متفرقه

قهوه برای فشار خون؛ آیا نوشیدن قهوه فشار خون را بالا می برد؟

قهوه برای فشار خون

تاثیرات قهوه بر فشار خون چیست؟ آیا قهوه برای فشار خون مضر است؟

تحقیقات در مورد قهوه برای فشار خون متناقض است. با این حال، به نظر می رسد که هر چند وقت یک بار شخص قهوه می نوشد می تواند بر تأثیر آن بر فشار خون تأثیر بگذارد.

در این مقاله، ما در مورد چگونگی تأثیر قهوه بر فشار خون و آنچه شواهد می گوید صحبت خواهیم کرد. ما همچنین در مورد زمان مراجعه به پزشک بحث می کنیم و گزینه های دیگری را برای قهوه پیشنهاد می دهیم. برای دانستنی های قهوه برای فشار خون همراه کافیته باشید!

چگونه قهوه فشار خون را بالا می برد؟

مصرف متوسط ​​قهوه می تواند در برخی افراد تأثیر خنثی یا مفیدی بر فشار خون داشته باشد.
برای توضیح قهوه برای فشار خون باید بگوییم که کافئین یک منقبض کننده عروق است، به این معنی که اندازه رگ های خونی را کاهش می دهد و می تواند فشار خون را افزایش دهد. کافئین با تعامل با گیرنده های مختلف در مغز اثرات خود را اعمال می کند. متخصصان معتقدند سایر ترکیبات موجود در قهوه مانند آنتی اکسیدان ها، اثر محافظتی بر رگ های خونی دارند. فواید و خطرات نوشیدن قهوه تا حدودی بحث برانگیز است، زیرا تحقیقات انجام شده تاکنون بی نتیجه است.

اثرات طولانی مدت نوشیدن قهوه

با توجه به بررسی ۲۰۱۷ منبع معتبر، افزایش مصرف قهوه با کاهش اندکی فشار خون همراه است. جالب است! محققان دریافتند که هنگام نوشیدن ۷ فنجان در روز، ۹ درصد خطر کاهش می یابد، با کاهش ۱٪ خطر برای هر فنجان اضافی در روز. قهوه برای فشار خون نه تنها مضر نیست بلکه مفید هم واقع می شود به شرطی که آن را اصولی بنوشید و در مصرف آن افراط نکنید.

همین بررسی نشان می دهد که ترکیبات مفید موجود در قهوه، مانند فنل ها، ممکن است دارای اثر محافظتی باشند. محققان همچنین اشاره کردند که تنوع ژنتیکی در افراد می تواند بر نحوه متابولیسم کافئین تأثیر بگذارد.

آیا افراد مبتلا به فشار خون بالا باید از مصرف قهوه خودداری کنند؟

یک بررسی در سال ۲۰۱۷ به این نتیجه رسید که افرادی که فشار خون دارند هنگام نوشیدن قهوه باید احتیاط کنند اما نیازی به اجتناب از آن ندارند. این بررسی نشان داد که اگرچه گزارش های قدیمی تر در رابطه بین نوشیدن قهوه و فشار خون بالا وجود دارد. اما مطالعات اخیر نشان می دهد که ۳-۴ فنجان در روز اثر خنثی یا مفیدی دارد.

یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۶ از ۴۰ مصرف کننده سالم منظم قهوه نشان داد که انواع قهوه فشار خون را افزایش می دهد اما سطح آن در محدوده سالم باقی می ماند. افزایش فشار خون موقتی بود اما هنوز هم قابل اندازه گیری است ۳ ساعت منبع مطمئن پس از مصرف. برخی تحقیقات نشان می دهد که مقدار قهوه ای که شخصی می نوشد تأثیر آن را بر فشار خون تعیین می کند.

همچنین خوب است بدانید که یک مطالعه ۲۰۱۵ منبع معتبر افزایش فشار خون سیستولیک را فقط در افرادی که به طور مداوم قهوه مصرف نمی کنند نشان داد. یک بررسی دیگر منبع معتبر دریافت که مصرف معمول قهوه بیش از ۳ فنجان در روز خطر فشار خون را افزایش نمی دهد. با این حال، خطر کمی افزایش یافته با ۱-۳ فنجان در روز وجود دارد.

