دانستی ها

قهوه و کمبود آب بدن

قهوه و کمبود آب بدن

قهوه و کمبود آب بدن | قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است.

یک دلیل عمده که مردم قهوه می نوشند کافئین آن است ، یک ماده روانگردان است که به شما کمک می کند تا هوشیار باشید و به عملکرد کمک می کند.

با این حال ، کافئین می تواند از دست دادن آب بدن باشد ، که ممکن است شما را به فکر بیندازد که آیا نوشیدن قهوه باعث هیدراته شدن یا کمبود آب بدن می شود.

این مقاله به شما می گوید که آیا قهوه از دست دادن آب بدن است.

 

پیشنهاد نویسنده: دانستی های قهوه

 

کافئین و هیدراتاسیون | قهوه و کمبود آب بدن

دلیل اصلی نوشیدن قهوه در افراد دریافت دوز کافئین روزانه است.

کافئین پرمصرف ترین ماده روانگردان در جهان است. این ممکن است به تقویت روحیه و بالا بردن عملکرد ذهنی و جسمی شما کمک کند.

در داخل بدن شما ، کافئین از روده عبور می کند و به جریان خون می رسد. در نهایت ، به کبد شما می رسد ، جایی که به چندین ترکیب تقسیم می شود که بر عملکرد ارگان هایی مانند مغز شما تأثیر می گذارد.

اگرچه کافئین عمدتاً به دلیل تأثیرات آن بر روی مغز شناخته شده است ، اما تحقیقات نشان داده است که ممکن است اثر ادرارآوری بر کلیه ها داشته باشد – به ویژه در دوزهای بالا.

دیورتیک ها موادی هستند که باعث می شوند بدن شما بیش از حد معمول ادرار تولید کند. کافئین ممکن است این کار را با افزایش جریان خون در کلیه ها انجام دهد ، که باعث می شود آب بیشتری از طریق ادرار آزاد شود.

با تشویق ادرار ، ترکیباتی با خاصیت ادرار آور مانند کافئین ممکن است بر وضعیت هیدراتاسیون شما تأثیر بگذارند.

آب

آب

خلاصه

قهوه سرشار از کافئین است ، ماده ای که ممکن است خاصیت ادرار آور داشته باشد. این بدان معناست که ممکن است باعث ادرار بیشتر شما شود ، که ممکن است بر وضعیت آبرسانی شما تأثیر بگذارد.

محتوای کافئین در انواع مختلف قهوه

قهوه و کمبود آب بدن | انواع مختلف قهوه حاوی مقادیر مختلف کافئین است.

در نتیجه ، ممکن است به طور متفاوتی بر وضعیت آبرسانی شما تأثیر بگذارند.

 

قهوه ی دم کرده

قهوه دم کرده یا قطره ای محبوب ترین نوع در ایالات متحده است.

این کار با ریختن آب داغ یا جوش روی دانه های قهوه آسیاب شده تهیه می شود. معمولاً با استفاده از فیلتر ، پرس فرانسه یا کوره زنی انجام می شود.

یک فنجان قهوه دم کرده ۸ اونس (۲۴۰ میلی لیتر) حاوی ۷۰-۱۴۰ میلی گرم کافئین یا به طور متوسط ​​حدود ۹۵ میلی گرم کافئین است.

قهوه فوری

قهوه فوری از دانه های قهوه دم کرده که به صورت یخ زده یا اسپری خشک می شوند ، تهیه می شود.

تهیه آن ساده است ، زیرا تمام کاری که شما باید انجام دهید مخلوط کردن ۱-۲ قاشق چای خوری قهوه فوری با آب گرم است. این اجازه می دهد تا قطعات قهوه حل شوند.

کافئین قهوه فوری نسبت به قهوه معمولی کافئین کمتری دارد ، با ۳۰ تا ۹۰ میلی گرم در هر فنجان ۸ اونس (۲۴۰ میلی لیتر).

اسپرسو

قهوه و کمبود آب بدن | قهوه اسپرسو با فشار دادن مقدار کمی آب بسیار گرم یا بخار از طریق دانه های قهوه ریز خرد شده درست می شود.

گرچه حجم آن از قهوه معمولی کمتر است ، اما حاوی کافئین زیادی است.

یک بار شات (۱-۱/۷۵ اونس یا ۳۰-۵۰ میلی لیتر) بسته های اسپرسو در حدود ۶۳ میلی گرم کافئین.

