دانستی ها

قهوه و ناراحتی معده | چرا قهوه می تواند باعث ناراحتی معده شود؟

قهوه و ناراحتی معده

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است اما ارتباط قهوه و ناراحتی معده چیست و آیا قهوه می‌ تواند باعث ناراحتی های گوارشی شود؟

این نه تنها می تواند احساس هوشیاری بیشتری در شما ایجاد کند بلکه به طور بالقوه مزایای دیگری از جمله بهبود خلق و خو ، عملکرد ذهنی و عملکرد ورزشی و همچنین کاهش خطر بیماری های قلبی و آلزایمر را به همراه دارد. با این حال ، برخی از افراد دریافتند که نوشیدن قهوه بر سیستم هضم آنها تأثیر می گذارد.

این مقاله کافیته به بررسی دلایلی می پردازد که قهوه ممکن است معده شما را ناراحت کند.

 

ترکیباتی که ممکن است معده شما را ناراحت کند

قهوه حاوی ترکیبات مختلفی است که ممکن است معده شما را ناراحت کند.

قهوه و معده درد

قهوه و معده درد

کافئین

کافئین یک ماده محرک طبیعی در قهوه است که به شما کمک می کند هوشیار باشید.

یک فنجان قهوه ۸ اونسی (۲۴۰ میلی لیتری) حاوی تقریباً ۹۵ میلی گرم کافئین است.

اگرچه کافئین یک محرک ذهنی قوی است ، اما تحقیقات نشان می دهد که می تواند دفعات انقباض را در کل دستگاه گوارش شما افزایش دهد (۶ ، ۷ ، ۸).

به عنوان مثال ، یک مطالعه قدیمی تر از سال ۱۹۹۸ نشان داد که قهوه کافئین دار ۲۳٪ بیشتر از قهوه بدون قهوه و ۶۰٪ بیشتر از آب باعث تحریک روده بزرگ می شود. این نشان می دهد که کافئین به طور قابل توجهی روده پایین شما را تحریک می کند (۹).

همچنین ، برخی تحقیقات نشان می دهد که کافئین ممکن است تولید اسید معده را افزایش دهد ، که اگر حساسیت خاصی داشته باشد می تواند معده شما را ناراحت کند.

 

اسیدهای قهوه

در حالی که کافئین اغلب دلیل قهوه ممکن است باعث ایجاد معده شود ، مطالعات نشان داده است که اسیدهای قهوه نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشند.

قهوه حاوی اسیدهای زیادی مانند اسید کلروژنیک و N-alkanoyl-5-hydroxytryptamide است که نشان داده شده است که باعث افزایش تولید اسید معده می شود. اسید معده به تجزیه غذا کمک می کند تا بتواند از طریق روده حرکت کند (۱۱ ، ۱۲).

گفته شد ، در حالی که برخی افراد گزارش کرده اند که قهوه ممکن است علائم سوزش معده را تشدید کند ، تحقیقات بی نتیجه است و هیچ ارتباط قابل توجهی نشان نمی دهد.

 

مواد افزودنی دیگر

در بعضی موارد ، قهوه چیزی نیست که معده شما را ناراحت می کند.

در حقیقت ، ناراحتی معده می تواند به دلیل مواد افزودنی مانند شیر ، خامه ، شیرین کننده ها یا شکر باشد که بیش از دو سوم آمریکایی ها به قهوه خود اضافه می کنند.

به عنوان مثال. تقریباً ۶۵٪ از افراد در سراسر جهان نمی توانند لاکتوز ، قند شیر را به درستی هضم کنند ، این علائم می تواند علائمی مانند نفخ ، گرفتگی معده یا اسهال را بعد از مصرف لبنیات تحریک کند.

 

خلاصه

قهوه دارای ترکیبات مختلفی است که ممکن است معده شما را ناراحت کند ، مانند کافئین و اسیدهای قهوه. به علاوه ، مواد افزودنی رایج مانند شیر، خامه، شکر یا شیرین کننده ها ممکن است معده شما را نیز ناراحت کنند.

