دانستی ها

آیا قهوه کربوهیدرات دارد؟

قهوه فوری و نسکافه

کربوهیدرات قهوه | آیا قهوه کربوهیدرات دارد؟

قهوه با رایحه خوش طعم، عطر و طعم قوی و ضربه کافئین، یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان است اما آیا قهوه کربوهیدرات دارد؟ میزان این ماده در قهوه چه قدر است؟ با کافیته همراه باشید تا رابطه قهوه و کربوهیدرات موجود در آن را کاملا بررسی کنیم.

با این حال ، اگر در حال مشاهده میزان مصرف کربوهیدرات خود هستید. ممکن است تعجب کنید که یک فنجان جو به میزان روزانه شما کمک می کند.

 

پیشنهاد نویسنده: تأثیر مثبت نوشیدن چای سالم ۱، تأثیر مثبت نوشیدن چای سالم ۲، نوشیدن چای؛ آیینی برای بهبود زندگی، ۹ چای ویژه و خوشمزه

 

پاسخ کوتاه این است: بستگی دارد. میزان کربوهیدرات موجود در نوشیدنی های قهوه از صفر تا بسیار زیاد است.

در این مقاله بررسی می شود که آیا قهوه حاوی کربوهیدرات است یا خیر و نحوه انتخاب انواع متناسب با سبک زندگی کم کربوهیدرات را توضیح می دهد.

قهوه سیاه و اسپرسو

قهوه ساده و اسپرسو در واقع بدون کربوهیدرات هستند. این شامل نوشیدنی بنام آمریکانو است که اسپرسو به علاوه آب گرم است.

یک وعده ۱۲ اونسی (۳۵۵ میلی لیتر) قهوه سیاه حاوی کمتر از ۱ گرم کربوهیدرات است. در حالی که یک قاشق اسپرسو ۱ اونسی (۳۰ میلی لیتری) حدود ۰.۵ گرم  را فراهم می کند.

محتوای کافئین یک نوشیدنی بر میزان کربوهیدرات آن تأثیر نمی گذارد. قهوه سیاه و اسپرسو در هر وعده معمولی حاوی کمتر از ۱ گرم کربوهیدرات هستند. صرف نظر از اینکه حاوی کافئین هستند.

محتوای کربوهیدرات در نوشیدنی های محبوب قهوه

نوشیدنی هایی که فقط با اسپرسو و آب گرم درست می شوند ، مانند یک آمریکانو ، کربوهیدرات نخواهند داشت.

با این حال ، نوشیدنی های قهوه یا اسپرسو که با مواد دیگری غیر از آب درست می شوند ، معمولاً کربوهیدرات دارند. شربت و شیر شربت طعم دار دو منبع مشترک هستند.

بیشتر نوشیدنی های قهوه خانه ای می توانند به صورت سفارشی تهیه شوند و محتوای کربوهیدرات آنها به این بستگی دارد که کدام مواد به آنها اضافه می شود. به عنوان مثال ، شیر کامل حاوی کربوهیدرات بیشتری نسبت به شیر بادام شیرین نیست.

قهوه کربوهیدرات

قهوه کربوهیدرات

در اینجا چندین نوشیدنی معروف قهوه و اسپرسو و محتوای احتمالی کربوهیدرات آنها آورده شده است:

Café au lait (نسبت قهوه سیاه به شیر بخارپز ۱: ۱). اگر نوشیدنی شما با ۴ اونس (۱۲۰ میلی لیتر) شیر کامل یا فقط با یک گرم اگر با شیر بادام شیرین نشده تهیه شود ، حاوی ۶ گرم کربوهیدرات خواهد بود.

کاپوچینو (نسبت اسپرسو به شیر کف به شیر ۱: ۱: ۱). یک کاپوچینوی ۱۶ اونسی (۴۸۰ میلی لیتری) استارباکس که با ۲٪ شیر تولید می شود دارای ۱۲ گرم کربوهیدرات است.

لاته (نسبت اسپرسو به شیر نسبت ۱ به ۳). این نوشیدنی کربوهیدرات بیشتری را بسته بندی می کند ، زیرا بیشتر شیر است. اگر ترجیح می دهید شربت طعم دار ، مانند وانیل اضافه کنید ، فقط ۱ اونس (۳۰ میلی لیتر) می تواند ۲۴ گرم کربوهیدرات اضافه کند.

