوست شما را تمیز می کند به پایان برسانید.

برای لذت بردن از یک فنجان چای خوب یا چای گیاهی در هر زمان در بهار و تابستان وقت بگذارید. زیرا این بهترین راه برای لذت بردن از فصل آلرژی است!

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.