آموزش ها, دانستی ها

چای سبز در مقابل قهوه | کدام یک برای شما بهتر است؟

چای سبز در مقابل قهوه

چای سبز در مقابل قهوه | کدام یک برای شما بهتر است؟

پاسخ کوتاه این است: هر دو.

قهوه و چای سبز حاوی مقادیر مختلف کافئین هستند ، سرشار از آنتی اکسیدان است ، آنها فواید زیادی برای سلامتی دارند. آنها هر دو ایمن و سالم هستند – به جز زنان باردار – که ممکن است مجبور شوند مصرف کافئین خود را به کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در روز محدود کنند. همانطور که ​​کالج متخصص زنان و زایمان آمریکا توصیه کرده است.

اگرچه هر دو چای سبز و قهوه حاوی کافئین هستند ، قهوه در هر فنجان مقدار قابل توجهی بیشتری دارد. یک فنجان قهوه حاوی ۱۰۰-۱۵۰ میلی گرم کافئین است ، در حالی که یک فنجان چای سبز حاوی حدود ۲۶ میلی گرم کافئین است.

قهوه در مقابل چای و فواید آن برای سلامتی

چای سبز و قهوه هم فواید مختلفی برای سلامتی دارند.

برخی شواهد از ژاپن وجود دارد که نشان می دهد چای سبز می تواند احتمال مرگ و میر ناشی از همه دلایل را کاهش دهد (۲۳٪ در زنان و ۱۲٪ در مردان کمتر). همچنین می تواند از بیماری قلبی جلوگیری کند (۳۱٪ در خانمها کمتر و ۲۲٪ در آقایان کمتر). نتایج به ویژه در موارد سکته مغزی مشهود بود (۴۲٪ در زنان کمتر و ۳۵٪ در مردان).

نوشیدنی

نوشیدنی

به نظر می رسد هر دو چای سبز و قهوه در ابتلا به دیابت نوع ۲ نیز کمک می کنند ، اگرچه این مورد در مورد قهوه قویتر به نظر می رسد. مطالعات نشان می دهد کسانی که به طور منظم قهوه می نوشند ۲۳-۵۰٪ خطر کمتری در ابتلا به این بیماری دارند.

در مورد محافظت از چای سبز در برابر سرطان شواهد واقعاً متناقضی وجود دارد. قهوه ممکن است احتمال سرطان کبد و سرطان روده بزرگ را کاهش دهد. با این حال ، سرطان کبد سومین علت اصلی مرگ سرطان در سراسر جهان است ، در حالی که سرطان روده بزرگ چهارمین علت است. این خیلی مهم است!

چای سبز ممکن است در دوزهای کمتری کاهش شناختی در افراد مسن را کاهش دهد ، در حالی که قهوه فقط پس از نوشیدن مقادیر زیاد ، همان اثر را نشان می دهد. علاوه بر این ، به نظر می رسد مصرف کل کافئین در افراد تأثیر زیادی در جلوگیری از پارکینسون در مردان دارد. کاهش خطر بین ۳۲-۶۰

به نظر می رسد چای سبز همچنین باعث کاهش کلسترول LDL و افزایش کلسترول HDL می شود. سرانجام ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی در مصرف کنندگان چای سبز تا ۳۱٪ کمتر است.

ٰ

میزان متابولیسم و ​​سلامت دندان

این امر رایج است که چای سبز نوشیدنی چربی سوز است ، بنابراین ممکن است به کاهش وزن کمک کند. چندین مطالعه نشان می دهد که کافئین می تواند میزان متابولیسم را در بدن انسان ۳ تا ۱۱ درصد افزایش دهد. این اثر نوعی ناچیز است ، اما هنوز هم ممکن است سلاح مهمی در زرادخانه از دست دادن چربی شما باشد.

چای سبز ممکن است در از بین بردن باکتری ها و مهار ویروس هایی مانند آنفلوانزا به شما کمک کند ، به طور بالقوه خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد و در نتیجه به بهبود نفس و سلامت دهان کمک می کند. هستند. مزایای سلامتی هر دو نوشیدنی می تواند به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی آنها یا به دلیل چیزی به نام “هورمزیس” باشد. مهم است که بدانید پلی فنول های موجود در قهوه و چای مواد خارجی برای بدن هستند.و ممکن است باعث افزایش مکانیسم های دفاعی بدن شوند. البته ، هورموز قطعاً چیزی است که غالباً غیرارادی رخ می دهد ، و هرگز تشویق نمی شود که به طور داوطلبانه ایجاد شود. پس این کار را نکن!

اگر چای را ترجیح می دهید ، پس باید به نوشیدن آن ادامه دهید. اگر قهوه را ترجیح می دهید ، عالی است. اگر می خواهید بهترین های هر دو جهان را تجربه کنید ، بهتر است کمی از هر دو نوشیدنی بخورید. همیشه مهم است که مراقب مصرف بیش از حد خود باشید. زیرا باید بدانید که بیش از حد هر چیز ایده خوبی نیست!

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.