دانستی ها

دستور تهیه قهوه برای تقویت و افزایش انرژی – قسمت اول

دستور تهیه قهوه

دستور تهیه قهوه ویژه!!

شما احتمالاً قدرت تقویت انرژی قهوه را تجربه کرده اید و به همین خاطر به دنبال دستور تهیه قهوه هستید. به لطف محتوای کافئین بالای آن. اما همه ما واقعاً نمی دانیم که چگونه قهوه را برای حداکثر تقویت انرژی بنوشیم.

آیا می دانید بهترین زمانها ، مقادیر و انواع قهوه برای نوشیدن انرژی خود را به روشی متعادل و پایدار می نوشید؟ در غیر اینصورت ، به جای درست خود رسیده اید ، زیرا این راهنما به شما نشان می دهد که برای افزایش انرژی ، انگیزه و بهره وری خود باید از نوشیدن قهوه بدانید.

 

دستور تهیه قهوه | آنچه در مورد قهوه نمی دانستید!

بیایید با برخی از اطلاعات زمینه در مورد نوشیدن قهوه شروع کنیم.

نوشیدن قهوه قدمت بسیاری به قرن های گذشته برمی گردد. شواهدی از نوشیدن قهوه یا دانش درخت قهوه در اوایل قرن ۱۵ در صومعه های صوفیان یمن ثبت شده است. از آنجا ، این عمل به زودی به مکه و مدینه گسترش یافت. تا قرن شانزدهم ، به بقیه خاورمیانه و مناطقی از آفریقا رسیده بود. نوشیدن قهوه سپس به بالکان ، اروپا و آسیای جنوب شرقی گسترش یافت.

علی رغم تلاش برخی رهبران مذهبی در آن زمان برای ممنوعیت نوشیدن قهوه ، استفاده از آن در سراسر جهان همچنان رو به رشد است. این امر تا حدی به محبوبیت قهوه خانه ها کمک کرده است که از قرن هفدهم شروع به افتتاح و جذب مشتری کردند. امروزه، قهوه یکی از کالاهای پر معامله در جهان است و طبق انجمن ملی قهوه ، در حال حاضر قهوه به غیر از آب ، بیشترین مصرف نوشیدنی است.

برای بسیاری از افراد در سراسر جهان، قهوه به آنها کمک می کند تا روز خود را شروع کنند و همچنین باعث تقویت جسمی و روحی در طول روز می شود.

 

فواید نوشیدن قهوه

در حالی که بعضی از افراد در درجه اول قهوه را به دلیل طعم دلپذیر آن می نوشند ، افراد دیگر این نوشیدنی را به عنوان روشی برای ترویج طبیعی خود انتخاب می کنند.

قهوه همچنین چندین مزیت دیگر دارد. از جمله:

  • به شما در حفظ تمرکز و هوشیاری کمک می کند
  • به مبارزه با افسردگی کمک می کند
  • به شما در چربی سوزی کمک می کند
  • به تقویت عملکرد بدنی شما کمک می کند
  • قدرت تقویت انرژی قهوه بیشتر به دلیل کافئین موجود در آن است.
  • این محرک پس از نوشیدن قهوه در جریان خون شما جذب می شود. از آنجا به مغز شما راه می یابد.
Pu-Erh

Pu-Erh

دستور تهیه قهوه | قهوه چگونه کار می کند؟

در مغز، کافئین برای جلوگیری از انتقال دهنده عصبی آدنوزین مهار کننده عمل می کند. سپس این امر باعث افزایش میزان انتقال دهنده های عصبی دیگر مانند نوراپی نفرین و دوپامین می شود. این منجر به افزایش شلیک سلول های عصبی می شود.

مطالعات انسانی نشان می دهد که قهوه جنبه های مختلف عملکرد مغز ، از جمله خلق و خو ، حافظه و زمان واکنش را بهبود می بخشد.

البته مصرف زیاد قهوه توصیه نمی شود ، زیرا می تواند منجر به عوارض جانبی ناخواسته [۴] مانند بی خوابی و بی قراری شود. برخی از معتادان به قهوه نیز دچار مشکلات گوارشی ، ضربان قلب سریع و حتی اضطراب می شوند.

