دانستی ها

قهوه و رشد | آیا قهوه واقعا از رشد شما جلوگیری می‌کند؟

هر آن چه لازم است درمورد قهوه و رشد بدانید!

قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی های کافئین دار در جهان است که در این نوشته به ارتباط قهوه و رشد خواهیم پرداخت. این بیشتر به دلیل اثرات انرژی زا و همچنین طعم و عطر عالی آن است.

در حقیقت ، بزرگسالان ۱۸ تا ۶۵ ساله ایالات متحده بیش از هر نوشیدنی کافئین دار دیگری از جمله نوشیدنی های انرژی زا ، چای و نوشابه قهوه می نوشند. در میان نوجوانان، قهوه بعد از نوشیدنی های انرژی زا ، دومین نوشیدنی حاوی کافئین است.

بر این اساس، بحث در مورد بی خطر بودن قهوه برای بزرگسالان وجود دارد. زیرا تصور می شود مانع رشد و تکامل مناسب استخوان می شود.

در این مقاله نگاهی مبتنی بر شواهد بررسی می شود که آیا قهوه رشد شما را متوقف می کند. نوجوانان چه مقدار قهوه را با خیال راحت می توانند مصرف کنند.

 

قهوه حاوی کافئین است که تصور می شود رشد شما را متوقف می کند

مدتی به نوجوانان در حال رشد هشدار داده شد که نوشیدن قهوه مانع رشد آنها می شود. با این حال ، هیچ مدرکی دال بر تأثیر نوشیدن قهوه بر قد وجود ندارد.

یک مطالعه ۸۱ زن ۱۲ تا ۱۸ ساله را به مدت شش سال ردیابی کرد. هیچ تفاوتی در سلامت استخوان بین کسانی که بیشترین میزان مصرف کافئین روزانه را داشتند. در مقایسه با افرادی که کمترین میزان مصرف را داشتند یافت.

منشأ دقیق این افسانه ناشناخته است. اما تصور می شود که این ربطی به کافئین موجود در قهوه دارد.

تحقیقات اولیه ارتباط بین مصرف کافئین و کاهش جذب کلسیم را که برای استحکام و سلامت استخوان ضروری است ، پیشنهاد کرد.

بنابراین هشدار دادن به نوجوانان در حال رشد در مورد نوشیدن قهوه از ترس جلوگیری از رشد کامل استخوان ها، دور از ذهن نبود.

قهوه

قهوه

این پژوهش ها تا چه حد سندیت دارند؟

با این حال، کاهش جذب کلسیم مرتبط با مصرف کافئین به قدری ناچیز است که می تواند با افزودن ۱-۲ قاشق غذاخوری شیر به هر فنجان ۶ اونس (۱۸۰ میلی لیتر) قهوه ای که می نوشید جبران شود.

این احتمالاً به همین دلیل است که نوشیدن قهوه با رشد متوقف رشد ارتباط ندارد.

 

خلاصه

کافئین موجود در قهوه ممکن است جذب کلسیم را که ممکن است رشد استخوان را در بزرگسالان مهار کند. کمی کاهش دهد. با این حال ، هیچ مدرکی در رابطه با رشد و ارتفاع با مصرف قهوه وجود ندارد.

 

سایر موارد بهداشتی مربوط به قهوه

قهوه مانع رشد نمی شود. اما ممکن است از راه های دیگر به سلامتی آسیب برساند.

قهوه می تواند خواب را مختل کند
کافئین موجود در قهوه می تواند به طور موقت هوشیاری و انرژی را افزایش دهد ، اما همچنین می تواند در خواب اختلال ایجاد کند.

این در بدن یک فرد جوان بسیار بیشتر از بدن یک بزرگسال می ماند ، بنابراین اثرات آن طولانی تر می شود. یک مطالعه دو هفته ای در ۱۹۱ دانش آموز میانی ، الگوی خواب و مصرف غذاها و نوشیدنی های حاوی کافئین را بررسی کرد. این مطالعه نشان داد که مصرف کافئین بین ۰ تا ۸۰۰ میلی گرم در روز است.

 

مصرف کافئین و سلامتی

مصرف بیشتر کافئین با کاهش یا اختلال در خواب شبانه و افزایش خواب آلودگی در طول روز همراه بود.

علاوه بر این ، نوجوانانی که کم خواب هستند به احتمال زیاد در دانشگاهیان عملکرد ضعیفی دارند و غذاهایی را که قند و کالری بیشتری دارند ، نیروی محرکه چاقی کودکان مصرف می کنند.

کافه

کافه

برخی از نوشیدنی های قهوه حاوی قند زیادی هستند

بسیاری از نوشیدنی های محبوب قهوه حاوی مقادیر قابل توجهی قند اضافه شده به شکل شربت های قند طعم دار ، خامه زده شده و شکلات تراشیده هستند.

قند اضافه شده به طور کلی منجر به افزایش میزان قند خون در مقایسه با قندی می شود که به طور طبیعی در غذاهای کامل یافت می شود. این بدان دلیل است که میوه ها و سبزیجات با قند بالا حاوی فیبر و سایر مواد مغذی مفید هستند که نوسانات قند خون را کاهش می دهند.

مصرف بیش از حد قندها می تواند به چاقی ، بیماری های قلبی و بسیاری از مشکلات سلامتی کمک کند.

به همین دلیل ، انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که کودکان بیش از ۶ قاشق چای خوری (یا حدود ۲۵ گرم) قند اضافه شده در روز مصرف نکنند.

برخی از این نوشیدنی های شیرین قهوه می توانند بیش از ۶۶ گرم قند اضافه شده و تقریباً ۵۰۰ کالری داشته باشند.

 

سخن پایانی

نوجوانانی که کافئین بیشتری مصرف می کنند ممکن است شب کمتر بخوابند. که ممکن است منجر به نمره پایین و افزایش میل به غذاهای شیرین و پرکالری شود. به علاوه. قندهای اضافه شده در بسیاری از نوشیدنی های محبوب قهوه می توانند مشکلات سلامتی بیشتری ایجاد کنند.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.