تخت سفید (نسبت اسپرسو به کف شیر به شیر ۱: ۳). این نوشیدنی تقریباً به همان اندازه شیر لاته شیر دارد و بنابراین تعداد مشابهی کربوهیدرات ارائه می کند.

موچینو (کاپوچینوی شکلاتی). این نوشیدنی که به آن کافه موکا نیز گفته می شود ، با شربت شیر ​​و شکلات که حاوی کربوهیدرات است ، تهیه می شود. یک موچینو ۱۶ اونسی (۴۸۰ میلی لیتری) در استارباکس ساخته شده با ۲٪ شیر حاوی ۴۴ گرم کربوهیدرات است.

در بسیاری از موارد دلخواه قهوه خانه نیز از خامه زده شده استفاده می شود. فقط ۶ گرم (۲ قاشق غذاخوری) خامه فرم گرفته می تواند حداقل ۱ گرم کربوهیدرات به نوشیدنی شما اضافه کند.

قهوه کربوهیدرات

قهوه کربوهیدرات

همانطور که مشاهده می کنید، میزان کربوهیدرات موجود در قهوه یا نوشیدنی های اسپرسو می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد.

بسیاری از نوشیدنی های معروف قهوه خانه ای حاوی موادی هستند که محتوای کربوهیدرات آنها را تقویت می کنند. اینها شامل شیر ، خامه زده شده و شربت های طعم دار حاوی شکر هستند.

چگونه قهوه خود را کم کربوهیدرات کنیم؟

اگر از رژیم کم کربوهیدرات استفاده می کنید، ممکن است از خود بپرسید که آیا هنوز می توانید به نوشیدنی های خاص قهوه بپردازید.

بیشتر رژیم های کم کربوهیدرات پیشنهاد می کنند که مصرف کربوهیدرات شما به کمتر از ۱۳۰ گرم در روز کاهش یابد ، بر اساس رژیم ۲۰۰۰ کالری. حتی اگر به این حد پایبند باشید ، با رعایت برخی از نکات زیر ، می توانید در یک قهوه خانه گاه به گاه جای بگیرید:

  • کوچک کردن نوشیدنی خود را با شیر کم سفارش دهید یا اندازه کمتری سفارش دهید.
  • از موارد اضافی غنی از کربوهیدرات صرف نظر کنید. آن را بدون خامه زده شده یا شربت های طعم دار سفارش دهید.
  • قهوه بدون قند انتخاب کنید. نوشیدنی های طعم دار را با شربت های بدون شکر سفارش دهید که حاوی کربوهیدرات کمتری نسبت به شربت های معمولی است.
  • به خودتان خدمت کنید. خودتان در کافی شاپ به قهوه سیاه خود شیر اضافه کنید تا بتوانید دقیقاً مقدار آن را کنترل کنید.
  • nondairy را امتحان کنید. شیر غیر شیرین و شیرین را به قهوه خود اضافه کنید. شیرهای غیر لبنی مانند سویا ، بادام ، بادام هندی ، کنف یا نارگیل حاوی کربوهیدرات کمتری نسبت به شیر لبنی یا شیرهای غیر لبنی شیرین هستند.
  • می توانید نوشیدنی های قهوه خانه ای را سفارشی کنید تا کم کربوهیدرات باشند. نکات بالا را امتحان کنید ، از جمله سفارش اندازه کوچکتر ، کنار گذاشتن خامه یا شربت زده شده یا اضافه کردن شیر خود.

سخن پایانی

قهوه سیاه و اسپرسوی ساده تقریباً حاوی کربوهیدرات نیستند ، معمولاً کمتر از ۱ گرم در اندازه وعده سنتی. با این حال ، افزودن سایر مواد می تواند به سرعت این تعداد را افزایش دهد.

خوشبختانه، چه یک رژیم کم کربوهیدرات را دنبال کنید و چه به راحتی مصرف کربوهیدرات خود را مشاهده کنید ، هنوز هم می توانید از آن لاته ، کاپوچینو یا موکا خوشمزه لذت ببرید. فقط از باریستا بخواهید چند تنظیم ساده انجام دهد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.