آموزش ها, دانستی ها

نوشیدن چای؛ آیینی برای بهبود زندگی!

نوشیدن چای

نوشیدن چای

عمل ساده نوشیدن چای کاری است که بسیاری از ما آن را مسلم می دانیم. ما آن را در حالت فرار انجام می دهیم ، گاهی اوقات اجازه می دهیم سرد شود یا حتی آن را تمام نکنیم. ما نمی نشینیم و نمی ایستیم تا واقعاً از آن لذت ببریم. نوشیدن چای سابقه طولانی دارد. این کاری است که مردم قرنها در سرتاسر جهان انجام می دادند و این روزها می توانیم با استفاده از تمام دانش ها آن را به یک آیین تبدیل کنیم که زندگی ما را ارتقا دهد. ما را مجبور به کاهش سرعت و استفاده از بسیاری از مزایای چای در سطح جسمی ، روحی و عاطفی می کند.

 

پیشنهاد نویسنده: چای برای استرس

 

چای سابقه ای طولانی و پیچیده دارد. این احتمالاً از سال ۳ میلادی در استان یوننان چین آغاز شده است. به طور خاص ، این گیاه خود در نزدیکی سرزمین های شمال شرقی هند ، شمال برمه ، جنوب غربی چین و تبت نشات گرفته است. بعنوان یک نوشیدنی دارویی ، بعداً برای لذت بردن مصرف شد. چینی ها از آن نه تنها به عنوان پادزهر سم ، بلکه به عنوان یک نوشیدنی ترمیم کننده نیز استفاده کردند. چینی ها در قرن شانزدهم چای را به پرتغالی ها معرفی کردند و انگلیسی ها برای رقابت با بازار چین تولید و مصرف چای را در هند در قرن ۱۷ آغاز کردند.

نوشیدن چای؛ آیینی برای بهبود زندگی!

درک اینکه مردم چگونه این رسم آرامش بخش و درمانی را در سرتاسر جهان گسترش می دهند دشوار نیست. نوشیدن چای به زودی در بسیاری از فرهنگ های مختلف به یک سنت تبدیل شد و از چای به روش های مختلف در سراسر جهان لذت می برند.

چای سیاه

چای سیاه

مشهورترین مراسم چای در جهان مراسم چای Matcha ژاپنی است. چینی ها در حدود قرن هشتم با نوشیدن چای آشنا شدند و چای ماتچا پودر شده سبز در حدود قرن ۱۲ به ژاپن آمد.

تهیه چای در این مراسم به معنای ریختن تمام توجه شخص به حرکات از پیش تعیین شده است. کل روند مربوط به نوشیدن چای نیست ، بلکه مربوط به زیبایی شناسی است ، تهیه یک کاسه چای از قلب فرد. مجری مراسم همیشه میهمانان را با هر حرکت و حرکتی در نظر می گیرد. ”

نوشیدن چای؛ آیینی برای بهبود زندگی!

ما می توانیم اصول مراسم چای ماتچای ژاپنی را تا حدودی در مراسم نوشیدن چای خودمان اعمال کنیم. اولین قدم این است که فقط سرعت خود را کم کنید و زمانی را برای لذت بردن از روند تهیه یک فنجان چای و نوشیدن بی سر و صدا آن اختصاص دهید. به دست آوردن ظروفی ظریف و زیبا ، معنی دار و احساسی نیز می تواند تجربه ما را ارتقا بخشد.

شاید یک قابلمه چای تزئین شده ، فنجان چای و بشقاب پرنده؛ یا یک لیوان با تیم ورزشی مورد علاقه ما یا نقل قول از آن. سوغاتی های نوشیدن چای که در یک تعطیلات خاص یا از یک مکان عزیز برای قلب ما خریداری کرده ایم ، می تواند برای تقویت دلتنگی ما استفاده شود. نوشیدن چای در خانه یا محل کار در یک ساعت مشخص از روز ، هر روز می تواند به یک رسم روزانه تبدیل شود تا ما را متمرکز کند ، ذهن ما را بیشتر حواس زده کند و ما را به لحظه فعلی بازگرداند.

نوشیدن چای؛ آیینی برای بهبود زندگی!

انتخاب چای که می نوشیم نیز مهم است. چای سیاه رایج ترین و در دسترس ترین چای ها است و می توان آن را به روش های مختلفی مصرف کرد. می توانید آن را با یا بدون شیر و شکر ، عسل یا لیمو بنوشید. این روزها انواع مختلفی از چای های سبز ، دمنوش های میوه ای و دم کرده های گیاهی نیز وجود دارد که هم در برگ شل وجود دارد و هم در بسته های چای بسته بندی شده است. ما برای انتخاب خود خراب شده ایم و هر تزریق خاصیت عطر و طعم و سلامتی خاص خود را دارد.

چای

چای

از نظر علمی نوشیدن چای به دلیل آنتی اکسیدان هایی که در آن وجود دارد ، دارای فواید زیادی برای سلامتی است. مطمئناً به آبرسانی کمک می کند و جایگزینی عالی برای کسانی است که می خواهند قهوه خود را کاهش دهند و آب خود را افزایش دهند. چای را می توان به عنوان یک نوشیدنی گرم و آرام یا یک نوشیدنی خنک کننده و تازه استفاده کرد. تطبیق پذیری و سادگی آن دست کم گرفته شده است.

نوشیدن چای؛ آیینی برای بهبود زندگی!

این سناریو را تجسم کنید. شما یک روز طولانی در محل کار خود گذرانده اید و یک میلیون چیز در ذهن شما جریان دارد. به خانه می آیید و تلفن خود را خاموش می کنید و مکانی برای خلوت و سکوت پیدا می کنید. شما فنجان مورد علاقه خود را برداشته و داخل آن کیسه ای قرار دهید. مقداری آب می جوشید آب جوش را در فنجان خود بریزید و بگذارید کیسه چای شیب دار باشد. تصور کنید که چطور دوست دارید چای خود را بنوشید. مقداری عسل یا شیر اضافه می کنید؟ شاید مقداری لیمو؟ شما فنجان خود را به مکانی راحت می برید ، جایی که می نشینید و فکر می کنید. چشمان خود را می بندید و نفس عمیق می کشید. رایحه چای که سوراخ های بینی شما را پر می کند ، گرمای فنجان یا لیوان در دست بدن شما را پر می کند.

شما صبر کنید. در سکوت. فقط نفس کشیدن تا زمانی که مایعات برای نوشیدن خنک شود. اما هنوز خیلی گرم است و به آرامی جرعه می نوشید. گرمای مایع لب ها و زبان شما را لمس می کند و دهان شما را پر می کند ، به آرامی از گلو و معده شما جاری می شود. تمام بدن شما گرم می شود. نفس می کشید چشمانت را ببند و فقط باش. نوشیدن چای. بی حرکت و آرام. متوقف کردن زمان در صلح.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.