دانستی ها

اثرات قهوه بر وزن | قهوه چگونه بر وزن تاثیر می‌گذارد؟!

اثرات قهوه بر وزن | قهوه چگونه بر وزن تاثیر می‌گذارد؟!

اثرات قهوه بر وزن

اثرات قهوه بر وزن | قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است.

با این حال ، تأثیرات قهوه بر مدیریت وزن متفاوت است.

از مزایای آن می توان به کنترل اشتها و بهبود متابولیسم اشاره کرد که می تواند به کاهش وزن کمک کند.

با این حال ، قهوه حاوی کافئین است ، که ممکن است منجر به خواب کم و میل شدید به قند در افراد خاص شود – هر دو عامل ممکن است بر وزن تأثیر منفی بگذارد. علاوه بر این ، بسیاری از نوشیدنی های قهوه حاوی قند اضافه و کالری بیش از حد هستند.

این مقاله نگاهی دقیق به چگونگی تأثیر قهوه بر وزن شما دارد.

 

پیشنهاد نویسنده: اثرات کافئین

 

قهوه سیاه ممکن است باعث افزایش وزن سالم شود

قهوه سیاه – بدون هیچ ماده اضافی – بسیار کم کالری است و ممکن است به شما در رسیدن به وزن سالم کمک کند.

کالری قهوه کم است

هنگام تلاش برای کاهش وزن ، باید کسری کالری ایجاد کنید. این کار را می توانید با افزایش فعالیت بدنی یا مصرف کالری کمتر انجام دهید.

یک راه آسان برای کاهش کالری دریافتی ، انتخاب نوشیدنی های کم کالری است. به عنوان مثال ، جایگزینی فقط ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) یک نوشیدنی پر کالری و شیرین شده با شکر با همان مقدار آب ممکن است منجر به کاهش بیش از ۴ پوند (۱.۹ کیلوگرم) وزن در طی ۶ ماه شود.

قهوه به خودی خود یک نوشیدنی بسیار کم کالری است. در واقع ، ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) قهوه دم کرده فقط ۲ کالری دارد.

با این حال ، قهوه فقط در صورت نوشیدن سیاه – بدون افزودن شکر ، شیر یا سایر مواد ، حاوی این تعداد کم کالری است.

اگر می خواهید کل کالری دریافتی خود را کاهش دهید ، جایگزینی نوشیدنی های پر کالری – مانند نوشابه ، آب میوه یا شیر شکلات – با قهوه ساده ممکن است مکان خوبی برای شروع باشد.

کافئین ممکن است سوخت و ساز بدن را تقویت کند

کافئین یک محرک طبیعی است که معمولاً در قهوه ، چای و نوشابه یافت می شود. در هر وعده ، قهوه به طور معمول حاوی بالاترین مقدار کافئین از این سه نوشیدنی است.

کافئین در بدن

کافئین در بدن

یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) قهوه دم کرده حدود ۹۵ میلی گرم کافئین ارائه می دهد. هنوز هم ، مقدار کافئین بسته به نوع لوبیا ، سبک بو دادن و آماده سازی متفاوت است.

کافئین ممکن است سوخت و ساز بدن شما را بهبود ببخشد – اندازه گیری میزان کالری که بدن شما روزانه می سوزاند. این یکی از دلایلی است که کافئین در بسیاری از مکمل های کاهش وزن گنجانده شده است.

با این حال ، ممکن است دوزهای زیادی کافئین برای تأثیر قابل توجه در متابولیسم مورد نیاز باشد.

به عنوان مثال ، یک مطالعه نشان داد که دوز کافئین ۴.۵ میلی گرم در هر پوند از وزن بدن (۱۰ میلی گرم در هر کیلوگرم) سوخت و ساز بدن را تا ۱۳٪ افزایش می دهد. این مقدار برابر با ۶۸۰ میلی گرم کافئین است – ۷ فنجان بزرگ (۱،۶۶۰ میلی لیتر) قهوه برای فردی که ۱۵۰ پوند (۶۸ کیلوگرم) وزن دارد.

هنوز ، برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف منظم کافئین ممکن است باعث حفظ وزن بدن و کاهش وزن شود.

در یک مطالعه ، افزایش مصرف کافئین با افزایش وزن کمتر در طی ۱۲ سال همراه بود. با این حال ، شرکت کنندگانی که بیشترین مقدار کافئین را مصرف کردند فقط در حدود ۱ پوند (۰.۴-۰.۵ کیلوگرم) سبک تر از افرادی بودند که میزان کافئین آنها کمتر است.

در یک مطالعه متفاوت افرادی که با موفقیت لاغر شدند مورد بررسی قرار گرفتند. کسانی که بیشترین قهوه و کافئین را مصرف کردند ، در کاهش وزن خود با گذشت زمان موفق تر بودند.

کافئین ممکن است اشتهای شما را کاهش دهد

اثرات قهوه بر وزن | کافئین همچنین می تواند به کاهش اشتهای شما کمک کند.