قهوه بدون کافئین

دکاف کوتاه قهوه بدون کافئین است.

این ماده از دانه های قهوه ساخته شده است که حداقل ۹۷٪ کافئین آنها حذف شده است.

با این حال ، این نام فریبنده است – زیرا کاملاً بدون کافئین نیست. یک فنجان کافئین ۸ اونسی (۲۴۰ میلی لیتری) حاوی ۰-۷ میلی گرم کافئین یا به طور متوسط ​​حدود ۳ میلی گرم کافئین است.

قهوه

قهوه

خلاصه

به طور متوسط ​​، یک فنجان قهوه دم کرده ۸ اونس (۲۴۰ میلی لیتر) حاوی ۹۵ میلی گرم کافئین است. در حالی که برای قهوه محلول ۳۰ تا ۹۰ میلی گرم ، برای قهوه فلفلی ۳ میلی گرم ، یا یک وعده ۶۳ میلی گرم (۱ تا ۱.۷۵ اونس یا ۳۰ گرم –۵۰ میلی لیتر) اسپرسو.

بعید است قهوه باعث کمبود آب بدن شما شود | قهوه و کمبود آب بدن

اگرچه کافئین موجود در قهوه ممکن است اثر ادرارآوری داشته باشد. اما بعید است که بدن شما را بی آب کند.

برای اینکه کافئین اثر ادرارآوری چشمگیری داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که شما باید بیش از ۵۰۰ میلی گرم در روز – یا معادل ۵ فنجان (۴۰ اونس یا ۱.۲ لیتر) قهوه دم کرده مصرف کنید.

یک مطالعه در ۱۰ نوشیدنی قهوه معمولی تأثیر نوشیدن ۶.۸ اونس (۲۰۰ میلی لیتر) آب ، قهوه کافئین پایین (۲۶۹ میلی گرم کافئین) و قهوه کافئین زیاد (۵۳۷ میلی گرم کافئین) بر علائم کم آبی بدن را بررسی کرد.

محققان مشاهده کردند که نوشیدن قهوه کافئین بالاتر اثر ادرارآوری کوتاه مدت دارد. در حالی که قهوه کافئین پایین و آب هر دو هیدراته کننده هستند.

علاوه بر این ، مطالعات دیگر نشان می دهد که مصرف متوسط ​​قهوه به اندازه آب آشامیدنی هیدراته کننده است.

به عنوان مثال ، یک مطالعه بر روی ۵۰ نوشیدنی قهوه سنگین خاطر نشان کرد که نوشیدن ۲۶.۵ اونس (۸۰۰ میلی لیتر) قهوه روزانه به مدت ۳ روز به همان اندازه که نوشیدن همان مقدار آب است ، هیدراته کننده است.

همچنین ، تجزیه و تحلیل ۱۶ مطالعه نشان داد که مصرف ۳۰۰ میلی گرم کافئین در یک نشست. معادل ۳ فنجان (۷۱۰ میلی لیتر) قهوه دم کرده – تولید ادرار را فقط ۳.۷ اونس (۱۰۹ میلی لیتر) افزایش می دهد ، در مقایسه با نوشیدن همان مقدار نوشیدنی های غیر کافئین دار.

بنابراین ، حتی وقتی قهوه باعث ادرار بیشتر شما می شود ، نباید باعث کمبود آب بدن شود – زیرا مایعاتی را که در ابتدا می نوشید از دست نمی دهید.

خلاصه

نوشیدن مقادیر متوسط ​​قهوه نباید باعث کمبود آب بدن شما شود. با این حال ، نوشیدن مقادیر زیادی قهوه – مانند ۵ فنجان یا بیشتر همزمان – ممکن است اثر کم آبی داشته باشد.

خط آخر

قهوه و کمبود آب بدن | قهوه حاوی کافئین است ، یک ترکیب ادرار آور است که می تواند تکرر ادرار را افزایش دهد.

با این اوصاف ، نوشیدن مقادیر زیادی مانند ۵ فنجان قهوه دم کرده یا بیشتر به یکباره انجام می شود تا اثر کم آبی چشمگیری داشته باشد.

در عوض ، نوشیدن یک فنجان قهوه در اینجا یا آنجا آب بدن را تأمین می کند. می تواند به شما در رسیدن به مایعات روزانه کمک کند.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.