با این حال، همانطور که این راهنما نشان می دهد، هنگامی که مصرف قهوه خود را درست کنید ، می توانید از مزایای ملموس آن بهره مند شوید و در عین حال هر یک از موارد منفی را به حداقل برسانید.

 

دستور تهیه قهوه | بهترین زمان ها برای نوشیدن قهوه

قانون شماره ۱ این است که فقط صبح قهوه بنوشید.

چرا؟ زیرا اگر بعد از ظهر قهوه بنوشید، احتمال خواب شما مختل خواهد شد – که قطعاً انجام این کار خوب یا سالم نیست.

دلیل دیگر صرف نوشیدن قهوه در صبح به دلیل تجزیه نمایی کافئین در بدن است. [۶] اساساً ، کافئین پس از مصرف برای مدتی در بدن باقی می ماند. مطالعات نشان می دهد که با سرعت حدود ۱۱٪ در ساعت از بدن خارج می شود. این به آن حدود ۶ ساعت نیمه عمر می دهد. برای بیان این مطلب به صورت عملی ، اگر در ساعت ۱۰ صبح یک فنجان قهوه با ۱۰۰ میلی گرم کافئین بنوشید ، در ساعت ۴ بعدازظهر حدود ۵۰ میلی گرم کافئین در سیستم باقی خواهید ماند.

با توجه به این نکته، توصیه می کنم بعد از ناهار قهوه نخورید. با این کار ، در طول بعد از ظهر همچنان انرژی کافی از کافئین دریافت خواهید کرد ، اما شما را به یک بی خوابی تبدیل نمی کند!

 

بهترین مقدار قهوه برای نوشیدن

برای تقویت – اما متعادل ترین – تقویت انرژی ، هر روز چه مقدار قهوه باید بنوشید؟

پاسخ ۱۶oz است.

این مقدار بهینه مصرف قهوه است که بدون اینکه در مصرف آن زیاده روی کنید ، لیفت قابل توجهی به شما می دهد.

البته ۱۶ وعده قهوه بسته به نوع قهوه ای که برای نوشیدن انتخاب می کنید ، می تواند کافئین کم یا زیاد داشته باشد. به عنوان مثال ، یک قهوه قطره ای ۸ اونز کافئین بیشتری نسبت به یک اسپرسوی ۱۰ اونس دارد.

اگر فرد بالغ و سالمی هستید ، هدف شما این است که هر روز حدود ۴۰۰ میلی گرم کافئین مصرف کنید. این حدود ۲-۳ عکس اسپرسو یا پنج قاشق چای خوری قهوه فوری است. (به خاطر داشته باشید که محتوای کافئین در محصولات مختلف بسیار متفاوت است.) اگر باردار یا شیرده هستید ، توصیه می شود که مصرف کافئین خود را به حدود ۲۰۰ میلی گرم در روز محدود کنید.

کافئین و سردرد

کافئین و سردرد

دستور تهیه قهوه | چه قهوه‌ای بنوشیم؟

هنگام انتخاب نوع نوشیدن قهوه ، باید به فرآیند استخراج قهوه مورد استفاده توجه کنید. متغیرهایی مانند نوع قهوه ، اندازه آسیاب ، دمای آب و زمان استخراج می توانند تفاوت زیادی در طعم نوشیدنی شما – و مقدار کافئین موجود در آن ایجاد کنند.

پیشنهاد من این است که طعم و مزه مورد علاقه خود را پیدا کنید. مقدار کافئین موجود در هر فنجان را محاسبه کنید و سپس مقدار دقیق فنجان های قهوه را در یک صبح که می توانید بنوشید بررسی کنید.

من شخصاً طرفدار قهوه قطره ای هستم. این قطعاً یکی از سریع ترین و راحت ترین راه ها برای تهیه یک نوشیدنی خوشمزه با مقدار کافی کافئین محرک انرژی است.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.