اشتها توسط عوامل مختلفی کنترل می شود ، از جمله ترکیب مواد مغذی وعده های غذایی ، هورمون ها و سطح فعالیت. نوشیدن قهوه کافئین دار ممکن است سطح هورمون گرسنگی گرلین را کاهش دهد.

علاوه بر این ، مطالعات نشان می دهد که نوشیدن قهوه کافئین دار ممکن است تعداد کالری مصرفی شما در طول روز را کاهش دهد ، در مقایسه با عدم نوشیدن آن.

با این حال ، تحقیقات پیرامون کافئین به عنوان داروی مهار کننده اشتها متناقض است. برخی مطالعات گزارش می دهند که کافئین تأثیر زیادی بر احساس سیری ندارد.

بنابراین ، مطالعات بیشتر لازم است.

خلاصه

قهوه سیاه و سفید بسیار کم کالری و کافئین زیادی دارد. کافئین یک محرک طبیعی است که ممکن است متابولیسم شما را تقویت کرده و سطح هورمون های گرسنگی را کاهش دهد ، که می تواند از افزایش وزن جلوگیری کند.

قهوه ممکن است هنوز افزایش وزن را تشویق کند | اثرات قهوه بر وزن

اگرچه برخی مطالعات نشان می دهد که قهوه ممکن است برای کاهش وزن مفید باشد. اما همچنین ممکن است از چندین طریق بر وزن تأثیر منفی بگذارد.

کافئین ممکن است الگوی خواب سالم را مختل کند

اثرات قهوه بر وزن | کافئین با جلوگیری از اثرات آدنوزین ، ماده شیمیایی مغز که باعث خواب آلودگی می شود ، به عنوان یک محرک عمل می کند.

اگر به یک تکان اضافی انرژی نیاز دارید ، این ممکن است مفید باشد. با این حال ، اگر در اواخر روز مصرف شود ، قهوه می تواند در الگوی خواب شما تداخل ایجاد کند.

به نوبه خود ، این می تواند منجر به افزایش وزن شود. خواب ناچیز با افزایش وزن بدن ، افزایش اشتها و اشتیاق بیشتر برای غذاهای فرآوری شده همراه است.

فیلترقهوه

فیلترقهوه

جفت شدن قهوه های محبوب ممکن است چاق کننده باشد
بسیاری از افراد قهوه را با غذای شیرین مانند شیرینی جات مرتبط می کنند. به این دلیل که کافئین حس شیرینی درک شده شما را تغییر می دهد ، که ممکن است منجر به مصرف غذاهای شیرین شود.

افزودن روزانه یک میان وعده پر قند به همراه قهوه شما ممکن است منجر به افزایش وزن نهایی شود.

برای جلوگیری از ولع مصرف قند و افزایش وزن بالقوه که ممکن است با مصرف غذاهای شیرین و پرکالری همراه باشد ، قهوه خود را در کنار غذاهایی که منبع پروتئین و چربی سالم تأمین می کنند. مانند یک مشت آجیل یا صبحانه تخم مرغ – میل کنید.

پروتئین و چربی هم سیری را تقویت می کنند و هم ممکن است باعث کاهش تعداد ولع مصرف قند شوند.

برخی از نوشیدنی های قهوه سرشار از کالری و شکر هستند |اثرات قهوه بر وزن

اگرچه قهوه ساده کالری کمی دارد ، بسیاری از نوشیدنی های قهوه سرشار از کالری و شکر هستند.

کافی شاپ ها و حق رای دادن محبوب نوشیدنی های شیرین قهوه حاوی قند اضافه و صدها کالری را به فروش می رسانند. به عنوان مثال ، یک کارامل Frappuccino استارباکس گراند (۱۶ اونس یا ۴۷۰ میلی لیتر) دارای ۴۲۰ کالری و بیش از ۱۶.۵ قاشق چای خوری (۶۶ گرم) قند است.

مصرف منظم نوشیدنی های شیرین ، مانند ترکیبات قهوه شیرین ، با افزایش وزن و خطر چاقی بیشتر همراه است.

علاوه بر این ، بسیاری از مردم کره یا روغن نارگیل را به قهوه خود اضافه می کنند تا یک نوشیدنی مرسوم ، معروف به قهوه ضد گلوله تهیه کنند.

اگرچه افزودن چربی های سالم مانند روغن نارگیل به رژیم غذایی می تواند برای سلامتی مفید باشد ، افزودن مقدار زیادی از این غذاهای پرچرب و پرکالری به قهوه – بدون تنظیم کالری اضافی – ممکن است نتیجه معکوس دهد و منجر به افزایش وزن ناخواسته شود.

خلاصه

اثرات قهوه بر وزن | قهوه کافئین دار ممکن است روی خواب تأثی

ر منفی بگذارد ، که می تواند باعث افزایش وزن شود. بعلاوه ، برخی از نوشیدنی های قهوه سرشار از قند و یا چربی هستند ، که ممکن است منجر به دریافت کالری بیش از حد و در نتیجه افزایش وزن شود.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.