دانستی ها

قهوه و متابولیسم | آیا قهوه می تواند به شما در چربی سوزی کمک کند؟

قهوه و متابولیسم

قهوه و متابولیسم

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

قهوه و متابولیسم | قهوه حاوی کافئین است که بیشترین ماده روانگردان در جهان است. کافئین امروزه در اکثر مکمل های تجاری چربی سوز موجود است – و دلیل خوبی هم دارد. علاوه بر این ، این یکی از معدود موادی است که به شما کمک می کند تا چربی ها را از بافت چربی بدن شما افزایش داده و متابولیسم را افزایش دهد. اما آیا واقعاً قهوه به شما در کاهش وزن کمک می کند؟ این مقاله نگاهی دقیق به شواهد دارد. قهوه حاوی مواد محرک است بسیاری از مواد بیولوژیکی فعال در دانه های قهوه به نوشیدنی نهایی راه پیدا می کنند. چندین مورد از آنها می توانند بر متابولیسم تأثیر بگذارند: کافئین: محرک اصلی قهوه است.

قهوه و متابولیسم‌‌‌

تئوبرومین: محرک اصلی در کاکائو ؛ در قهوه نیز به مقدار کمتری یافت می شود.

تئوفیلین: محرک دیگری که هم در کاکائو و هم در قهوه یافت می شود. برای درمان آسم استفاده شده است.

اسید کلروژنیک: یکی از اصلی ترین ترکیبات فعال بیولوژیکی در قهوه است. ممکن است به کاهش جذب کربوهیدرات کمک کند. مهمترین آنها کافئین است که بسیار قوی است و کاملاً مورد مطالعه قرار گرفته است. کافئین با مسدود کردن یک انتقال دهنده عصبی مهاری به نام آدنوزین عمل می کند. کافئین با مسدود کردن آدنوزین باعث افزایش شلیک سلول های عصبی و ترشح کننده های عصبی مانند دوپامین و نوراپی نفرین می شود.

این به نوبه خود باعث می شود که احساس انرژی و بیداری بیشتری داشته باشید. از این طریق ، قهوه به شما کمک می کند تا فعال باشید در غیر این صورت احساس خستگی می کنید. در حقیقت ، ممکن است به طور متوسط ​​۱۱ تا ۱۲ درصد عملکرد ورزشی را بهبود بخشد. خلاصه قهوه حاوی تعدادی محرک ، از همه مهمتر کافئین است. کافئین نه تنها میزان متابولیسم شما را افزایش می دهد ، بلکه هوشیارتر نیز می شود.

قهوه و متابولیسم

قهوه و متابولیسم

قهوه می تواند به تحریک چربی از بافت چربی کمک کند

کافئین سیستم عصبی را تحریک می کند ، که سیگنال های مستقیم را به سلول های چربی ارسال می کند و به آنها می گوید چربی را تجزیه کنید.

این کار را با افزایش سطح خون هورمون اپی نفرین انجام می دهد.

اپی نفرین ، همچنین به عنوان آدرنالین شناخته می شود ، از طریق خون شما به بافت های چربی منتقل می شود و به آنها سیگنال می دهد تا چربی ها را تجزیه کرده و در خون آزاد کند.

مطمئناً ، آزاد کردن اسیدهای چرب در خون به کاهش چربی کمک نمی کند ، مگر اینکه کالری بیشتری از میزان مصرف خود از طریق رژیم غذایی بسوزانید. این شرایط به عنوان تعادل منفی انرژی شناخته می شود.

با کم خوردن یا ورزش بیشتر می توانید به تعادل انرژی منفی برسید. استراتژی مکمل دیگر ، مصرف مکمل های چربی سوز مانند کافئین است.

کافئین همچنین می تواند متابولیسم شما را تسریع کند ، همانطور که در فصل بعدی بحث شد.

خلاصه

کافئین با افزایش سطح اپی نفرین (آدرنالین) در خون باعث آزاد شدن اسیدهای چرب از بافت چربی می شود.

قهوه می تواند میزان متابولیسم شما را افزایش دهد

به سرعت سوزاندن کالری در حالت استراحت ، میزان متابولیسم استراحت (RMR) گفته می شود.

هرچه میزان متابولیسم شما بیشتر باشد ، کاهش وزن آسان تر خواهد بود و می توانید بدون افزایش وزن غذا بخورید.

مطالعات نشان می دهد که کافئین می تواند RMR را ۳ تا ۱۱ درصد افزایش دهد ، در حالی که دوزهای بیشتر اثر بیشتری دارند.

جالب اینجاست که بیشترین میزان متابولیسم به دلیل افزایش چربی سوزی ایجاد می شود.

متأسفانه ، این تأثیر در کسانی که چاق هستند ، کمتر دیده می شود.

یک مطالعه نشان داد که کافئین در افراد لاغر چربی سوزی را تا ۲۹٪ افزایش می دهد ، در حالی که این افزایش فقط در افراد چاق حدود ۱۰٪ بود.

همچنین به نظر می رسد این اثر با افزایش سن کاهش می یابد و در افراد جوان بیشتر است.

برای استراتژی های بیشتر برای سوزاندن چربی ، این مقاله را در ۱۰ روش آسان برای افزایش متابولیسم بررسی کنید.

قهوه و متابولیسم

قهوه و متابولیسم

خلاصه

کافئین میزان متابولیسم در حالت استراحت را افزایش می دهد ، به این معنی که تعداد کالری هایی را که در حالت استراحت می سوزانید افزایش می دهد.

قهوه و کاهش وزن در طولانی مدت

یک نکته مهم وجود دارد: افراد با گذشت زمان نسبت به اثرات کافئین تحمل می کنند.

در کوتاه مدت ، کافئین می تواند میزان متابولیسم را افزایش داده و چربی سوزی را افزایش دهد ، اما پس از مدتی افراد نسبت به اثرات تحمل می کنند و کار نمی کند.

اما حتی اگر قهوه باعث شود که شما کالری بیشتری را در دراز مدت مصرف نکنید ، باز هم این احتمال وجود دارد که باعث کاهش اشتها شده و به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید.

در یک مطالعه ، کافئین در مردان اثر کاهش اشتها داشت ، اما در زنان اینگونه نبود ، باعث می شود که بعد از مصرف کافئین در وعده های غذایی کمتر بخورند. با این حال ، مطالعه دیگری هیچ اثری برای مردان نشان نداد.

این که آیا قهوه یا کافئین می تواند در دراز مدت به کاهش وزن کمک کند یا خیر ، به شخص بستگی دارد. در این مرحله ، هیچ مدرکی از چنین تأثیرات طولانی مدت وجود ندارد.

خلاصه

افراد ممکن است در برابر اثرات کافئین تحمل کنند. به همین دلیل ، نوشیدن قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار ممکن است در طولانی مدت یک استراتژی کاهش وزن بی اثر باشد.

خط پایین

حتی اگر کافئین می تواند متابولیسم بدن را در کوتاه مدت تقویت کند ، به دلیل تحمل ، این اثر در نوشیدن کنندگان قهوه طولانی مدت کاهش می یابد.

اگر در وهله اول به دلیل کاهش چربی به قهوه علاقه دارید ، بهتر است عادت های نوشیدن قهوه را برای جلوگیری از تجمع و تحمل در چرخه مصرف کنید. شاید چرخه های دو هفته ای ، دو هفته مرخصی بهترین باشد.

البته دلایل مهم دیگری نیز برای نوشیدن قهوه وجود دارد ، از جمله این واقعیت که قهوه یکی از بزرگترین منابع آنتی اکسیدان در رژیم غذایی غربی است.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.