دانستی ها

تحریک میگرن با قهوه | آیا ۳ فنجان قهوه در روز میگرن را تحریک می‌کند؟

تحریک میگرن با قهوه

تحریک میگرن با قهوه

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

تحریک میگرن با قهوه | مطالعه نشان می دهد که ۳ فنجان قهوه میگرن را تحریک می کند
نوشیدنی های کافئین دار زیاد ممکن است خطر حمله میگرن را افزایش دهند. گتی ایماژ
نوشیدن بیش از حد نوشیدنی های کافئین دار ممکن است شما را در معرض خطر حمله میگرن قرار دهد.
میگرن ۱۰ درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.
زنان بیشتر از مردان به میگرن مبتلا می شوند.
کافئین همه چیز بدی نیست. نشان داده شده است که رگهای خونی را گشاد می کند و به کاهش علائم انواع دیگر سردرد کمک می کند.
اگر حملات میگرن دوره ای دارید اما قهوه را دوست دارید ، یک مطالعه جدید ممکن است به شما کمک کند ضمن جلوگیری از آن ، از فنجان جو خود لذت ببرید.

فنجان قهوه

فنجان قهوه

یک مطالعه جدید در مجله پزشکی آمریکا نشان می دهد. که نوشیدن سه وعده یا بیشتر نوشیدنیهای کافئین دار در روز با شروع حمله میگرن یا روز بعد در افرادی که میگرن اپیزودیک تجربه می کنند ، ارتباط دارد.

الیزابت مستوفسکی ، کارشناس ارشد تحقیقات. ، در واحد تحقیقات اپیدمیولوژی قلب و عروق در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess و بخش اپیدمیولوژی در Harvard TH مدرسه بهداشت عمومی چان در بوستون ، به Healthline گفت.

قهوه با وجود شهرت خود به عنوان یک شر ضروری در واقع سالم است. این امر به بهبود عملکرد منبع شناختی اعتماد ، کاهش خطر ابتلا به سرطان منبع اعتماد و حتی بیشتر عمر با منبع معتبر مرتبط شده است.

مستوفسکی گفت: “نکته دیگری که به ویژه جالب توجه است این است که اثر کافئین احتمالاً تحت تأثیر دوز و دفعات قرار می گیرد.”

زنان بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار می گیرند

طبق تحقیقات اخیر ، میگرن از هر ۱۰ نفر ۱ نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. این زنان تقریباً دو برابر مردان است.

دکتر جولیا جونز ، متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان هیوستون متدیست در تگزاس گفت: “حدود ۹ درصد از مردان و ۱۶ درصد از زنان از میگرن رنج می برند و تمایل به میگرن در خانواده ها وجود دارد.”

جونز گفت: “همه چیز می تواند سردردهای میگرنی را تحریک کند. مانند برخی غذاها یا نوشیدنی ها ، استرس ، خواب زیاد یا کم ، هورمون ها یا حتی مواردی مانند نورهای شدید ، گرسنگی و بو.”

دوز کافئین بر میگرن تأثیر می گذارد

مستوفسکی و تیم او اطلاعات ۹۸ بزرگسال را که میگرن اپیزودیک را تجربه می کنند ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

“میگرن اپیزودیک توسط کسانی مشخص می شود که ماهانه تا ۱۴ روز سردرد دارند. با این حال ، میگرن مزمن شامل ۱۵ روز یا بیشتر در ماه است. ”

شرکت کنندگان یک دفترچه خاطرات الکترونیکی را دو بار در روز و به مدت شش هفته تکمیل کردند. آنها مصرف نوشیدنی های کافئین دار ، برخی از فاکتورهای سبک زندگی ، و زمان و ویژگی های هر نوع حمله میگرنی را گزارش کردند.

محققان سپس احتمال حملات میگرن را در روزهایی که شرکت کنندگان از نوشیدنی های کافئین نوشیده اند با روزهایی که نوشیده اند مقایسه کردند.

“ما به طور همزمان در حال مواجهه با عادات خواب ، آب و هوا ، فعالیت بدنی بودیم. ما اطلاعات زیادی از این افراد جمع آوری کردیم ، و در این مطالعه خاص با نگاهی به نوشیدنی های کافئین دار و خطر فوری میگرن ، آنچه که با جمع آوری این عوامل زندگی دیگر توانستیم انجام دهیم این است که بگوییم ، حتی با در نظر گرفتن تمام عوامل دیگر ، ما مستوفسکی توضیح داد: “هنوز هم این احتمال بالاتر از سردرد میگرنی را با سه وعده یا بیشتر کافئین مشاهده می کنید.”

یافته ها نشان می دهد که تأثیر نوشیدنی های کافئین دار در خطر حمله میگرن فقط در سه وعده یا بیشتر در آن روز مشهود بود.

افراد مبتلا به میگرن اپیزودیک هنگام مصرف یک تا دو نوشیدنی کافئین دار در روز ، خطر بیشتری برای حمله میگرن تجربه نمی کنند.

هم می تواند باعث بهبود حمله میگرن شود

هنگامی که درد به دلیل رگهای خونی در تورم مغز ایجاد می شود. (وضعیتی به نام گشاد شدن عروق) ، کافئین منبع معتبر می تواند با انقباض رگ های خونی ، تورم را کاهش دهد.

فنجان قهوه

فنجان قهوه

از کافئین داخل وریدی (IV) حتی در اورژانس برای تسکین سریع میگرن شدید استفاده شده است علائم منبع معتمد.

کافئین همچنین باعث تقویت منبع معتبر به بسیاری از داروهای سردرد می شود. این داروها چه آسپرین ، ایبوپروفن یا استامینوفن باشند. سریعتر ، بهتر عمل می کنند و وقتی با کافئین ترکیب می شوند ، درد را طولانی تر می کنند.

“کاملاً به همین دلیل ارزیابی آن چنان درخشان کننده است. زیرا کافئین هم با فواید و هم با آسیب همراه است. کافئین در واقع در بسیاری از داروهایی است که برای درمان سردردهای میگرنی استفاده می شود و همه به دوز و دفعات قرار گرفتن در معرض کافئین برمی گردد. ”

وی هشدار می دهد که مهمترین نکته این است که. “این یک مطالعه بین شرکت کنندگان مبتلا به میگرن اپیزودیک بود. بنابراین ما نمی توانیم آن را تعمیم دهیم و بگوییم در افرادی که سردرد میگرنی ندارند چه اتفاقی می افتد.”

مستوفسکی خاطرنشان کرد: آنها نمی گفتند نوشیدن سه فنجان قهوه قطعاً باعث حمله میگرن می شود.

وی توضیح داد. “ما می گوییم که در میان شرکت کنندگان با میگرن اپیزودیک ، شواهدی را مشاهده می کنیم. که نشان می دهد یک یا دو وعده نوشیدنی کافئین دارنده سردرد در آن روز یا روز بعد نبوده است.”

وی گفت: “اما سه یا بیشتر نوشیدنی های کافئین دار با احتمال بالاتر سردرد میگرنی در آن روز و روز بعد همراه بود.”

خط آخر

میگرن حدود ۱۰ درصد از مردم جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. زنان به احتمال زیاد به این بیماری مبتلا می شوند.

تحقیقات اخیر نشان می دهد در افرادی که میگرن اپیزودیک دارند. نوشیدن بیش از دو وعده نوشیدنی کافئین دار در روز به شدت با حمله میگرن ارتباط دارد.

اما محققان همچنین می گویند که دو یا کمتر نوشیدنی کافئین در روز احتمال بروز حمله میگرن را در این جمعیت افزایش نمی دهد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.