دانستی ها

کاهش سندروم متابولیک با قهوه!

کاهش سندروم متابولیک با قهوه

کاهش سندروم متابولیک با قهوه

کاهش سندروم متابولیک با قهوه | تحقیقات جدید ارتباط بین مصرف متوسط ​​قهوه و کاهش خطر ابتلا به سندرم متابولیک را نشان می دهد.
کاهش خطر در زنان و مردان مشاهده شد.
یک دسته از مواد مغذی به نام پلی فنول ممکن است. همان چیزی باشد که به قهوه این مزیت سلامتی را می دهد.
متخصصان می گویند که کاهش وزن ، استعمال دخانیات و ورزش کافی همچنان موثرترین راه های پیشگیری یا برگشت این بیماری است.
خواه این اولین فنجان بخارپز روز باشد. یا اینکه بعدازظهر تقویت لازم باشد ، بسیاری از ما نمی توانیم یک روز بدون قهوه را تصور کنیم.

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

یک تحقیق در حال رشد است که نشان می دهد. یک لیوان جو بخارپز ممکن است برخی از مزایای سلامتی را نیز فراهم کند.

جدیدترین یافته ها نشان می دهد که مصرف قهوه در سطح یک تا چهار فنجان در روز با کاهش خطر ابتلا به سندرم متابولیک (MetS) در مطالعات مشاهده ای مرتبط است.

“سندرم متابولیک هنگامی است که فرد ترکیبی از چندین عامل خطر شامل فشار خون بالا ، کلسترول غیر طبیعی ، چاقی و قند خون بالا را داشته باشد. نام های دیگر آن شامل سندرم مقاومت به انسولین یا سندرم X است. “، توضیح داد Seogeun Naomi Hong ، MD ، متخصص طب داخلی در بیمارستان سنت جوزف در اورنج ، کالیفرنیا.

سندروم متابولیک

سندروم متابولیک

MetS تخمین زده می شود. منبع معتمد بیش از ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار دهد. زندگی با MetS می تواند خطر ابتلا به منابع قلبی عروقی ، از جمله بیماری عروق کرونر قلب و سکته را افزایش دهد.

پلی فنول های موجود در قهوه کلیدی هستند | کاهش سندروم متابولیک با قهوه!

انستیتوی اطلاعات علمی قهوه (ISIC) یافته های آنها را در یک نشست هم اندیشی ماهواره ای به میزبانی این گروه در سیزدهمین کنفرانس تغذیه اروپا که توسط فدراسیون انجمن های تغذیه اروپا (FENS) در دوبلین ، ایرلند برگزار شد ، گزارش داد.

در جریان این هم اندیشی ، جوزپه گروسو ، دکتر ، دکترای تخصصی ، استاد دانشگاه کاتانیا در ایتالیا و نویسنده مطالعه ، تحقیقات خود را در مورد ارتباط بین مصرف قهوه و MetS در جمعیت های لهستان و ایتالیا بررسی کرد.

تحقیقات گروسو نشان می دهد این پلی فنول های موجود در قهوه است که ممکن است در این ارتباط دخیل باشد. به ویژه اسیدهای فنلی و فلاونوئیدها.

وی همچنین تحقیقی را بررسی کرد که نشان می دهد. مصرف متوسط ​​قهوه با کاهش بیماری های قلبی عروقی ، سرطان ، مرگ و میر ناشی از همه علت و دیابت نوع ۲ همراه است.

“هنگام سفر به خارج از کشور برای تحقیقات خود ، متوجه شدم که منابع اصلی تغذیه ای پلی فنول ها در بعضی از جمعیت اروپا قهوه و چای هستند. از این رو این ایده برای کشف این موضوع فراهم شد که آیا چنین نوشیدنی هایی تأثیرات مثبت یا مخربی بر سلامتی دارند ، به ویژه قهوه ، که از نظر تاریخی منفی بوده است. ”

پژوهش قبلی

کاهش سندروم متابولیک با قهوه | شلی وود ، MPH ، RDN ، متخصص تغذیه بالینی در مرکز پزشکی دره سانتا کلارا در کالیفرنیا ، گفت. که این مطالعه از تحقیقات قبلی پشتیبانی می کند.

