آموزش ها, دمنوش

دمنوش های مناسب میگیرن و سر درد

دمنوش های مناسب میگیرن و سر درد

می‌توان گفت که همه ما تجربه سردرد را داریم و تعداد کسانی که دچار سردرد‌های مداوم می‌‍‌‌‌‌‍‌شوند کم نیستند. اگر سردردهای کوتاه مدت و گذرا دارید جای نگرانی نیست اما اگر مداوم و شدید باشد باید دنبال یک چاره مناسب بود. سردرد از بی‌خوابی، بلغم، ضعف، عفونت گوش و ناراحتی بینایی از شایع ترین نوع سـردردهایی هستند که همگی در طـب سـنتی قـابل درمـان می‌باشـند.دمنوش های مناسب میگیرن و سر درد

 

طریقه مصرف عصاره کرکاش و لویسه:

یک عدد ساشه عصاره کرکاش و یک عدد ساشه عصاره لویسه را به صورت جداگانه در یک استکان آب ولرم حل کرده و یک ساعت بعد از هر وعده غذایی میل کنید.

 

ترکیبات عصاره کرکاش:

سردرد یکی از آن مشکلاتی است که تقریبا همه حداقل یک بار آن تجربه کرده‌اند. اما اگر مدام دچار سردرد می‌شوید، ممکن است نشان از یک مشکل دیگر باشد که بهتر است هرچه سریع‌تر علت آن را پیدا و اقدام به رفع و درمان سردرد خود کنید. از نگاه طب ایرانی، سردرد یا صداع به ۲۴ دسته مختلف تقسیم می‌شود که از این میان دسته‌های کلی غلبه صفرا، غلبه دم و غلبه سودا بیش از بقیه موارد، عمومیت بیشتری دارند.

از دیگر انواع سردردهای شایع می‌توان به سردرد معدی، رحمی، کبدی و روده‌ای (کولیت) اشاره کرد که امروزه به همه آن‌ها نام “میگرن” را اطلاق کرده‌اند؛ بخشی از سردردهای جامعه زنان را سردردهای رحمی و مشکلات تخمدان تشکیل می‌دهد که تغییر سبک زندگی و کاهش مصرف سردی‌ها در این مورد بسیار کمک‌کننده است. همچنین سردردها می‌تواند ناشی از سینوس های عفونی ناراحتی های چشم ، کم خونی ، فشار عصبی وغلظت خون باشد.

میگرن و سردردهای میگرنی برای برخی افراد بدترین کابوس زندگی است و امروزه صنعت داروسازی دارو های متعددی برای رفع سردردهای ناشی از این بیماری ناتوان کننده پیش روی بیماران  گذاشته اما بسیاری از این داروها حاوی مواد شیمیایی خطرناک بوده و اغلب آنها نقش مسکن دارند و فقط علائم درد را رفع می کنند نه علت اصلی آن را. به همین دلیل امروزه در طب مدرن، درمان خاصی برای میگرن وجود ندارد.
اما با استفاده از طب سنتی ایرانی و طب کل‌نگر و با یافتن علت اصلی بیماری (که در مورد سردرد می‌تواند حتی خوردن زیاد گرمی‌ها باشد) می‌توان به درمان کامل سردرد پرداخت. از این رو بسیاری از افراد به دنبال درمان های گیاهی میگرن و درمان سایر سردردها هستند.
اگر شما نیز به دلایل مختلف از میگرن و سردردهای مداوم رنج می برید و به دنبال یک راه کم هزینه و موثر و دائمی برای درمان سردرد خود هستید در ادامه با کافیته همراه باشید.
در این بخش محصولی کاملا گیاهی برای درمان سردرد به شما معرفی می شود. عرقیات ترکیبی کرکاش محصول شرکت هاله سبز و حاوی عرق گیاهان کرکاش، سنبل الطیب، گل گاوزبان، ریحان، شوید و کرفس می باشد که باعث درمان سردرد و علائم میگرن می شود.

