آموزش ها

آیا ویروس کرونا در نوشیدنی های گرم زنده می ماند؟

ننوشیدن آب

احتمال انتقال ویروس کرونا از خوراکی ها | آیا ویروس کرونا در نوشیدنی های گرم زنده می ماند؟

همین ابتدای کار خیالتان را راحت کنیم، ویروس کرونا در نوشیدنی های گرم هیچ شانسی ندارد! با کافیته همراه باشید تا شایعات پیرامون کرونا و کرونا در نوشیدنی های گرم را بررسی کنیم.

 

از دست ندهید! چرا باید قهوه بنوشیم؟

 

امروزه هنوز با وجود گذشت بیش از یک سال از بحران کرونا و درگیری جهان با این ویروس، سوالات و ابهامات زیادی درمورد آن وجود دارد. عوامل زیادی به عنوان انتقال دهنده ویروس شناخته شده اند یا حداقل تا زمان حاصل شدن اطمینان نسبت به آن ها هشدار داده شده است، اما تاکنون سازمان بهداشت جهانی (WHO) تا به امروز هیچ پژوهش و یا مدرکی را ارائه یا تایید نکرده که ثابت کرده باشد امکان زنده ماندن کرونا در نوشیدنی های گرم و سرد و یا غذاها وجود دارد.

 

ویروس کرونا در نوشیدنی های گرم

 

دکتر داوودیان متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در این باره توضیح داده است: فقط در صورتی که اگر آشپز به کرونا مبتلا باشد. سپس روی غذا مستقیما و از فاصله نزدیک عطسه یا سرفه کند. ذرات ریز خارج‌ شده از دهانش تا مدتی در غذا باقی می‌ماند. و غذا را آلوده می‌کند. تا زمانی که این غذا پخته شده و ویروس از بین برود. البته این کار در صورت نبود کرونا هم غیراخلاقی است. پس احتمالش تقریبا صفر است.

 

مطمئن باشیم کرونا در نوشیدنی های گرم زنده نمی ماند؟

ویروس کرونا نه تنها شانسی برای بقا در نوشیدنی های گرم ندارد بلکه مصرف نوشیدنی های گرمی مانند قهوه یا چای سبز می تواند از ابتلای شما و عزیزانتان به ویروس کرونا جلوگیری کند.

 

حتما بخوانید! تاثیر نوشیدنی های گرم بر کرونا

 

اما چرا؟

  • به دو دلیل:
    • فواید کافئین برای بدن
    • ضعف ویروس کرونا در برابر حرارت

خواص کافئین برای بدن | چرا کافئین مفید است؟

دانشمندان معتقدند که کافئین حاوی منیزیم و پتاسیم است که این مواد معدنی در تنظیم سطح قند خون، استفاده صحیح بدن از انسولین و کاهش ولع مصرف شیرینی و تنقلات تاثیر مثبتی دارند.یکی دیگر از خواص کافئین کمک به سوزاندن چربی در بدن است؛ در واقع کافئین به سلول های چربی بدن کمک می کند تا چربی های بدن را در جهت مصرف فعالیت های ذهنی و آموزشی بسوزانند.

 

ویروس کرونا در نوشیدنی های گرم

 

ویروس کرونا در برابر حرارت آسیب پذیر است

طبق گزارش سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران:

دانشمندان اعلام کردند کووید ۱۹ به میزان زیادی در مقابل درجه حرارت محیط آسیب‌پذیر است اگرچه کووید ۱۹ نسبت به ویروس آنفلوآنزا روی سطوح مقاوم‌تر است، اما دانشمندان می‌گویند این ویروس مانند سایر ویروس‌های خانواده کرونا در مقابل افزایش دما بسیار آسیب‌پذیر است

یافته‌های محققان استرالیایی این موضوع را تایید می‌کند که ویروس کرونا در هوای سرد طول عمر بیشتری نسبت به هوای گرم دارد به همین دلیل هم در فصول سرد سال بر شدت شیوع و مرگبار بودن کرونا افزوده می‌شود.

واکنش ویروس کرونا به دماهای مختلف

ویروس کرونا در دمای ۶۵ درجه سانتی گراد به طور کامل از بین می رود. با این حال، در دمای کمتر از ۶۵ درجه هم بسیار آسیب‌پذیر است و با گذشت زمان از بین می ‌رود.

همچنین دانشمندان گفته اند در دمای ۵۰ تا ۵۵ درجه سانتی گراد طی کمتر از ۲۰ دقیقه ویروس کرونا نابود می ‌شود. همچنین با افزایش درجه حرارت به ۷۵ درجه سانتی گراد تنها در ۳ دقیقه تمام ویروس‌ ها نابود می‌ شوند.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.