وود گفت: “در مطالعات منبع معتبر که به دنبال سرطان است ، نشان داده شده است. که پلی فنولهای موجود در قهوه از رشد سلولهای سرطانی در مطالعات حیوانی آهسته یا جلوگیری می کنند. “مطالعات دیگر کاهش میزان استروژن معتمد را نشان داده است ، هورمونی که به برخی از انواع سرطان مرتبط است. همچنین مشخص شده است که خواص موجود در قهوه باعث کاهش التهاب می شود. ”

وود گفت: همان پلی فنل های موجود در قهوه نیز ممکن است به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کنند که التهاب و استرس اکسیداتیو را در سلول ها کاهش می دهد و می تواند فوایدی مشابه منبع ضد افسردگی داشته باشد.

وی گفت: “مشخص شده است که قهوه در مطالعات مفید است. منبع معتبر با بررسی بیماری پارکینسون و آلزایمر و حتی مرگ و میر ، جایی که برخی مطالعات احتمال مرگ در برخی از جمعیت های مصرف کننده قهوه را برای مدت زمان طولانی کاهش داده است.”

قهوه کافئین دار و بدون قهوه

متاآنالیز Grosso نتیجه گیری می کند. که نوشیدن بین یک تا چهار فنجان قهوه در روز با کاهش خطر MetS در مطالعات مشاهده ای همراه است.

یافته ها همچنین نشان می دهد. که هر دو قهوه کافئین دار و کافئین دار ممکن است با این کاهش خطر همراه باشند.

این ارتباط بین نوشیدن قهوه و شرایط خاص MetS ، مانند فشار خون بالا و دیابت نوع ۲ ، در مردان و زنان مشاهده شد.

“بیشتر مطالعات موجود ، از جمله مطالعات من ، به طور کلی مطالعات مشاهده ای است. این بدان معناست که آنها نمی توانند رابطه علalی مستقیم را ارزیابی کنند در حالی که توسط عوامل مخدوش کننده بالقوه محدود می شوند. ” “در واقع ، رفتارهای سالم یا ناسالم تمایل به خوشه بندی دارند ، و جدا کردن نقش پاسخ فردی به یک اثر را دشوار می کند.”

سندروم متابولیک

سندروم متابولیک

یک عامل محدود کننده در این تحقیق این بود. که محققان نمی توانند عادت های خوب یا بد سلامتی را در بین شرکت کنندگان حساب کنند.

به عنوان مثال ، گروسو متذکر شد که نوشیدن قهوه غالباً با رفتارهای ناسالم مانند سیگار کشیدن همراه است.

وی گفت: “این امر باعث می شود که نتایج مشاهده شده. در مورد قهوه در اثر قرار گرفتن در معرض سایر متغیرهای مثبت سردرگم شود ، و نه برعکس

قهوه عادت های بد را خنثی نمی کند

قهوه می تواند برخی از مزایای سلامتی را فراهم کند. اما نمی تواند اثرات سلامتی عادت های بد را خنثی کند.

گروسو گفت: “رژیم غذایی ضعیف ، استعمال دخانیات و بی تحرکی جسمی نقش بسیار قویتری در سلامتی دارند. “ما نشان دادیم که ، در برخی مطالعات ، ارتباط قهوه با برخی نتایج ، مانند مرگ و میر ناشی از سرطان ، به دلیل تعداد بالای سیگاری ها مشاهده نمی شود.”

گروسو افزود که ، هنگام بررسی مصرف قهوه در افراد غیرسیگاری ، ارتباط با خطر پایین تر مرگ و میر مرتبط بود.

وی گفت: “بنابراین ، من اهمیت فوق العاده را در نظر می گیرم. که قهوه ممکن است اثرات مفیدی داشته باشد ، به ویژه در زمینه سبک زندگی سالم.”

هونگ موافق است که عادت های سالم باید در اولویت هرکسی باشد. که می خواهد از MetS پیشگیری و حتی معکوس کند.

“SD متابولیک می تواند با کاهش وزن از طریق رژیم غذایی سالم و ورزش معکوس شود. اگر عوامل خطر علی رغم اصلاح سبک زندگی همچنان ادامه داشته باشند. توصیه می شود عوامل خطرزای قلبی عروقی را درمان کنیم. ”

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.