آیا قهوه بدون کافئین (قهوه دیکاف) فشار خون را بالا می برد؟

از آنجا که قهوه حاوی ترکیبات مختلفی به غیر از کافئین است، سایر ترکیبات نیز می توانند مسئول تأثیرات آن بر فشار خون باشند.

با این حال، یک فرد می تواند به سراغ قهوه بدون کافئین برود تا ببیند فشار خون او کاهش می یابد یا خیر.

قهوه برای فشار خون؛ چه وقت باید نوشیدن قهوه را متوقف کنید؟

برخی افراد نوشیدن قهوه را باعث بی خوابی، اضطراب یا لرزش می دانند. دیگران ممکن است ریفلاکس و سوزش معده را مشاهده کنند. هرکسی که به دلیل قهوه این علائم را تجربه کند باید از نوشیدن آن خودداری کند.

به گفته محققان منبع معتبر، در صورت قطع ناگهانی مصرف قهوه ، ممکن است افرادی که به طور منظم قهوه مصرف می کنند ، علائم ترک مانند سردرد و روحیه نامناسب را تجربه کنند. بنابراین ، اگر آنها می خواهند مصرف خود را کاهش دهند، باید تعداد فنجان ها را به تدریج کاهش دهند.

نویسندگان یک بررسی در JACC: الکتروفیزیولوژی بالینی خاطرنشان می کنند که برخی از پزشکان توصیه می کنند افرادی که دچار فیبریلاسیون دهلیزی یا سایر بیماری های ضربان قلب نامنظم هستند (یا همان آریتمی) از قهوه خودداری کنند.

با این حال، آنها نتیجه گرفتند که دریافت منظم ۳۰۰ میلی گرم کافئین در روز بی خطر است و حتی ممکن است در برابر اختلالات ریتم قلب محافظت کند.

محققان هشدار دادند که اگر ارتباط آشکاری بین دوره های آریتمی و کافئین وجود دارد، فرد نباید قهوه بنوشد.

گزینه های جایگزین قهوه

برخی از گزینه های جایگزین قهوه حاوی کافئین هستند. در حالی که برخی دیگر به طور طبیعی فاقد کافئین هستند. افراد می توانند این موارد را امتحان کنند:

قهوه کاسنی
قهوه ریشه قاصدک
چای رویبوس
یربا همسر
نوشیدنی جو و غلات بوداده

قهوه برای فشار خون، چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر کسی هنگام نوشیدن قهوه علائم مشخصی را تجربه کند، ممکن است بخواهد با یک دکتر صحبت کند. کسانی که متوجه افزایش فشار خون می شوند باید به دنبال مشاوره پزشکی باشند.

چشم انداز قهوه برای فشار خون

تحقیقات نشان می دهد افرادی که فشار خون دارند می توانند قهوه بنوشند به شرطی که محتاط باشند. نوشیدن کنندگان قهوه به طور منظم ممکن است در برابر اثرات فیزیولوژیکی قهوه تحمل کنند. در حالی که کسانی که آن را کمتر می نوشند ممکن است افزایش فشار خون خود را تجربه کنند.

خلاصه و سخن پایانی نوشته

قهوه ممکن است برای افرادی که فشار خون بالا دارند مناسب باشد و حتی می تواند اثرات مفیدی داشته باشد. با این حال، مردم باید نسبت به تحمل قهوه و نحوه واکنش بدن آنها به کافئین توجه داشته باشند.

اگر فردی نگران فشار خون خود است، باید با پزشک صحبت کند. طبق پژوهش ها قهوه تاثیر بدی روی فشار خون نداشته و حتی مفید هم واقع می شود اما هر بدنی مستقل از بدن دیگر به صورت متفاوتی به مواد درون قهوه واکنش نشان می دهد و به همین علت خوب است که همواره درمورد رژیم غذایی خود با پزشک معالج صحبت کنید.

 

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بالانس کافی هیپو (یک کیلویی)

بسته قهوه اسپرسو استارباکس

بسته قهوه استارباکس مدل ساماترا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.