 

قهوه و ناراحتی معده | آیا قهوه بدون کافئین می تواند معده شما را ناراحت کند؟

در برخی موارد ، تغییر حالت دهلیزی ممکن است به ناراحتی معده کمک کند.

این امر عمدتا در مواردی اعمال می شود که کافئین مقصر مشکلات معده شما باشد. همانطور که گفته شد، قهوه بدون کافئین هنوز حاوی اسیدهای قهوه است ، مانند اسید کلروژنیک و N-alkanoyl-5-hydroxytryptamide. که با افزایش تولید اسید معده و انقباضات روده در ارتباط است.

علاوه بر این، افزودن شیر ، خامه ، شکر یا مواد شیرین کننده به قهوه بدون کافئین ممکن است در افرادی که به این مواد افزودنی حساس هستند ، مشکلات معده ایجاد کند.

 

خلاصه

قهوه بدون کافئین با وجود فاقد کافئین ، هنوز حاوی اسیدهای قهوه و احتمالاً مواد افزودنی است که می تواند معده شما را ناراحت کند.

 

نکاتی برای جلوگیری از ناراحتی معده

اگر متوجه شدید که قهوه معده شما را ناراحت می کند. موارد مختلفی می توانند اثرات آن را کاهش دهند تا بتوانید از فنجان جو لذت ببرید.

برای مبتدیان، نوشیدن آرام قهوه با جرعه ممکن است شکم شما را راحت کند.

همچنین سعی کنید از نوشیدن قهوه با معده خالی خودداری کنید. قهوه اسیدی در نظر گرفته می شود. بنابراین نوشیدن آن در کنار غذا می تواند هضم آن را کاهش دهد.

در اینجا چندین روش دیگر برای به حداقل رساندن اسیدیته قهوه وجود دارد:

  • یک تفت تیره انتخاب کنید. یک مطالعه نشان داد که دانه های قهوه که مدت بیشتری تفت داده شده و در دمای بالاتر اسیدی کمتری دارند. به این معنی که تفت های تیره نسبت به تفت های سبک تر اسیدیته کمتری دارند.
  • قهوه دم کرده را امتحان کنید. تحقیقات حاکی از آن است که قهوه ی سرد سرد از اسید کمتری نسبت به قهوه داغ برخوردار است.
  • محلول قهوه بزرگتر را انتخاب کنید. یک مطالعه نشان داد که مقادیر کمتری از قهوه ممکن است باعث شود که اسید بیشتری در هنگام دم کشیدن استخراج شود. این بدان معنی است که قهوه تهیه شده از زمین های بزرگتر ممکن است از میزان اسیدی کمتری برخوردار باشد.
  • علاوه بر این ، اگر از فنجان قهوه خود با شیر لذت می برید اما تحمل لاکتوز ندارید یا احساس می کنید شیر معده شما را ناراحت می کند ، سعی کنید به یک گزینه شیر گیاهی مانند شیر سویا یا بادام بروید.
قهوه برای کاهش وزن | آیا قهوه برای کاهش وزن مناسب است؟

قهوه برای کاهش وزن | آیا قهوه برای کاهش وزن مناسب است؟

خلاصه

اگر متوجه شدید که قهوه معده شما را ناراحت می کند ، چند نکته از بالا را امتحان کنید. در بسیاری از موارد ، کاهش اسیدیته قهوه یا اجتناب از مواد افزودنی ممکن است به مقابله با مشکلات مربوط به قهوه در معده کمک کند.

 

سخن پایانی

قهوه دارای ترکیبات مختلفی است که ممکن است معده شما را ناراحت کند.

این شامل کافئین، اسیدهای قهوه و اغلب مواد افزودنی دیگر مانند شیر ، خامه ، شکر و شیرین کننده ها است. جدا از کافئین ، بسیاری از این ترکیبات در قهوه بدون قهوه نیز وجود دارد.

اگر متوجه شدید که قهوه معده شما را ناراحت می کند. چندین کار وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن اثرات ناخوشایند آن انجام دهید. نوشیدن آن به همراه غذا ، انتخاب یک تفت اسیدی کمتر ، تغییر شیر معمولی به شیر سویا یا بادام و کاهش مواد افزودنی از جمله این موارد است.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *