دانستی ها

تاثیرات قهوه بر دندان

تاثیرات قهوه بر دندان

تاثیرات قهوه بر دندان | بررسی اجمالی

تاثیرات قهوه بر دندان | وقتی نوبت شروع روز می رسد ، مانند بسیاری از افراد ، ممکن است به یک فنجان جو اعتماد کنید. تا به حال فکر کرده اید که با دندان های شما چه می کند؟ دوستداران قهوه توجه داشته باشند: روال صبحگاهی شما می تواند سلامت دندان شما را تحت تأثیر قرار دهد.

اگر بتواند لباس های شما را لکه دار کند ، می تواند دندان های شما را لکه دار کند. این قاعده کلی در مورد قهوه نیز صادق است. قهوه حاوی موادی به نام تانن است که نوعی پلی فنول است که در آب تجزیه می شود. آنها همچنین در نوشیدنی هایی مانند شراب یا چای یافت می شوند.

تانن باعث می شود که ترکیبات رنگی به دندان شما بچسبند. وقتی این ترکیبات بچسبند ، می توانند رنگ زرد ناخواسته ای را پشت سر بگذارند. فقط یک فنجان قهوه در روز برای ایجاد لک دندان لازم است.

چگونه می توانید بدون ترک نوشیدنی دلخواه صبحگاهی از تغییر رنگ دندان جلوگیری کنید؟

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

از بین بردن لکه های قهوه | تاثیرات قهوه بر دندان

تاثیرات قهوه بر دندان | اگر عاشق قهوه هستید وحشت نکنید. گاهی اوقات ، دندانپزشکان می توانند در طی تمیزکاری دو ساله ، از لکه های قهوه خلاص شوند. بنابراین حتماً قرار ملاقات های منظم را تعیین کنید.

همچنین می توانید نظافت حرفه ای را با داروهای خانگی تکمیل کنید. به عنوان مثال ، مسواک زدن دندان های خود با جوش شیرین دو بار در ماه می تواند دندان ها را بیشتر سفید کند.

همچنین می توانید با استفاده از خمیر دندان های سفید کننده و نوارهای سفید کننده به طور منظم لکه های قهوه را کاهش دهید. گزینه ها شامل سفید کردن Arm & Hammer AdvanceWhite یا Crest 3D است. فقط با مهر و موم پذیرش انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) از محصولات سفید کننده استفاده کنید.

همراه با استفاده از خمیردندان های سفیدکننده ، با دندانپزشک در مورد تهیه سینی سفیدکننده منزل صحبت کنید.

بعلاوه ، در نظر گرفتن سوئیچ از مسواک دستی به مسواک برقی ، که قدرت تمیز کردن بیشتری را فراهم می کند.

حداقل دو بار در روز و به مدت دو دقیقه مسواک بزنید.

قهوه و دندان

قهوه و دندان

مشکلات دیگر قهوه | تاثیرات قهوه بر دندان

مانند هر نوشیدنی که آب نباشد ، قهوه می تواند باعث رشد باکتری در دهان شما شود که منجر به فرسایش دندان و مینا شود. این می تواند باعث نازک و شکننده شدن دندان های شما شود.

قهوه همچنین می تواند باعث بوی بد دهان یا هالیتوز شود ، زیرا به زبان می چسبد. برای جلوگیری از این مشکلات ، قبل از نوشیدن قهوه غذا بخورید و پس از اتمام نوشیدن ، از یک دستگاه خراشنده زبان و مسواک استفاده کنید.

جلوگیری از لکه های قهوه

اگر کنار گذاشتن نوشیدنی صبحگاهی مورد علاقه خود گزینه ای نیست ، با کاهش مصرف و نوشیدن کمتر از ایجاد لکه جلوگیری کنید. صبح ها ممکن است یک فنجان قهوه بخورید و بعداً در روز چای سبز بخورید.

از خامه گیر و شکر خودداری کنید ، زیرا اینها فقط رشد باکتریهای تغییر رنگ دهنده را تسریع می کنند. قهوه خود را به جای جرعه جرعه کوچک در یک روز بنوشید تا از تجمع باکتری جلوگیری کند. علاوه بر این ، بعد از اتمام قهوه یک لیوان آب بنوشید تا دهان و دندان های شما شستشو شود.

اگر قهوه یخ زده را ترجیح می دهید ، آن را از طریق نی بنوشید تا خطر ایجاد لکه را کاهش دهد. در آخر ، حدود ۳۰ دقیقه پس از نوشیدن قهوه ، دندان های خود را مسواک بزنید و فقط پس از شستن دهان با آب.

به یاد داشته باشید ، قهوه اسیدی است. مسواک زدن بلافاصله پس از خوردن یا نوشیدن هر ماده اسیدی مینای دندان را ضعیف کرده و باعث ایجاد لکه می شود.

خوردن برخی غذاها همچنین می تواند به رفع لکه ها کمک کند. میوه ها و سبزیجات خام – مانند توت فرنگی و لیمو – حاوی فیبرهای طبیعی هستند که با تجزیه باکتری ها دندان ها را تمیز می کنند.

سایر مواد غذایی و نوشیدنی هایی که دندان ها را لکه دار می کنند | تاثیرات قهوه بر دندان

تاثیرات قهوه بر دندان | البته ، قهوه تنها مقصر ایجاد لک دندان نیست. برای حفظ لبخند سفید ، مراقب سایر غذاها و نوشیدنی هایی باشید که می توانند رنگی مایل به زرد بر جای بگذارند. این شامل:

شراب قرمز
توت (زغال اخته ، توت سیاه ، گیلاس)
سس گوجه و گوجه فرنگی
کولاس
چای سیاه
بستنی
آبنبات
نوشیدنی های ورزشی

قهوه

قهوه

خبر خوب برای دوستداران قهوه

تاثیرات قهوه بر دندان | هنوز می توانید قهوه بنوشید و لبخندی سفید و سالم حفظ کنید.

چگونه از قهوه لذت می برید و از لکه ها دوری می کنید؟ به زبان ساده ، میانه رو بنوشید. دندانپزشکان بیش از دو فنجان در روز پیشنهاد نمی کنند. علاوه بر این ، مسواک زدن و مراجعه منظم به مطب دندان پزشکی محلی خود را سالی دو بار فراموش نکنید.

با یک نوشیدنی بنوشید!

دیوید پینسکی ، DDS ، از گروه دندانپزشکی State of Art می گوید که بهتر است قهوه را از طریق نی بنوشید. این باعث می شود قهوه به دندان های شما نرسد و از ایجاد لکه های ناخواسته جلوگیری کند.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.