دانستی ها

قهوه و بازدهی بدن | آیا قهوه واقعا عملکرد را بهبود می بخشد؟ – قسمت اول

کافئین و عملکرد ورزشی

قهوه و بازدهی بدن

تصور یک دفتر بدون دستگاه قهوه کاری دشوار است چرا که قهوه و بازدهی بدن رابطه تنگاتنگ و غیرقابل انکاری دارند. اگر فضای صبحگاهی را در یک محیط مطب استاندارد پیش از همه گیری به یاد بیاورید ، احتمالاً فکر می کنید چندین همکار در اطراف یک قهوه ساز ایستاده اند و مشغول چت هستند و یا یک لیوان قهوه در دستشان به سمت یک جلسه می روند.

برای بیشتر افراد ، این اولین قهوه روز آنها نیست. اکثریت مردم بلافاصله بعد از باز کردن چشم خود در صبح به یک فنجان دم کرده انرژی زا دست می یابند. ۶۵٪ کل قهوه در ساعات صبحانه مصرف می شود.

 

پیشنهاد نویسنده: ۸ روش برای داشتن یک فنجان قهوه فوق العاده سالم، تاثیر قهوه بر دیابت، کافئین در دوران بارداری، قهوه و کافئین

 

قهوه و بازدهی بدن | از قهوه چه می دانیم؟

قهوه نه تنها یک نوشیدنی فرقه ای است. بلکه صنعتی است که میلیون ها شغل در سراسر جهان مرتبط با تولید ، توزیع و ارائه آن دارد. با ۶۴٪ آمریکایی ها که حداقل یک فنجان جو در روز می نوشند. قهوه تبدیل به یکی از اصلی ترین کارهای زندگی روزمره شده است. چه در دفتر و چه در یک محیط کار از راه دور.

همه چیز درمورد قهوه؛ خوب یا بد؟

همه چیز درمورد قهوه؛ خوب یا بد؟

این همان چیزی است که ما قصد داشتیم با یک آزمایش دفتر (قبل از همه گیری و موج کار از راه دور) کشف کنیم. ما از گروه Draugiem به عنوان یک پایگاه نمونه – یک فضای اداری با تقریبا ۱۵۰ کارمند شرکت های مختلف مبتنی بر فناوری – استفاده کردیم. از آنجا که همه افراد در این دفتر از نرم افزار ردیابی بهره وری DeskTime استفاده می کنند و تقریباً همه آنها قهوه می نوشند. ما تصمیم گرفتیم نحوه تأثیر قهوه بر عملکرد آنها را بررسی کنیم.

ما دستگاه قهوه اداری را به دستگاه دورسنجی متصل کردیم که تعداد قهوه های ساخته شده و در کدام ساعات روز را محاسبه می کرد. بعداً اوج زمان مصرف قهوه را با افزایش عملکرد در نرم افزار DeskTime ارجاع دادیم. این آزمایش به مدت یک هفته به طول انجامید.

 

از خواب بیدار شوید و قهوه را بو کنید!

در یک روز ، به طور متوسط ​​۲۱۵ قهوه در دفتر گروه Draugiem مصرف می شود. با کمی بیش از ۱۰۰ کارمند ، این متوسط ​​برای هر کارمند حدود دو قهوه است. اما هنگام ارجاع متقابل آمار نوشیدن قهوه با داده های حاصل از نرم افزار ردیابی بهره وری ، چه چیزی یاد گرفتیم؟

اول از همه ، ما تأیید کردیم که قهوه عملکرد کلی کار کارمندان اداری را افزایش می دهد. میزان بهره وری درست پس از نوشیدن قهوه برای بیشتر افراد افزایش یافت ، اوج مصرف در حدود ساعت ۹ صبح بود و سپس دوباره تقریباً در ساعت ۱۲:۳۰ صبح.

در عرض ۲.۵ ساعت پس از مصرف قهوه ، سطح عملکرد کارکنان به همان اندازه که ممکن بود پایین آمد – حتی کمتر از قبل از اینکه کارگران قهوه خود را درست کنند. این بدان معنی است که قهوه می تواند فقط یک افزایش موقتی در بهره وری ایجاد کند.

 

قهوه و بازدهی بدن | آیا علم موافق است؟

دانشمندان مدتهاست که فواید قهوه را می گویند – افزایش انرژی به لطف کافئین. آنتی اکسیدان هایی که از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند. با این حال ، شناخته شده است که قهوه دارای اثرات منفی است. کمبود آب بدن ، بی خوابی و اعتیاد. به ذکر چند مورد.

نتایج آزمایش ما مطابق با گفته دانشمندان در مورد تأثیر قهوه بر بهره وری است. ثابت شده است که کافئین پس از مصرف ، باعث افزایش کوتاه مدت عملکرد شناختی می شود. ۲۰۰ میلی گرم قهوه برای شناسایی سریع کلمات و عبارات کشف شده است. با این حال ، این اثر به مرور از بین می رود. یافته های ما پشتیبانی می کند که در واقع. افت پس از کافئین اجتناب ناپذیر و امری ملموس است. و بیش از اینکه به موقعیت اولیه بهره وری خود برگردید ، بسیار کمتر از خود پیش فرض و بدون کافئین فرو بروید.

قهوه و کافئین | مقدار مجاز قهوه

قهوه و کافئین | مقدار مجاز قهوه

قهوه و بازدهی بدن | نتایج تحقیقات

قهوه می تواند به عنوان یک راه حل موقت برای کاهش احساس خستگی و افزایش عملکرد مغز دیده شود. با این حال. مشابه اعتیاد به نیکوتین. معتادان به کافئین به ندرت پس از از بین رفتن تقویت اولیه. به میزان متوسط ​​راحتی و انرژی خود باز می گردند. در عوض. سطح انرژی و بهره وری آنها مدام کاهش می یابد تا اینکه فنجان قهوه بعدی باعث صرفه جویی در روز می شود.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *