دانستی ها

آیا قهوه واقعا بازدهی بدن ما را بهبود می بخشد؟ – قسمت دوم

قهوه و بازدهی بدن

قهوه و بازدهی بدن | چگونه کافئین را هوشمندانه مصرف کنیم و عملکرد را بهبود ببخشیم؟

از اثر اجتناب ناپذیر قهوه و بازدهی بدن بارها و بارها گفته ایم؛‌ما کافئین را برای شروع روز خود اعتبار می دهیم، و اغلب از آن به عنوان یک نیروی محرک در توانایی کار خود یاد می کنیم. جای تعجب نیست که قهوه به فراگیرترین دارو در سراسر آمریکا تبدیل شده است ، زیرا ۲۵٪ از افراد قهوه معتاد به قهوه شناخته می شوند.

با این اوصاف، نوشیدن قهوه مشکلی ندارد اگر این کار را هوشمندانه و با اعتدال انجام دهید. برای بهره مندی از رابطه خود با کافئین این نکات را دنبال کنید:

سلامتی

سلامتی

۱. روال بهره وری خود را مطالعه کرده و نوشیدن قهوه را در مواقعی که احساس می کنید بیشتر به آن احتیاج دارید انتخاب کنید.

قهوه و بازدهی بدن زمان های نوشیدن قهوه را یادداشت کنید و تأثیراتی را که روی شما می گذارد یادداشت کنید. اگر احساس هوشیاری و بهره وری بیشتری دارید. این تأثیر چه مدت طول می کشد؟ اگر چند ساعت بعد احساس کمتری نسبت به گذشته داشته باشید. آیا فنجان قهوه بعدی بهبود فوری را به همراه دارد؟

همچنین، هنگامی که سطح کورتیزول به طور طبیعی فرو می رود. بین ۱۰ تا ۱۱:۳۰ صبح و بین ۲ تا ۵ عصر قهوه را بنوشید. بدن شما در این مواقع بیشتر از افزایش کافئین قدردانی خواهد کرد.

قهوه و بازدهی بدن برای بهبود حافظه خود، درست بعد از یک رویداد یادگیری (نه قبل) یک فنجان قهوه بنوشید.

 

۲. نوشیدن قهوه را با پیاده روی یا ورزش جایگزین کنید

به غیر از نوشیدن قهوه ، روش های زیادی برای افزایش بهره وری شما وجود دارد. به عنوان مثال. مطالعه ای بر روی ۱۰٪ از کارمندان با بهره وری بیشتر نشان داد که ۵۲ دقیقه کار متمرکز و ۱۷ دقیقه وقفه یکی از مولدترین الگوهای روز کاری است. همچنین بسیاری از تمرینات اداری وجود دارد که به مغز شما کمک می کند تا شل شده و بارگیری مجدد کند. در حالی که بسیاری از مزایای سلامتی را برای بدن شما به همراه دارد.

فنجان قهوه

فنجان قهوه

۳- به سمت نوشیدنی هایی بروید که مقادیر کمتری کافئین دارند.

چای مثال خوبی است و فواید زیادی دارد. ممکن است بخواهید چای سبز ، چای اولانگ یا چای خاکستری زودرس را در نظر بگیرید. ثابت شده است که قهوه باعث ترشح دوپامین می شود که باعث ایجاد سرخوشی و احساسات خوش می شود. عادت های نوشیدن قهوه شما هرچه باشد  مراقب باشید خودتان را در یک حلقه معیوب روزانه که توسط کافئین پمپ می شود پیدا نکنید!

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.