عناب – سنبل الطیب – بهار نارنج – زنجبیل – گل گاو زبان – ریحان – شوید – شاهتره – گزنه – کندر

 

ترکیبات عصاره لویسه:

افسردگی و استرس های فکری می تواند یکی از دلایل مهم بی خوابی باشد فکر ها و جدال های روحی روانی می تواند در روند کیفیت خواب تاثیر بگذارند

خود بی خوابی نیز می تواند در روح و روان تاثیر بگذارد. اختلالات خواب نیز ممکن است علامتی از افسرگی و بی قراری فکری باشد. دراقع خواب و افسردگی بهم پیوند خورده اند مهم نیست که کدام سبب بوجود آمدن دیگری شده است مهم این است که هردو قابل درمان انددمنوش های مناسب میگیرن و سر درد

اگر شما گرفتار یکی از اینها هستید ما به شما معجون خواب آور عالیان را پیشنهاد می دهیم این معجون گیاهی از گیاهانی چون بهارنارنج،سنبل الطیب، ریحان، گل بنفشه، خرفه، رازیانه، تخم گشنیز و اسطوخودوس آماده شده است

همه ی این گیاهان نامبرده شده به شما کمک می کند که به کیفیت خواب خود بهبود ببخشید دمنوش های مناسب میگیرن و سر درد

سنبل الطیب – بهار نارنج – ریحان – گل بنفشه – خرفه – رازیانه – تخم گشنیز – تخم خیار – اسطو خودوس

 

طریقه مصرف دمنوش زیرفون:

دمنوش زیرفون را به می توان یکی از برترین چای های گیاهی برای درمان بی خوابی دانست که در طب سنتی از آن استفاده می شود. گیاه زیرفون دارای سازگاری بالایی برای ترکیب با سایر گیاه های دارویی دارا می باشد؛ به لیمو ، گزنه، بادرنجبویه و چای سبز را می توان از مهمترین موارد می باشد.

درخت زیرفون از جمله مواردی می باشد که دارای خاصیت دارویی و سلامتی فوق العاده می باشد. برای تهیه دمنوش زیرفون که با نام چای لیندن نیز شناخته می شود از بخش های مختلف این درخت از جمله، برگ ها، گل ها و پوست آن استفاده می شود.

این درخت که دارای ارتفاع بلندی می باشد و در بعضی از موارد تا بیش از ۲۰ متر رشد می کند، در بخش های مختلف خود دارای خواص و نتایج دارویی بی نظیری می باشد که از جمله این موارد می توان به وجود گلوسیدهای مختلف، اسید فنیل های مختلف، اسیدهای کوماریک، کافئیک، پروتوکاتشیک، کلروژینک و… در گل های این درخت اشاره کرد.دمنوش های مناسب میگیرن و سر درد

همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره کردیم، دمنوش زیرفون به خاطر خاصیت آرام بخشی و مخصوصاً ایجاد یک خواب راحت برای کسانی که مشکل خواب دارند شناخته شده می باشد، اما لازم است بدانید که این تمام ماجرا نیست و موارد مختلفی می باشد که لازم است در مورد این جوشانده بدانید.

جالب است بدانید این درخت و دمنوش از آنجایی که تاثیرات ویژه ای بر روی افراد برجای می گذارد، داستان ها و قصه هایی در وصف آن نقل شده است که از جمله آنها می توان به مردم کشورهای ایتالیا و آلمان اشاره کرد که تلاش می کنند که این درخت را درون منزل خود بکارند، زیرا اعتقاد دارند که این درخت شیطان را از خانه دور می کند.

یک عدد دمنوش زیرفون را در یک فنجان آب جوش به مدت ۳ الی ۵ دقیقه دم کرده و بعد از صبحانه و شام میل کنید (هر وعده یک دمنوش به صورت جداگانه).

 

ترکیبات دمنوش زیرفون:

افتیمون – بادرنجبویه – سنبل الطیب

 

طریقه مصرف دمنوش به لیمو:

یک عدد دمنوش به لیمو را در یک فنجان آب جوش به مدت ۳ الی ۵ دقیقه دم کرده و روزانه دو عدد در زمان دلخواه میل کنید.

دمنوش های مناسب میگیرن و سر درد

ما همه این محصولات را برای راحتی شما عزیزان در یک پک اماده کرده ایم

پک حرفه ای سردرد و میگرن عالیان پلاس

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.